مهران محمدی امین

1401\12\09 16:28:17


مدیرعامل کوالکام: مودم 5G اپل زودتر از انتظار معرفی می‌شود

مدیرعامل کوالکام مدعی شده است که اپل در سال 2024 از مودم‌های 5G اختصاصی‌اش استفاده می‌کند.

مدت‌هاست می‌دانیم اپل روی مودم 5G اختصاصی‌اش کار می‌کند تا از آن در آیفون‌ها و آیپدها استفاده کند، بااین‌حال درباره زمان معرفی و استفاده از آن اختلاف‌نظر وجود دارد.

اما حالا مدیرعامل کوالکام مدعی شده است که آیفون‌ها در سال 2024 به مودم 5G اپل مجهز می‌شوند.

اگر گفته «کریستیانو آمون»، مدیرعامل کوالکام، درست باشد، سری آیفون 15 آخرین گوشی‌های اپل با مودم 5G کوالکام خواهد بود و پس از آن کاربران با مودم خود کوپرتینویی‌ها در آیفون‌ها روبه‌رو می‌شوند.

کوالکام انتظار دارد مودم 5G اپل سال 2024 از راه برسد

آمون در کنگره جهانی موبایل 2023 در پاسخ به سؤال خبرنگاران درباره مودم 5G اپل گفت احتمالاً به‌زودی چنین تراشه‌ای معرفی می‌شود:

«انتظار داریم اپل در سال 2024 به سراغ مودم‌های خودش برود، اما اگر به ما نیازی داشته باشد، می‌داند ما را کجا پیدا کند.»

کریستیانو آمون، مدیرعامل کوالکام
کریستیانو آمون، مدیرعامل کوالکام

کوالکام در گذشته به سهامدارانش گفته بود که تنها 20 درصد مودم‌های آیفون‌های 2023 را تولید خواهد کرد، اما بعداً حرفش را تغییر داد و اعلام کرد که بخش بزرگی از مودم‌های گوشی‌های اپل را تولید می‌کند.

اپل زمانی که در سال 2019 کسب‌وکار مودم اینتل را خرید، شروع به سرمایه‌گذاری روی چیپست‌های 5G اختصاصی‌اش کرد. اپل با این کار وابستگی‌اش به شرکت‌های دیگر را کاهش می‌دهد و همچنین می‌تواند مودم‌های 5G متنوع با قابلیت‌های متفاوت برای محصولات مختلف توسعه دهد.

برای مثال، مودم‌های 5G آیفون‌ها می‌توانند روی کیفیت تماس‌ها تمرکز داشته باشند، درحالی‌که برای آیپدها سرعت انتقال دیتا در اولویت باشد.

با وجود تمام این گفته‌ها، هنوز نمی‌دانیم اپل چه زمانی به سراغ مودم‌های 5G اختصاصی‌اش می‌رود و خرید مودم از کوالکام را متوقف می‌کند.

. .


بازنشر از : دیجیاتو