مهران محمدی امین

مجله دیجی کالا/ چیزی تا عرضه نسخه نسل نهمی بازی ویچر ۳ (The Witcher 3) باقی نمانده است. این بازی قرار است برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۵، سری ایکس و اس به همراه کامپیوتر د

1401\09\08 15:59:04


نگاهی به نسخه نسل نهمی The Witcher 3؛ حفظ اصالت با بهبودهای تکنیکی

مجله دیجی کالا/ چیزی تا عرضه نسخه نسل نهمی بازی ویچر ۳ (The Witcher 3) باقی نمانده است. این بازی قرار است برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۵، سری ایکس و اس به همراه کامپیوتر در تاریخ ۲۳ آذر (۱۴ دسامبر) عرضه شود.

مجله دیجی کالا/ چیزی تا عرضه نسخه نسل نهمی بازی ویچر ۳ (The Witcher 3) باقی نمانده است.

این بازی قرار است برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۵، سری ایکس و اس به همراه کامپیوتر در تاریخ ۲۳ آذر (۱۴ دسامبر) عرضه شود. حال قبل از عرضه رسمی این نسخه از ویچر ۳ شرکت سازنده تصمیم گرفت تا یک تریلر کوتاه از آن را به طرفداران نشان دهد.بازی ویچر ۳ یکی از بهترین عناوین ساخته شده در تاریخ بازی‌های ویدئویی است. این بازی با گرافیک بسیار بالا در زمان خود و گیم‌پلی بسیار خوب توانست توجه افراد زیادی را به خود جلب کند.

نکته اینجاست که داستان بازی نیز بسیار جذاب بود. همینطور اینکه ویچر ۳ توانست شهرت مجموعه ویچر را به اوج خود برساند.بهبودهای ویچر ۳ در کامپیوتربه طور کلی بازی ویچر نسبت به قبل پیشرفت بسیار زیادی داشته است. کاربران کامپیوتر با قابلیت‌های بیشتری از جمله پشتیبانی از DLSS و FSR روبرو هستند.

همینطور اینکه تنظیمات گرافیکی بیشتری نیز برای آن‌ها وجود خواهد داشت. این تنظیمات باعث می‌شوند تا جزئیات بازی بیش از پیش باشد.به طور کلی نیز این بازی از لحاظ بصری بهبود زیادی داشته است. برای مثال چمن و گیاهان تغییرات بسیار زیادی نسبت به قبل داشتند.

حتی شرایط آب و هوایی نیز نسبت به نسخه اصلی ویچر بهتر شده است. در محیط بازی نیز رزولوشن و سطوح بهتر شده تا بازینان بیشتر بتوانند از این بازی لذت ببرند. حتی سی‌دی‌پراجکت رد توانسته دود برخاسته از خانه‌های روستاییان را نیز در این بازی نمایش دهد.بهبودهای ویچر ۳ در کنسولبازیکنان کنسول نیز می‌توانند از قابلیت‌های جدید ویچر ۳ لذت ببرند.

در نسخه نسل نهمی بازی ویچر ۳ دو حالت Performance و Quality وجود دارد. به این شکل که حالت Quality با نرخ فریم ۳۰ ولی کیفیت تصویر بالاتر است. این در صورتی است که حالت Performance نرخ فریم ۶۰ را در اولویت قرار می‌دهد.نسخه نسل نهمی بازی ویچر تنها به ارتقاء تصویر این بازی ختم نمی‌شود.

سی‌دی پراجکت رد در این بازی مقدار زیادی بهبودها و امکانات دیگر نیز معرفی کرده است. برای مثال حالت عکاسی (Photo Mode) به ویچر ۳ اضافه شده است. حال بازیکنان می‌توانند به حرفه‌ای‌ترین حالت ممکن عکاسی کنند.

از طرفی دنیای ویچر نیز بسیار زیبا طراحی شده تا از این قابلیت استفاده کند.فیلترهای جدیدی نیز به بخش نقشه بازی اضافه شده است. حال شما می‌توانید مواردی که نمی‌خواهید را از نقشه حذف کرده تا راحت‌تر به سمت مقصد خود حرکت کنید. شما می‌توانید رابط کاربری بازی را در هنگام گشت و گذار محو کنید.

با این کار راحت‌تر می‌توان فضای بازی را مشاهده کرد.موارد دیگر در زمینه کنترل بازی هستند. برای مثال شما دیگر نیازی به حلقه‌ی انتخابی برای جادوها ندارید. به جای آن شما با یک دکمه می‌توانید از جادوی خود استفاده کنید.

همینطور اینکه کاربران پلی‌استیشن ۵ از ویژگی‌های خاص کنترلر این دستگاه در بازی ویچر ۳ بهره‌مند خواهد شد.در قسمت‌های دیگر نیز این بازی بهبود داشته است. برای مثال زبان‌های بیشتری به آن اضافه شده و شما می‌توانید اندازه زیرنویس بازی را تغییر دهید. همینطور اینکه توانایی نگه داشتن بازی در هنگام کاتسین (Cut Scene) را خواهید داشت.

مشکلات برخی از مراحل نیز برطرف شده تا نسخه نسل نهمی ویچر ۳ در کامل‌ترین حالت ممکن باشد.در مورد کنسول‌های نسل هشتمی نیز این بازی بهبود داشته است. مشکلات بازی به حداقل رسیده و کاربران نسل هشتمی ویچر سه می‌توانند آن را در بهترین وضعیت تجربه کنند. البته هنوز جزئیات به روزرسانی این بازی برای کنسول‌های نسل ۸ اعلام نشده است.

از طرفی قرار است محتوای اضافی جدیدی بر اساس سریال ویچر به این بازی اضافه شود. پس اینطور که به نظر می‌رسد سی‌دی پراجکت رد تغییرات زیادی را در بازی خود اعمال کرده است.. .


بازنشر از : آخرین خبر