مهران محمدی امین

1401\12\09 16:22:13


ردمی از فناوری شارژ 300 واتی رونمایی کرد؛ شارژ کامل باتری تنها در 5 دقیقه! [تماشا کنید]

ردمی با انتشار یک ویدیو، از فناوری شارژ جدید خود رونمایی کرده که می‌تواند در زمان 5 دقیقه، یک باتری 4100 میلی‌آمپرساعتی را شارژ کند.

شرکت‌ها با فناوری‌های جدید می‌خواهند زمان شارژ گوشی‌ها کوتاه و کوتاه‌تر شود.

حالا ردمی، زیرمجموعه شیائومی، از سریع‌ترین فناوری در این زمینه رونمایی کرده است: فناوری شارژ 300 واتی! با این تکنولوژی می‌توان باتری یک گوشی هوشمند را در زمان 5 دقیقه به‌طور کامل شارژ کرد.

شارژ گوشی تنها در 5 دقیقه با فناوری 300 واتی ردمی

ردمی برای تست فناوری جدیدش از نسخه مخصوص گوشی ردمی نوت 12 دیسکاوری با باتری 4100 میلی‌آمپرساعتی استفاده کرده که درحقیقت ظرفیت باتری‌اش نسبت به مدل استاندارد، 200 میلی‌آمپرساعت کمتر است.

همان‌طور که در ویدیوی بالا مشاهده می‌کنید، 50 درصد ظرفیت باتری این دستگاه در مدت‌زمان تنها 2 دقیقه و 10 ثانیه شارژ می‌شود و شارژ کامل آن تنها به 5 دقیقه زمان نیاز دارد.

اگرچه ردمی از این فناوری به‌عنوان فناوری شارژ 300 واتی رونمایی کرده است، اما در ویدیو با حداکثر سرعت شارژ 290 وات روبه‌رو هستیم و البته همین سرعت هم متغیر است. درحقیقت 300 وات در حالت تئوری بالاترین سرعت محسوب می‌شود و باتری می‌تواند با چنین سرعتی شارژ شود، اما در واقعیت بنابر مسائل امنیتی، با سرعت کمی پایین‌تر مواجه می‌شویم.

آداپتور مورد استفاده برای شارژ این دستگاه از فناوری GaN دوگانه استفاده می‌کند و دارای بیش از 50 محافظ امنیتی است. با وجود فناوری شارژ 300 واتی و این محافظ‌ها، باز هم شارژر اندازه نسبتاً کوچکی دارد.

درحال‌حاضر ردمی نگفته است که این فناوری چه زمانی به‌صورت تجاری عرضه می‌شود و چه زمانی یک گوشی هوشمند با این سرعت شارژ در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

هم‌اکنون برخی پرچمدارهای چینی از سرعت شارژ 120 و حتی 150 وات پشتیبانی می‌کنند که این سرعت‌ها هم قابل‌توجه هستند و می‌توانند در کمتر از 30 دقیقه، یک باتری 5000 میلی‌آمپرساعتی را شارژ کنند.

پیش از اینکه ردمی از فناوری شارژ جدید خود رونمایی کند، ریلمی با سرعت شارژ 240 واتی رکوردشکنی کرده بود.

. .


بازنشر از : دیجیاتو