مهران محمدی امین

1401\12\09 20:15:42


متا با رهبری مهندس سابق اپل، «شخصیت‌های خیالی هوش مصنوعی» خلق می‌کند

زومیت/ متا تیم ویژه‌ای با تمرکز بر هوش مصنوعی مولد تشکیل داده است تا «شخصیت‌های خیالی» برای کمک به کاربران خلق کند.  مارک زاکربرگ در بیانیه‌ای می‌گوید متا (فیسبوک سابق) اکنون تیمی اختصاصی برای ساخت ابزارهای مبتنی‌بر هوش مصنوعی دارد.

زومیت/ متا تیم ویژه‌ای با تمرکز بر هوش مصنوعی مولد تشکیل داده است تا «شخصیت‌های خیالی» برای کمک به کاربران خلق کند. مارک زاکربرگ در بیانیه‌ای می‌گوید متا (فیسبوک سابق) اکنون تیمی اختصاصی برای ساخت ابزارهای مبتنی‌بر هوش مصنوعی دارد.

یکی از پروژه‌های این تیم، توسعه‌ی «شخصیت‌های خیالیِ هوش مصنوعی» است که به روش‌های مختلفی به کاربران کمک خواهند کرد. متا همچنین روی ابزارهای هوش مصنوعی جدیدی برای اپلیکیشن‌ها و خدمات نرم‌افزاری‌اش کار می‌کند.بر اساس گزارش ورج، مارک زاکربرگ می‌گوید متا روی «تجربه‌های هوش مصنوعی» با تمرکز بر متن برای سرویس‌های فیسبوک مسنجر و واتساپ و تجربه‌های متمرکز بر تصویر برای اهدافی مثل «فیلترها و فرمت‌های نوآوانه‌ی اینستاگرام» کار می‌کند. به گفته‌ی زاکربرگ، متا همچنین مشغول کار روی «تجربه‌های ویدیویی و چندنمایی است.»تیم جدید هوش مصنوعی متا توسط احمد الدحله مدیریت می‌شود.

او که هم‌اکنون قائم مقام کسب‌و‌کار هوش مصنوعی و یادگیری ماشین متا است، قبلاً در تیم ویژه‌ی اپل مشغول کار بود.زاکربرگ می‌گوید: «ما گروه سطح‌ بالای جدیدی با تمرکز بر هوش مصنوعی مولد ایجاد کرده‌ایم... قبل از دست‌یابی به تجربه‌های واقعاً آینده‌نگرانه باید کارهای اساسی زیادی انجام دهیم، اما من برای همه‌ی چیزهای جدیدی که در این مسیر خواهیم ساخت هیجان‌زده‌ام.»با رشد انفجاری چت‌بات ChatGPT، شرکت‌های بیشتری ازجمله مایکروسافت و گوگل و حتی اسنپ‌چت سراغ هوش مصنوعی مولد رفته‌اند. متا مدتی پیش گفت روی مدل زبانی اختصاصی جدیدی به نام LLaMA کار می‌کند که در دسترس عموم مردم قرار نمی‌گیرد و مخصوص پژوهشگران هوش مصنوعی است..

.


بازنشر از : آخرین خبر