مهران محمدی امین

1402\10\12 01:59:23


شنل نامرئی هری پاتر به واقعیت تبدیل شد!

شهر سخت افزار/ محققان چینی در دانشگاه دونگ هوا و با الهام از فیلم‌های علمی تخیلی توانسته‌اند اولین شنل نامرئی واقعی را تولید کنند. این شنل که از مواد فوق پیشرفته در ساخت آن استفاده شده، می‌تواند آینده تکنولوژی‌های نظامی و امنیت را دگرگون کند.

شهر سخت افزار/ محققان چینی در دانشگاه دونگ هوا و با الهام از فیلم‌های علمی تخیلی توانسته‌اند اولین شنل نامرئی واقعی را تولید کنند.

تبلیغات
فروش چراغ ریسه سیم و کابل و کلید و پریز
لاله زار24 ارائه محصولات برق و روشنایی ساختمان از قلب بازار لاله زار برای سراسر کشور است.
# لاله زار - # لاله‌زار - # برق ساختمان

این شنل که از مواد فوق پیشرفته در ساخت آن استفاده شده، می‌تواند آینده تکنولوژی‌های نظامی و امنیت را دگرگون کند.پژوهشگران چینی اخیراً توانسته‌اند مرزهای نوآوری را جابه‌جای کرده و علاوه بر ساخت یک فناوری جدید که می‌تواند در زمینه‌های گوناگون از جمله نظامی کاربردهای فراوانی داشته باشد، ما را به دنیای هری پاتر نزدیک‌تر کرده‌اند.به گزارش MSN، چو جونهائو (Chu Junhao)، با کمک تیمی از محققان برجسته چینی اخیراً از یک شنل نامرئی کننده رونمایی کرده است که می‌تواند اجسام مخفی شده در پشت خودش را از دید پنهان کند. بازار به گفته پژوهشگران فناوری پشت پرده این شنل نامرئی در واقع استفاده از مواد فوق پیشرفته‌ای است که قابلیت دست‌کاری نور را دارند. آن‌ها همچنین عنوان کردند که پیامدهای این پیشرفت بسیار فراتر از یک نوآوری جذاب بوده و درهای ذهن ما را به روی تعداد بی‌شمار از کاربردهای عملی باز می‌کنند.یکی از هیجان‌انگیزترین موارد کاربرد، پتانسیل ساخت اتاق‌های نامرئی به کمک این شنل جدید است. این فناوری می‌تواند حوزه امنیت را متحول کرده و امکان نظارت محتاطانه و عملیات‌های مخفی نظامی را به سطوح جدیدی وارد کند.اولین شنل نامرئی واقعی در جهانشنل مورد بحث به‌تازگی در جریان یک رویداد مجازی به نام Super Night Of Science رونمایی شد.در رابطه با فناوری‌های مورد استفاده برای این شنل اطلاعات چندانی در دسترس نیست، با این حال گرفته شده در ساخت آن از فرا مواد استفاده شده که می‌توانند با شکست نور، تصویر اجسام پشت پارچه را به میلیون‌ها ذره یکسان تبدیل کرده و باعث شوند که از دید ما دور بمانند..

.


بازنشر از : آخرین خبر