مهران محمدی امین

1401\10\12 17:06:06


معاون علمی خطاب به دهه هشتادی ها: شما بازیگران زیست‌بوم فناوری و نوآوری کشور هستید

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان خطاب به دانش‌آموزان فناور دهه هشتادی گفت: شما بازیگران اولیه زیست‌بوم فناوری، نوآوری و کارآفرینی در کشور هستید.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی، روح اله دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان؛ به همراه اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری از پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف بازدید کرد.

دانش‌آموزان فناور و نوآور را به نیروهای کارآمد جامعه بدل کنیم روح‌الله دهقانی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان در این بازدید؛ در جمع دانش‌آموزان فناور و خلاق دهه هشتادی مستقر در ایستگاه نوآوری شریف حاضر شد و از محصولات فناورانه آنها دیدن کرد. محصولاتی که با تکیه بر ظرفیت‌های دانشی و نوآوری‌های دانش‌آموزی تولید شده است و می‌توانند در آینده با دریافت حمایت‌های مادی و معنوی به محصولات راهبردی و کاربردی در صنایع مختلف بدل شوند. انواع «رباتیک‌های هوشمند»، «کدنویسی‌های تخصصی»، «بازی‌های رایانه‌ای»، «محصولات راهبردی در مدیریت شهری با استفاده از اینترنت اشیا» و غیره که توسط دانش‌آموزان دهه هشتادی در سطح مدارس و در ایستگاه نوآوری شریف تولید شده‌اند.

وی خطاب به دانش‌آموزان توانمند، گفت: وجود شما در کشور بهترین و ارزشمندترین دارایی ایران است و ما وظیفه داریم با حمایت‌های خود، شما را به افرادی اثرگذار و کارآمد در کشور بدل کنیم. معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان با تشویق دانش ‌آموزان به تولید محصولات کاربردی‌تری که بتواند به نیازهای فناورانه کشور پاسخ دهد، بیان کرد: شما حلقه مهم و اصلی زنجیره ارزش علم و فناوری و بازیگران اولیه زیست‌بوم فناوری، نوآوری و کارآفرینی در کشور هستید و باید با باور به ظرفیت‌های خود، برای توسعه کشور گام بردارید. به سمت ایجاد مدل‌های اقتصادی حرکت کنید وی محصولات فناورانه و نوآورانه تولید شده دانش‌آموزان را بسیار ارزشمند دانست و ادامه داد: استفاده بهینه از این ظرفیت‌ها باید به یک فرهنگ عمومی در کشور بدل شود.

مطمئن باشید مردم و جامعه برای محصولات و خدمات ارزشمند هزینه می‌کنند و فرق بین محصول خوب و بد را می‌دانند. بنابراین سعی کنید در مسیر توسعه محصولات خود از حداکثر دانش و توان خود استفاده کنید و بدانید که موفقیت تنها در ایجاد کسب و کار نیست بلکه شکل دادن به یک مدل اقتصادی نیز می‌تواند موفقیت محسوب شود. وی افزود: محصولات تولید شده در سطح دانش‌آموزی پایه و اساس تولیداتی است که کشور را به سمت خودکفایی و تامین نیازهای فناورانه سوق می‌دهد.

تبلیغات
مشاوره خدمات مالیاتی
گروه مشاوره و توسعه مدیریت تیارا ارائه خدمات مالیاتی تنظیم و ارسال اظهارنامه ارزش افزوده - تنظیم و ارسال معاملات فصلی- تنظیم اسناد مربوط به دفاتر کانونی- تحریر دفاتر قانونی- تنظیم اظهارنامه مالیاتی (سالانه)- شرکت در جلسات رسیدگی مالیاتی- تنظیم لوایح دفاعیه جهت اعتراض به برگ تشخیص های مالیاتی - صادره و شرکت در هیات های حل اختلاف به کسب و کارها
# مالیات - # اظهارنامه مالیاتی - # اظهارنامه ارزش افزوده

علم و دانشی که در تبدیل ایران به کشوری قوی تر موثر است. دهقانی، دانش‌آموزان فناور را خطاب قرار داد و گفت: تلاش کنید به سمت تولید محصولاتی بروید که کشور و مردم به آن نیاز دارند و در رفع مشکلات و چالش های امروز و فردای ایران به کار می‌آیند. ایجاد رقابت به فروش بیشتر محصولات فناورانه کمک می‌کند وی در این بازدید، عدم وجود رقابت در بازار را مهم‌ترین چالش این حوزه عنوان کرد و افزود: باید به جای حمایت از محصولات جدید به فکر توسعه بازار محصولات قدیمی و تولید شده باشیم تا زمینه برای فروش بیشتر و بهتر این محصولات فراهم شود.

معاون رئیس جمهور افزود: حوزه زیست فناوری یکی از عرصه های کاربردی و راهبردی در کشور است که باید تلاش کنیم از تولید محصولات و فعالیت فناوران در این زمینه حمایت کنیم و بازار بومی این محصولات را در داخل و بیرون از مرزها رونق دهیم. دانشگاه صنعتی شریف در سال ۹۳ مجوز ایجاد پارک علم و فناوری را از شورای گسترش وزارت علوم دریافت کرد و فعالیت پارک با ابلاغ اساس‌نامه آن از سوی وزارت عتف در آبان‌ماه ۹۵ آغاز شد. شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند با استقرار در پارک علم و فناوری شریف از خدماتی چون توسعه بازار، دریافت مجوزها، خدمات رسانه‌ای، خدمات کارگاهی، معافیت مالیاتی، همکاری با متخصصان خارجی، شبکه کارگزاران و حمایت های مالی بهره ببرند.

پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف یک پارک دانشگاهی است که هدف اصلی آن، فراهم کردن شرایط لازم برای توانمندسازی و بروز استعداد و شایستگی دانشگاهیان است تا بتوانند برای ایجاد و پایدارسازی کسب‌وکارهای فناورانه و ارزش‌آفرینی در راستای حل مسائل جامعه گام بردارند. مجموعه‌ای که تاکنون توانسته بیش از ۳ هزار و ۳۰۰ اشتغال پایدار در کشور ایجاد و از ۶۰۰ شرکت فناور میزبانی کند.. .


بازنشر از : مهر

روح‌الله دهقانی فیروزآبادی

معاونت علمی فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری

دانش آموزان