مهران محمدی امین

1401\06\16 14:22:34


نحوه اتصال ساندبار به تلوزیون برای داشتن صدایی واضح و باکیفیت

نحوه اتصال ساندبار به تلوزیون برای داشتن صدایی واضح و باکیفیت مجموعه: متفرقه اينترنت و كامپيوتر ساندبار یک پخش کننده صدا به صورت ستونی است که کیفیت بالایی دارد نحوه ی وصل کردن ساندبار به تلویزیون با پیشرفت تکنولوژی و ساخته شدن تلویزیون های با کیفیت تصویری بالا حتما شما نیزمتوجه شده اید که این ٰتلویزیون ها اگر چه تصویری با وضوح بالا دارند اما کیفیت صدای مناسبی نداشته وهمیشه صدای کم و بی کیفیت تلویزیون ها باعث ایجاد مشکلاتی میشود. ابتدا برای رفع این مشکل تلویزیون های جدید سینمای خانگی وارد بازار شد اما این وسیله ی جانبی نیاز به فضای زیادی دارد و برای خانه های کوچک امروزی ایجاد مشکل میکند

نحوه اتصال ساندبار به تلوزیون برای داشتن صدایی واضح و باکیفیت مجموعه: متفرقه اينترنت و كامپيوتر ساندبار یک پخش کننده صدا به صورت ستونی است که کیفیت بالایی دارد   نحوه ی وصل کردن ساندبار به تلویزیون  با پیشرفت تکنولوژی و ساخته شدن تلویزیون های با کیفیت تصویری بالا حتما شما نیزمتوجه شده اید که این ٰتلویزیون ها اگر چه تصویری با وضوح بالا دارند اما کیفیت صدای مناسبی نداشته وهمیشه صدای کم و بی کیفیت تلویزیون ها باعث ایجاد مشکلاتی میشود.

ابتدا برای رفع این مشکل تلویزیون های جدید سینمای خانگی وارد بازار شد اما این وسیله ی جانبی نیاز به فضای زیادی دارد و برای خانه های کوچک امروزی ایجاد مشکل میکند.اینجا بود که سازنده ها به فکر ساخت وسیله ای به نام ساندبار افتادند که نیاز به فضای زیادی ندارد و دارای کیفیت پخش صدای بالایی نیز هست. ساندبار چیست؟ ساندبار یا سیستم پخش کننده صوت در واقع برای مکان های کوچک و نشیمنگاه های کوچک استفاده میشود و یک پخش کننده صدا به صورت ستونی است که البته کیفیت بالایی دارد. معمولا ساندبارها به صورت نواری ساخته میشوند ومحل قرار گرفتن آنها نیزمیتواند جلوی تلویزیون یا بالای آن باشد.   برخی ساندبارها دارای یک صفحه نمایش کوچک هستند   در مواردی گفته میشود که ساندبار ممکن است کنترل تلویزیون شما را از کار بیاندازد اما این گونه نیست وتنها زمانی این اتفاق میافتد که افراد ساندبار را به گونه ای قراردهند که جلو گیرنده ی اشعه ی مادون قرمز تلویزیون قرار گیرد و مانع از رسیدن اشعه بشود. ساندبارها توسط شرکت های مختلفی مانند: ال جی ، سامسونگ ،شیائومی و ...

ساخته میشود.    ساندبارها ابعاد بسیار کوچکتری نسبت به سینمای خانگی دارد   در کنار تلوزیون های پیشرفته که از امکانات زیادی برخوردار هستند ساندبارها و سینماهای خانگی هم نیاز است تا علاقه مندان به شنیدن صدای با کیفیت چیزی کم نداشته باشند. ساندبارها که نسل جدیدی از سینماهای خانگی هستند این روزها نقش مکمل تلویزیون را ایفا میکنند تا صدا را بهتر بشنوید.   همچنین امکانات زیادی در اختیار شما قرار میدهند بدون اینکه فضای زیادی اشغال کنند.ساندبارها معمولا دارای صفحه کلید مختصری هستند و روی این صفحه کلید دو کلید کم و زیاد کردن صدا ، کلید روشن و خاموش کردن ساندبار و کلید برقراری اتصال یا set وجود دارد که با فشردن این کلید اتصال از طریق بلوتوث یا اتصال از روش های دیگر برقرار میشود.   آسان ترین روش اتصال ساندبار به تلوزیون بلوتوث است   بعضی از ساندبارها دارای یک صفحه نمایش کوچک میباشند که در این صفحه نمایش کم یا زیاد بودن صدا یا انتخاب نوع اتصال نمایش داده میشود که این مورد میتواند یک حسن باشد اما به دلیل اینکه این صفحه نمایش از شیک بودن و سادگی ساندبار میکاهد گاها این صفحه نمایش حذف میشود. بسیاری از ساندبارها دارای کنترل از راه دور نمیباشند که یک مشکل یا عیب برای این سیستم به حساب می آید.   اتصال با کابل اپتیکال یکی از روش های اتصال ساندبار به تلوزیون است   تفاوت ساندبار و سینمای خانگی برای درک درست اینکه ساندبارها چه تفاوتی با سینمای خانگی دارند باید توضیحاتی را راجع به سینمای خانگی برای شما بازگو کنیم: سیستم سینمای خانگی یک سیستم پخش صوت حرفه ای است که از یک بلندگوی مرکزی ، ساب ووفر، بلندگوهای چپ و بلندگوهای راست که تعداد آنها میتواند متغییر باشد تشکیل شده است که البته محل قرارگیری بلندگو ها بسیار مهم است.   سینمای خانگی با استفاده از بلندگوهایی که دارد باعث میشود که فرد در هنگام تماشای فیلم صداها را مانند بازیگر فیلم از جهات مختلف بشنود و تصویر واقعی تر به نظر برسد.

تبلیغات
چاه ارت - اعلام حریق
چاه ارت - اعلام حریق

کالای برق لِنا - LENA با سابقه ای درخشان در صنعت برق کشور و در زمینه ی تامین کالای برق,اجرای پروژه های الکتریکال و هوشمند سازی برق ساختمان فعالیت میکند.

اندازه تلویزیون نیز در انتخاب سینمای خانگی بسیار مهم است و برای لذت بردن بیشتر آنرا نیز باید در نظر گرفت.   بهترین روش برای اتصال ساندبار به تلویزیون اتصال کابل اچ دی ام ای میباشد   این سیستم دارای یک منبع تغذیه نیز میباشد که انرژی مورد نیاز سیستم و ارتباط بین بلندگوها را برقرار میکند. سینماهای خانگی در وات یا توان های مختلفی تولید میشوند که بسته به نیاز خریدار و فضای مورد نظر انتخاب میشوند. از نقاط قوت سیستم سینمای خانگی میتوان گفت که این سیستم برای فضاهای بزرگ مناسب است و یک سیستم کاملا ایده آل برای پخش فیلم محسوب میشود.   وجود یک دی وی دی پلیر نیز برای این سیستم پخش یک مزیت است.از طرفی برای ارتباط با بلندگوهای کناری و پشتی نیاز به سیم کشی است که این امر جزو عیوب این دستگاه محسوب میشود.

در مقابل گفتیم که ساندبارها ابعاد بسیار کوچکتری نسبت به سینمای خانگی دارد و با ظاهر زیبای خود به زیبایی خانه کمک میکند یکی دیگر از مزایای ساندبار عدم نیاز به کابل کشی است و دارای ارتباط بی سیم هستند و تعداد درگاهای ارتباطی ساندبارها با سایر وسایل نیز بیشتراز سیستم سینمای خانگی است.   از عیوب ساندبارها نیز میتوان به توان کم آمپلی فایر و کیفیت کم صدا نسبت به سیستم سینمای خانگی و همچنین نبود دیسک دی وی دی پلیر برای پخش اشاره کرد که البته چندان مهم نمیباشد.    اتصال با کابل کواکسیال نیز در برخی از ساندبارها وجود دارد   راههای اتصال ساندبار به تلویزیون  روشهای مختلفی برای ایجاد اتصال بین ساندبار و تلویزیون وجود دارد که به امکانات تلویزیون نیز بستگی دارد.   اتصال ساندبار به تلوزیون با کابل اچ دی ام ای  اگر به دنبال کیفیت حداکثری از ساندبار هستید بهترین روش برای اتصال ساندبار به تلویزیون اتصال کابل اچ دی ام ای میباشد زیرا کابل اچ دی ام ای صدا را به صورت دیجیتالی منتقل میکند. برای ایجاد این اتصال لازم است ابتدا تلویزیون را روشن کنید و کابل اچ دی ام ای را به پورت ورودی تلویزیون وصل کنید و سر دیگر کابل را به پورت خروجی ساندبار وصل کنید و سپس ساندبار را روشن کرده حالا صدای تلویزیون از ساندبار پخش میشود.   اتصال ساندبار به تلوزیون با کابل اُپتیکال این روش کمی مشکل تر از روش قبل است و برای اتصال باید کابل اپتیکال را به خروجی صدای تلویزیون و سر دیگر را به ورودی ساندبار وصل کنید وسپس وارد تنظیمات تلویزیون شوید و خروجی صدای تلویزیون را روی اپتیکال تنظیم کنید.   اتصال ساندبار به تلوزیون با روش های بدون سیم کشی متداول تر است   اتصال ساندبار به تلوزیون با بلوتوث  آسان ترین روش اتصال با بلوتوث است که البته کیفیت صدا در این روش نسبت به دو روش قبل کمی افت میکند. برای اتصال کافیست بلوتوث تلویزیون و ساندبار را روشن کرده و با کنترل تلویزیون اتصال را تأیید کنید حالا صدا باید از ساندبار پخش شود.   اتصال ساندبار به تلوزیون از طریق وای فای  اگر تلویزیون شما دارای وای فای است برای اتصال به ساندبار میتوانید از این راه نیز اقدام کنید.

ابتدا وای فای تلویزیون  را روشن کرده و سپس نقطه اتصال وای فای ساندبار را روشن کرده با استفاده از کنترل تلویزیون اتصال به ساندبار را تأیید کنید. لازم به ذکر است اتصال با کابل کواکسیال نیز در برخی از ساندبارها وجود دارد اما امروزه به دلیل حذف سیم و سیم کشی اتصال از طریق بلوتوث و وای فای متداول تر است.      کامپیوتر و اینترنت     { . .


بازنشر از : بیتوته