مهران محمدی امین

1401\11\25 14:37:53


مایکروسافت احتمالاً به‌زودی برنامه‌های آفیس را به هوش مصنوعی مشابه ChatGPT مجهز می‌کند

مایکروسافت ظاهراً می‌خواهد در ماه آینده میلادی عملکرد هوش مصنوعی در برنامه‌های آفیس را به نمایش بگذارد.

مایکروسافت ظاهراً درحال آماده‌شدن برای نمایش نحوه عملکرد برنامه‌های آفیس با هوش مصنوعی مشابه ChatGPT است.

این کمپانی که چند وقت پیش از نسخه جدید بینگ با هوش مصنوعی رونمایی کرد، حالا می‌خواهد چنین ابزاری را به برنامه‌های محبوبش مانند ورد، پاورپوینت و اوت‌لوک بیاورد.

طبق گزارش ورج و به نقل از منابع آگاه، مایکروسافت می‌خواهد در هفته‌های آینده جرئیات مربوط به افزودن هوش مصنوعی و مدل Prometheus به مجموعه آفیس را اعلام کند. احتمالاً ردموندی‌ها چنین کاری را در ماه آینده میلادی، مارس انجام می‌دهند؛ بنابراین مایکروسافت می‌خواهد پس از سرمایه‌گذاری چندین میلیارد دلاری در OpenAI، سریعاً ابزارهای آن را به برنامه‌هایش اضافه کند.

هوش مصنوعی در سرویس‌های مختلف مایکروسافت

طبق گزارشی که چند وقت پیش منتشر شد، مایکروسافت درحال آزمایش مدل‌های GPT در اوت‌لوک است تا عملکرد جستجوی آن را بهبود دهد و همچنین ویژگی‌هایی مانند پاسخ به ایمیل‌ها را به آن اضافه کند. علاوه‌براین، ردموندی‌ها ظاهراً می‌خواهند با هوش مصنوعی، توانایی نوشتن کاربران در ورد را بهبود دهند.

این کمپانی هفته گذشته از یک هوش مصنوعی جدید در Microsoft Viva Sale رونمایی کرد که از Azure OpenAI Service و GPT برای ایجاد ایمیل‌های فروش استفاده می‌کند و به‌نظر می‌رسد که تا‌حدودی شبیه به ویژگی‌های مدنظر مایکروسافت برای اوت‌لوک است.

هوش مصنوعی آفیس مایکروسافت Viva Sale
هوش مصنوعی OpenAI در ایمیل‌های Viva Sales

مدل جدید Prometheus مایکروسافت که مبتنی بر نسل بعدی مدل OpenAI است، موتور جستجوی بینگ را متحول می‌کند و حالا مایکروسافت می‌خواهد چنین کاری را برای برنامه‌های آفیس انجام دهد؛ بنابراین از عملکرد هوش مصنوعی مدنظرش اطمینان کامل دارد.

البته درحال‌حاضر کاربران به‌لطف نوار جانبی بینگ در مرورگر اج، می‌توانند از مدل Prometheus در نسخه تحت آفیس بهره ببرند.

مایکروسافت به‌خاطر رقابت با گوگل، می‌خواهد هرچه سریع‌تر هوش مصنوعی را به سرویس‌های مختلفش اضافه کند. حتی طبق برخی گزارش‌ها، ردموندی‌ها ابتدا به‌دنبال معرفی بینگ جدید در اواخر ماه فوریه بودند، اما آن را چند هفته زودتر معرفی کردند؛ البته گوگل هم از Bard‌ رونمایی کرد.

چند روز پیش گوگل بدون اطلاع‌رسانی، هوش مصنوعی Bard را معرفی کرد تا به جنگ OpenAI و مایکروسافت برود. اما این هوش مصنوعی در دموی رسمی گوگل به یک سؤال پاسخ اشتباه داد که این کار 100 میلیارد دلار از ارزش بازار آلفابت، کمپانی مادر گوگل را کاهش داد.

.

.


بازنشر از : دیجیاتو