مهران محمدی امین

1402\11\07 13:39:09


نقدها و نمرات یاکوزا ۸ منتشر شد نمایشی دلچسب از دوستی و رستگاری

سری یاکوزا مدت‌ها بود که به خاطر ماجراجویی‌های اکشن خود شناخته می‌شد، اما با انتشار Like a Dragon، این سری پیچش جدید و جسورانه‌ای پیدا کرد و به یک اثر نقش‌آفرینی نوبتی تبدیل شد

سری یاکوزا مدت‌ها بود که به خاطر ماجراجویی‌های اکشن خود شناخته می‌شد، اما با انتشار Like a Dragon، این سری پیچش جدید و جسورانه‌ای پیدا کرد و به یک اثر نقش‌آفرینی نوبتی تبدیل شد.

این حرکت جسورانه نتیجه داد، زیرا Like a Dragon با تحسین منتقدان و تحسین گسترده طرفداران مواجه شد. اکنون نسخه‌ی بعدی آن با عنوان Like a Dragon: Infinite Wealth از راه رسیده و نقدهای آن نیز به طور رسمی منتشر شده‌اند که طی این مقاله به نقدها و نمرات بازی یاکوزا ۸ خواهیم پرداخت.

هشتمین نسخه از سری یاکوزا با نقد‌های بسیار مثبتی از سوی منتقدان مواجه شده است. طبق گفته‌ها Like a Dragon: Infinite Wealth ویژگی‌ها و مکانیزم‌های معرفی شده در نسخه‌ی قبلی خود را گسترش می‌دهد و تجربه‌ای عمیق‌تر را ارائه می‌دهد.

سیستم مبارزات نوبتی با گزینه‌های استراتژیک‌تر و تنوع گسترده‌تری از توانایی‌ها بهبود یافته است. در این میان داستان با گروهی متنوع تر از شخصیت‌ها جذاب‌تر شده و محیط جهان باز آن حتی گسترده‌تر از قبل شده و پر از محتوا برای کشف است. در ادامه با نقدهای برخی از سایت‌ها از بازی یاکوزا ۸ همراه باشید.

Like-a-Dragon-Infinite-Wealth

آی‌جی‌ان (IGN) / 9 از ۱۰

تریستان اوگیلوی (Tristan Ogilvie) از رسانه‌ی آی‌جی‌ان، مبارزات بازی را تحسین کرده و هاوایی را به عنوان محیطی که اتفاقات بازی در آن رخ می‌دهد، تماشایی خوانده است:

سیستم مبارزات بازسازی شده‌ی Like a Dragon: Infinite Wealth مقداری انعطاف‌پذیری را به هر نوبت تزریق می‌کند و منحنی سختی آن از موارد ناخوشایندی که در آخرین بازی نوبتی تحمل کردیم بهبود یافته.

هاوایی تماشایی و مملو از فعالیت‌های لذت‌بخش کافی است که حتی بلندپروازانه‌ترین برنامه‌های تعطیلات را برآورده می‌کند. یک داستان جنایی جذاب و مهیج، من را مانند یک باراکودای تازه اغوا شده برای ۵۰ ساعتی که برای تکمیل آن زمان برد، در قلاب نگه داشت و کلاس‌های پر جنب و جوش و مکان‌های مبارزه‌ی منحصربه‌فرد تضمین می‌کرد که نبردها همچنان تازه باشد. بازی Like a Dragon: Infinite Wealth، جذاب و مملو از مبارزات پویا، نه تنها بهترین بازی نوبتی سری Like a Dragon، بلکه یکی از بهترین بازی‌های کل مجموعه است.

گیم‌اسپات (GameSpot) / 8 از ۱۰

مایکل هایم (Michael Higham) از گیم‌اسپات، با اشاره به اینکه بازی یک قدم به جلو و دو قدم به عقب برداشته و احساسات متناقضی را در میان سیستم‌های نقش‌آفرینی برجسته و لحظات شخصیت‌ی خارق‌العاده‌اش باقی می‌گذارد، گفت:

در بررسی بازی Yakuza: Like A Dragon در سال ۲۰۰، گفتم که آینده‌ی این مجموعه با ایچیبان به عنوان شخصیت جدید آن در دستان خوبی است و همچنان به این گفته معتقدم چون هنوز چیز‌های زیادی برای تحسین کردن او وجود دارد.

به همان اندازه که Infinite Wealth در رسیدن به ارتفاعات فتح شده توسط پیشینیان خود ناتوان است، لحظات پراکنده اما فراموش‌نشدنی‌ای را برای کسانی که در تمام این مدت در دنیای یاکوزا بوده‌اند، به ارمغان می‌آورد.

این دنباله ثابت می‌کند که استودیوی Ryu Ga Gotoku یک شرکت شایسته در فضای نقش‌آفرینی با سیستم مبارزاتی بسیار بهبود یافته است که به‌ طور منحصربه‌فردی نماینده‌ی هویت سری است. من این بازی را به خاطر افراد شرور، انگیزه‌هایشان یا دلایل جنگیدن در هاوایی به یاد نخواهم آورد، اما آن را به خاطر عناصر طنز ناهنجار یاکوزا و پیام‌های هوشیارانه درباره کار‌هایی که با زمان باقیمانده‌ی خود انجام می‌دهیم به یاد خواهم آورد.

نمرات یاکوزا 8

یورو گیمر (Eurogamer) / 4 از ۵

کان سرین (Kaan Serin) از یوروگیمر بازی را حماسه‌‌ای جنایی و دوست‌داشتنی شمره و می‌گوید:

بازی Like A Dragon: Infinite Wealth محتوای بسیار زیادی دارد و شامل داستان‌های زیادی حاوی پیچش‌های متنوع، نام‌های زیادی برای یادگیری و بسیاری از مردم برای مشت زدن است و در نهایت لحظات زیادی برای خندیدن دارد. از آنجا که در حالی که بازی گاهی اوقات هنگام ارائه‌ی موضوعات داستانی مختلف، شخصیت‌ها و پیچش‌های داستانی کاملا منطقی چندان عالی عمل نمی‌کند اما بدون شک یکی دیگر از حماسه‌های جنایی بی پایان و دوست‌داشتنی است.

استودیوی سازنده ماهیچه‌های نقش‌آفرینی تازه‌یافته‌اش را سخت‌تر از مواردی که ممکن است در ساحل وایکیکی پیدا کنید، سفت و منعطف می‌کند، مبارزات نوبتی سری را بهبود بخشیده و نقشه را با جاذبه‌های جالب کافی پر می‌کند تا حتی حریص‌ترین افراد را هم سیر کند.

گیمزرادار (GamesRadar) / 4 از ۵

هیرون کرایر (Hirun Cryer) از گیمزرادار بازی را یکی از بهترین تجربه‌های نقش‌آفرینی خود در سال‌های اخیر می‌داند:

بازی Like a Dragon: Infinite Wealth یکی از بهترین بازی‌های نقش‌آفرینی است که در سال‌های اخیر بازی کرده‌ام. داستان‌های درهم تنیده‌ی کیریو و ایچیبان، حتی اگر به‌طور غیر طبیعی بیش از ۱۰۰ ساعت طول بکشد، روایتی جذاب را به وجود می‌آورند. مبارزات در سطح فوق‌العاده‌ای بوده و این باعث می‌شود که هر نبردی در طول ده‌ها ساعت بازی احساس تازگی و هیجان داشته باشد، در حالی که ماموریت‌های جانبی مانند جزیره‌ی دوندوکو و لیگ سوئیجیمون حواس‌پرتی‌هایی عالی هستند.

می‌توان با شک و تردید به سفر نوستالژیک کیریو نگاه کرد، اما پس از این همه بازی و گذشت دهه‌ها، شاید بالاخره به هدفش دست پیدا کرده باشد.

گیم اینفورمر (Game Informer) / 8.5 از ۱۰

بلیک هستر (Blake Hester) از گیم اینفورمر، با زدن مثالی جالب می‌گوید:

در یکی از لحظات پایانی Infinite Wealth، یکی از شخصیت‌ها خسته و کوفته به خیابان می‌افتد و از همه چیزهایی که قبلا آمده، کتک می‌خورد. با این حال او به طور کلی راضی و خوشحال به نظر می‌رسد، حتی اگر در آن لحظه هیچ چیز برای او خوب پیش نمی‌رود. از بسیاری جهات، تا پایان بازی دقیقا همین احساس را داشتم.

خسته بودم و با این حال آماده بودم تا ببینم که شخصیت‌ها در مرحله‌ی بعدی چه خواهند کرد.

یاکوزا 8

دیستراکتوید (Destructoid) / 8 از ۱۰

اریک ون آلن (Eric Van Allen) از دیستراکتوید، هشتمین نسخه از یاکوزا را بهترین نسخه در میان سال‌های اخیر می‌داند:

در میان بازی‌هایی مختلفی که از سری Like a Dragon در سالیان گذشته داشته‌ایم، Like a Dragon: Infinite Wealth برای من برجستهاز بقیه است. این بازی هنوز چیزهای زیادی از این سری دارد که من آن‌ها را دوست دارم و فکر می‌کنم هرکسی که دنبال دنباله‌ای خوب برای Yakuza: Like a Dragon باشد، آن را در اینجا پیدا خواهد کرد. به طور کلی مدتی که در آفتاب با ایچیبان و دیگر شخصیت‌ها سپری می‌شود، دوران خوبی است.

بازی Like A Dragon: Infinite Wealth هم اکنون روی کنسول‌های نسل هشتم و نهمی پلی‌استیشن، ایکس‌باکس و رایانه‌های شخصی در دسترس است.

این اثر تا این لحظه موفق شده تا از مجموع ۷۵ نقد منتشر شده، نمره‌‌ی متای ۸۹ را در وبسایت متاکریتیک بدست آورد.

می‌توانید در ادامه برخی نمرات داده شده به بازی یاکوزا ۸ را ببینید.

PlayStation Universe: نمره‌ی ۹ از ۱۰
Screen Rant: نمره‌ی ۱۰ از ۱۰
VGC: نمره‌ی ۱۰ از ۱۰
GameSpot: نمره‌ی ۸ از ۱۰
Game Informer: نمره‌ی ۸.۵ از ۱۰
Eurogamer: نمره‌ی ۴ از ۵
IGN: نمره‌ی ۹ از ۱۰
CGMagazine: نمره‌ی ۱۰ از ۱۰
+GamesRadar: نمره‌ی ۸ از ۱۰
Hardcore Gamer: نمره‌ی ۹ از ۱۰
God is a Geek: نمره‌ی ۱۰ از ۱۰
Destructoid: نمره‌ی ۸ از ۱۰
Gamer.no: نمره‌ی ۸ از ۱۰
The Enemy: نمره‌ی ۱۰ از ۱۰
Gamereactor UK: نمره‌ی ۹ از ۱۰
Push Square: نمره‌ی ۹ از ۱۰
PC Games: نمره‌ی ۸ از ۱۰
Siliconera: نمره‌ی ۹ از ۱۰
TheGamer: نمره‌ی ۱۰ از ۱۰
Guardian: نمره‌ی ۸ از ۱۰
۴Players.de: نمره‌ی ۷ از ۱۰

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی

/*/
دیجی‌کلاب/*/ . .


بازنشر از : digimag