مهران محمدی امین

1401\06\16 14:47:15


واتساپ روی قابلیت نظرسنجی‌ مبتنی بر چت کار می‌کند

واتساپ را باید جزو آن دسته از اپلیکیشن‌هایی تلقی کنیم که در یک دوره‌ی کوتاه به‌روزرسانی‌های زیادی دریافت می‌کند و از این طریق قابلیت‌های کاربردی و جالبی را در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد

واتساپ را باید جزو آن دسته از اپلیکیشن‌هایی تلقی کنیم که در یک دوره‌ی کوتاه به‌روزرسانی‌های زیادی دریافت می‌کند و از این طریق قابلیت‌های کاربردی و جالبی را در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد.

در همین راستا گفته می‌شود که این پیام‌رسان در حال کار روی یک نظرسنجی درون برنامه‌ای مبتنی بر چت است تا با استفاده از آن بتواند در مورد قابلیت‌های جدیدی که ارائه کرده، از کاربران بازخورد دریافت کند.

  • آیکون جدید مبتنی بر تم واتساپ در نسخه‌ی بتای اندروید ۱۳ ظاهر شد

پیش‌تر گزارش‌هایی در مورد قابلیت ایجاد نظرسنجی‌ در گروه‌ها و بهبود سیستم‌ گزارش‌دهی به واتساپ منتشر شده، اما هیچ کدام از این قابلیت‌ها شباهتی به ویژگی در حال توسعه‌ی واتساپ ندارد. افشاگر معروف اطلاعات و قابلیت‌های واتساپ یعنی «WABetaInfo» در جدیدترین گزارش خود آورده که قابلیت نظرسنجی‌ مبتنی بر چت شما را با استفاده از یک حساب تجاری تأیید شده به طور مستقیم به واتساپ متصل می‌کند و بدین ترتیب شما می‌توانید نظرات خود در این قابلیت‌های پیام‌رسان با واتساپ به اشتراک بگذارید.

واتساپ

اگر جزو معدود کاربرانی باشید که این قابلیت در اختیار آن‌ها قرار گرفته، پیامی را از سمت واتساپ با نام WhatsApp Surveys مشاهده می‌کنید که در مورد اهداف این قابلیت توضیحاتی را به شما ارائه می‌دهد و شما می‌توانید آن را بپذیرید یا آن را رد کنید. در واقع اگر اصلاً علاقه‌ای به شرکت در این نظرسنجی ندارید، می‌توانید حساب WhatsApp Surveys را مانند هر مخاطب دیگری مسدود کنید تا از این پس هیچ نظرسنجی برای شما ارسال نشود.

انتظار نداشته باشید که این قابلیت جدید به شما امکان درخواست ویژگی‌های جدید یا سایر تغییرات اساسی در ساختار این سرویس پیام‌رسانی را بدهد.

این طور که به نظر می‌رسد این قابلیت، تنها یک نظرسنجی سیستمی و برنامه‌ریزی شده است که می‌تواند در زمان آزمایش ویژگی‌های جدید و سایر مراحل توسعه بتا مفید واقع شود. همچنین نظرسنجی‌ مبتنی بر چت، کاربران را از نوشتن متن‌ها و ایمیل‌های طولانی جهت گزارش مشکلات و پیشنهادات به توسعه‌دهندگان واتساپ بی‌نیاز می‌کند. این قابلیت در حال توسعه برای اولین بار در نسخه‌ی بتای iOS دیده شده، اما انتظار می‌رود که خیلی زود نسخه‌ی نهایی آن در اختیار عموم کاربران این پیام‌رسان قرار بگیرد.

  • واتساپ به‌زودی اجازه می‌دهد تا به خودتان پیام بفرستید

جدیدترین خبرها در مورد ویژگی‌های جدید واتساپ حاکی از آن است که این پلتفرم قابلیت پیش‌نمایش پیشرفته لینک‌ها در استاتوس را آزمایش می‌کند.

در حال حاضر اگر بخواهید لینکی را در بخش استاتوس واتساپ با سایر کاربران به اشتراک بگذارید، تنها متن و آدرس آن به دیگران نشان داده می‌شود. پیش‌نمایش پیشرفته لینک‌ها به کاربرانی که از استاتوس شما بازدید می‌کنند، اطلاعاتی در مورد محتوای آن لینک نشان خواهد داد.

واتساپ

همچنین گفته می‌شود که این پیام‌رسان متعلق به متا قابلیت‌ جدید دیگری را آزمایش می‌کند که کاربران به وسیله‌ی آن می‌توانند از طریق چند گوشی یا تبلت به یک حساب کاربری دسترسی داشته باشند و با سایر کاربران به چت بپردازند. کاربران باید کد QR روی صفحه را با گوشی یا تبلت ثانویه‌ی خود اسکن کنند یا کد آن را وارد نمایند تا به‌عنوان دیوایس دوم به یک حساب کاربری به صورت هم‌زمان متصل شوند.

این قابلیت بسیار کاربردی در بخش جدیدی با عنوان «Register Device as Companion» قرار خواهد گرفت و کاربران می‌توانند با پیروی از دستورالعمل موجود، به‌راحتی تبلت یا گوشی دیگر خود را به یک حساب کاربری وصل کنند.

در نهایت باید به تغییرات بخش پیام‌های ناپدید شونده اشاره کنیم که واتساپ به‌زودی به کاربران خود اجازه می‌دهد پیام‌های ناپدید شونده را حتی پس از ناپدید شدن ذخیره کنند. در واقع افراد می‌توانند این پیام‌های ذخیره شده را در بخشی به نام «Kept Messages»، حتی پس از ناپدید شدن آن‌ها مشاهده کنند.

  • واتساپ قابلیتی شبیه به iMessage را به چت‌های گروهی می‌آورد

منبع: AndroidPolice

/*/ . .


بازنشر از : digimag