مهران محمدی امین

1401\08\23 21:41:11


علت گران شدن گوشی های سامسونگ در سال آینده مشخص شد

شهر سخت افزار/ شاید اینطور تصور شود که دیگر دوران جولان دادن ویروس کرونا و همه گیری بیماری به پایان رسیده ولی آمارها و اطلاعات منتشر شده از سوی سازمان بهداشت جهانی از یک سو و شرکت‌های بزرگ نشان می‌دهد که تأثیر این ویروس همچنان علاوه بر حوزه سلامت، تولید و فناوری را به شدت در بر گرفته است. سامسونگ یکی از شرکت‌های درگیر است که بنابر گزارش‌های منتشر شده، با کمبود شدید قطعات روبرو شده و سیاست افزایش قیمت را در پیش خواهد گرفت.

شهر سخت افزار/ شاید اینطور تصور شود که دیگر دوران جولان دادن ویروس کرونا و همه گیری بیماری به پایان رسیده ولی آمارها و اطلاعات منتشر شده از سوی سازمان بهداشت جهانی از یک سو و شرکت‌های بزرگ نشان می‌دهد که تأثیر این ویروس همچنان علاوه بر حوزه سلامت، تولید و فناوری را به شدت در بر گرفته است.

سامسونگ یکی از شرکت‌های درگیر است که بنابر گزارش‌های منتشر شده، با کمبود شدید قطعات روبرو شده و سیاست افزایش قیمت را در پیش خواهد گرفت.سامسونگ، تولیدکننده پیشرو گوشی‌های هوشمند در جهان برای سال‌ها، به دلایل متعددی از جمله مشکل زنجیره تامین ناشی از COVID-19 و چشم‌انداز نه چندان رو به رشد وضعیت اقتصادی در برخی کشورها، نتوانسته به حدی که برنامه‌ریزی کرده بود، محصولات خود را به فروش برساند.نزول سامسونگ در فروش و افزایش قیمت در سال آیندهاز آنجایی که فروش جهانی گوشی‌های هوشمند طی سه سال گذشته کاهش یافته و تقریباً همه شرکت‌ها را تحت تأثیر قرار داده است، غول فناوری کره‌ای نیز از این بحران مصون نمانده و با کاهش فروش روبرو شده است. در همین خصوص گزارش جدیدی از Taiwan Economic Daily (از طریق ITHome) منتشر شده که ادعا می کند سامسونگ قصد دارد در سال آینده عرضه گوشی های هوشمند خود را از مقادیر امسال نیز کمتر کند؛ اما این کار ظاهراً دلایل دیگری نیز به جز بازار کوچکتر شده دارد.طبق این گزارش، سامسونگ در نظر دارد فروش گوشی های هوشمند خود را در سال 2023 به میزان 13 درصد کاهش دهد که تقریباً به 30 میلیون دستگاه می‌رسد. این رقم عمدتا به دلیل کاهش درخواست در بازار گوشی های هوشمند است.

تبلیغات
بسته بندی
بسته بندی

SearchBiz ارائه اطلاعات جامع در مورد فروش، اجاره، مشاوره و اجرا، تعمیرات و سرویس در حوزه صنعت و تولید در کشور.