مهران محمدی امین

1401\05\27 13:36:33


زمان معرفی سری آیفون 14 مشخص شد

شهر سخت افزار/ جدیدترین گزارش‌های منتشر شده به زمان رونمایی از آیفون سری 14 اپل اشاره دارند. در همین رابطه مارک گورمن، یکی از مشهورترین تحلیلگران محصولات اپل اعلام کرده که گوشی‌های سری آیفون ۱۴ در تاریخ ۷ سپتامبر (۱۶ شهریور) رسما معرفی می‌شوند.

شهر سخت افزار/ جدیدترین گزارش‌های منتشر شده به زمان رونمایی از آیفون سری 14 اپل اشاره دارند.

در همین رابطه مارک گورمن، یکی از مشهورترین تحلیلگران محصولات اپل اعلام کرده که گوشی‌های سری آیفون ۱۴ در تاریخ ۷ سپتامبر (۱۶ شهریور) رسما معرفی می‌شوند.بر اساس گزارش‌های منتشر شده، مدل‌های استاندارد آیفون ۱۴ تفاوت زیادی با نسل قبلی خود ندارند ولی مدل‌های پرو با تغییرات قابل توجهی راهی بازار می‌شوند. از بین این تغییرات می‌توان به استفاده از دوربین‌های بسیار بهتر، بهره‌گیری از نمایشگر حفره‌دار و تراشه A16 اشاره کرد.خانواده آیفون 14 از ۴ مدل تشکیل شده که آیفون ۱۴ مبتنی بر نمایشگر ۶.۱ اینچی، آیفون ۱۴ مکس با نمایشگر ۶.۷ اینچی، آیفون ۱۴ پرو مجهز به نمایشگر ۶.۱ اینچی و در نهایت آیفون ۱۴ پرو مکس با نمایشگر ۶.۷ اینچی روانه بازار خواهد شد. همچنین اپل تصمیم گرفته مدل مینی را به طور کامل کنار بگذارد.با وجود اینکه مدل‌های پرو با چیپست تازه‌نفس A16 معرفی می‌شوند، ولی مدل‌های استاندارد بار دیگر با چیپست قدیمی A15 که در سری آیفون ۱۳ استفاده شده، راهی بازار خواهند شد.

برخی افشاگران بر این باور هستند که اپل احتمالا چیپست A16 را تحت عنوان A16 پرو ارائه می‌دهد و تراشه‌ی A15 به عنوان A16 در دو مدل موردنظر تعبیه می‌شود.بعد از سال‌ها استفاده از دوربین‌های اصلی ۱۲ مگاپیکسلی، قرار است مدل‌های پرو با دوربین اصلی ۴۸ مگاپیکسلی از راه برسند. البته اخیراً اخباری در مورد پایین بودن کیفیت این دوربین در محیط‌های تاریک نسبت به نسل قبلی مطرح شده است.زیرا سنسور این دوربین بزرگ‌تر از نسل قبلی است و هرچقدر سنسور بزرگ‌تر باشد، در محیط‌های کم‌نور عملکرد بهتری از خود نشان می‌دهد. نمایشگر حفره‌دار مدل‌های پرو هم احتمالا توجه زیادی را جلب می‌کنند.

در بخش فوقانی نمایشگر این دو گوشی یک حفره‌ی کپسولی شکل و یک حفره‌ی دایره‌ای قرار دارد که میزبان دوربین سلفی و سنسورهای مربوط به سنسور تشخیص چهره هستند.در کنار آیفون‌ها، اپل روی سه مدل جدید اپل واچ هم کار می‌کند. به طور مشخص گزارش‌های مختلف به ساخت اپل واچ سری ۸، مدل جدید اپل واچ SE و مدل موسوم به اپل واچ پرو اشاره کرده‌اند که این مدل آخر از بدنه‌ی بزرگ‌تر با دوام بیشتر و طراحی متفاوت بهره می‌برد.از سوی دیگر نباید مدل‌های جدید آیپد را از قلم بیندازیم که قرار است چند ماه دیگر از آن‌ها رونمایی شود. گفته می‌شود امسال هم این رویداد به صورت مجازی برگزار می‌شود و اپل در حال آماده‌سازی ویدیو‌های مربوط به آن است..

.


بازنشر از : آخرین خبر