مهران محمدی امین

1401\07\29 17:47:32


زمان معرفی پردازنده‌های گرافیکی AMD Radeon RDNA 3 اعلام شد

شهر سخت افزار/ امروز AMD به طور رسمی به رسانه‌ها اعلام کرد اوایل آبان یک رویداد ویژه برای معرفی ریزمعماری گرافیکی RDNA 3 و پردازنده‌های گرافیکی Radeon نسل بعدی برگزار می‌کند. جزئیات را در ادامه بخوانید.

شهر سخت افزار/ امروز AMD به طور رسمی به رسانه‌ها اعلام کرد اوایل آبان یک رویداد ویژه برای معرفی ریزمعماری گرافیکی RDNA 3 و پردازنده‌های گرافیکی Radeon نسل بعدی برگزار می‌کند.

جزئیات را در ادامه بخوانید.رویداد رونمایی ریزمعماری پردازنده گرافیکی RDNA 3 در روز سوم نوامبر (12 آبان) ساعت 23.30 به وقت ایران برگزار می‌شود. انتظار می‌رود در این رویداد AMD به تشریح تغییرات، قابلیت‌های جدید و بهبودهای ریزمعماری RDNA 3 بپردازد. همچنین ارائه اطلاعاتی درباره کارت‌های گرافیک جدید سری Radeon 7000 مورد انتظار است.AMD از همین حالا وعده افزایش 50 درصدی نسبت کارایی به ازای انرژی مصرفی را داده است.

پردازنده‌های گرافیکی 5 نانومتری RDNA 3 با کُد Navi 3x از طراحی چیپلتی بهره می‌برند. RDNA 3 از نسل بعدی کش Infinity هم بهره می‌برد.پردازنده‌های گرافیکی Radeon 7000 در شرایطی روانه بازار خواهند شد که از قبل انویدیا سری بسیار پرقدرت RTX 40 را بازار فرستاده است. با این حال قیمت و ارزش خرید بسیار تعیین کننده خواهد بود.حالا باید منتظر ماند و دید آیا پیشرفت‌ها و قیمت گذاری Radeon 7000 می‌تواند این سری از کارت‌های گرافیک AMD را به رقیبی قدر برای RTX 40 انویدیا تبدیل کند یا نه..

.


بازنشر از : آخرین خبر