مهران محمدی امین

1401\07\13 18:26:59


سازندگان هیلو به فکر تغییر موتورپایه‌ی بازی به آنریل انجین هستند

بازی هیلو اینفینیت (Halo Infinite) را می‌توان مهم‌ترین عنوان کنسول‌های ایکس‌باکس دانست

بازی هیلو اینفینیت (Halo Infinite) را می‌توان مهم‌ترین عنوان کنسول‌های ایکس‌باکس دانست.

این بازی با قسمت چند نفره بسیار خوب و رایگان توانست توجه افراد زیادی را به خود جلب کند. حال اینطور که به نظر می‌رسد شرکت سازنده بازی هیلو اینفنیت، ۳۴۳، تصمیم گرفته تا موتور بازی‌سازی این بازی را تغییر دهد.

در حال حاضر هیلو اینفینیت از موتور اسلیپ اسپیس (Slipspace) استفاده می‌کند. موتوری که توسط خود شرکت ۳۴۳ ساخته شده و برای این شرکت ارزش زیادی دارد.

حال امکان دارد که ۳۴۳ این موتور را کنار گذاشته و از موتور پایه‌ی بازی‌سازی معروف شرکت اپیک به نام آنریل انجین ۵ (Unreal Engine 5) استفاده کند. این موضوع توسط منابع بسیار زیادی تأیید شده و به همین دلیل احتمال آن زیاد است. یکی از نکاتی که اشاره شده این است که لزوماً هیلو اینفینیت قرار نیست از آنریل استفاده کند.

بلکه امکان دارد اینفینیت همچنان از اسلیپ اسپیس استفاده کرده ولی عناوین بعدی هیلو روی آنریل انجین ساخته شوند.

شایعه‌ی تعویض موتور هیلو از اینجا شروع شد که یکی از سازندگان اینفینیت در حال ساخت یک حالت (Mode) جدید برای این بازی است. این حالت به احتمال زیاد به سبک بتل رویال بوده و با استفاده از موتور آنریل انجین ۵ ساخته شده است. البته هنوز اطلاعات رسمی‌ای در مورد حالت جدید هیلو منتشر نشده است.

بازی هیلو موتور

اینکه ۳۴۳ خود بازی اینفینیت را روی موتور آنریل بگذارد دور از انتظار است.

به دلیل اینکه باید کارهای زیادی را انجام دهد و ۳۴۳ برنامه‌های بیشتری برای بازی خود دارد. با این حال با اطمینان می‌توان گفت که حالت جدید اینفینیت روی این موتور خواهد بود. پس به طور کلی احتمال عرضه عناوین بعدی هیلو روی آنریل انجین ۵ بسیار بیشتر است.

اسلیپ اسپیس برای ۳۴۳ اهمیت زیادی دارد.

به دلیل اینکه این موتور برای بازی هیلو اینفینیت ساخته شد و دلیل اینکه ساخت این بازی ۶ سال طور کشید هم همین بود. حال استفاده از یک موتور معروف مثل آنریل می‌تواند مشکلات زیادی را برای ۳۴۳ حل بکند. این شرکت یک تعهد ۱۰ ساله برای بازی اینفینیتی دارد.

حال تنها بعد از گذشت ۱ سال این سؤال مطرح است که ۳۴۳ از پس این کار بر می‌آید یا نه. طرفداران اینفینیت از روند عرضه محتوا برای این بازی راضی نیستند.

۳۴۳ به طور دائم عرضه محتوای اضافه را با تأخیر مواجه کرده و نظم زیادی در ارائه آن‌ها ندارد. عرضه خود بازی با تأخیر مواجه شد و از طرفی پس از آن نیز اصلاً ۳۴۳ خوب عمل نکرد.

برای مثال حالاتی مثل فورج (Forge) از ابتدا در بازی وجود نداشته و هنوز هم به آن اضافه نشده است. عرضه فصل سوم اینفینیت نیز با تأخیر مواجه شده که باعث عصبانیت بیشتر طرفداران شده است. حال باید دید که ۳۴۳ در ادامه چه خواهد کرد.

منبع: GameSpot.com

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

/*/ .

.


بازنشر از : digimag