مهران محمدی امین

1401\06\16 16:24:09


وکلای توییتر: ایلان ماسک به دلیل «جنگ جهانی سوم» از معامله عقب‌نشینی کرده است

هنوز به درستی مشخص نیست منظور ایلان ماسک از «جنگ جهانی سوم» اشاره به چه موردی بوده است.

از قرار معلوم دعوای حقوقی توییتر و ثروتمند‌ترین فرد جهان یعنی ایلان ماسک با افشاگری صورت گرفته توسط رئیس سابق بخش امنیت این شبکه اجتماعی پیچیده‌تر از قبل شده است.

حال وکلای توییتر و ماسک در پی آن هستند که ببینند ادعای مطرح شده توسط «پیتر ماج زاتکو» می‌تواند به دفاعیه تیم ماسک افزوده شود و او را از تعهد 44 میلیارد دلاری خرید توییتر نجات دهد یا خیر.

جلسه استماع دادرسی روز سه‌شنبه نخستین باری بود که نمایندگان توییتر در مقابل شکایت زاتکو قرار گرفتند زیرا مقامات و وکلای این شرکت از حدود دو هفته پیش که شکایت مذکور رسانه‌ای شد، تاکنون سکوت کرده بودند.

وکلای توییتر در طول جلسه استماع تلاش کردند زاتکو را یک کارمند ناراضی نشان دهند که بی‌پایه و اساس «از کاه، کوه می‌سازد» و او مسئولیتی در حوزه اسپم توییتر نداشته است. آنها همچنین عنوان کردند شکایت این فرد به این خاطر بوده که وی خود را به ماجرای خرید توییتر توسط ماسک ارتباط دهد.

این در حالی است که پیش‌تر وکلای زاتکو اعلام کرده بودند وی افشاگری خود را به سود ماسک رسانه‌ای نکرده بود، با این وجود وکلای توییتر همچنان در خصوص نقص اقدامات امنیتی توییتر و احتمال آسیب‌رسانی به امنیت ملی سکوت کردند.

اطلاعات تکمیلی از دعوای حقوقی ماسک و توییتر

وکلای توییتر در ادامه اظهار داشتند که ماسک پیش از رسانه‌ای شدن شکایت زاتکو برای عقب کشیدن از معامله خرید این پلتفرم به دنبال بهانه بوده است. در همین راستا گروه وکلا پیام متنی ارسال شده از ماسک به بانکدار خود یعنی «مورگان استنلی» را نقل قول کرده‌اند.

ظاهرا ماسک در پیام خود به استنلی گفته «بیا فقط برای چند روز دست نگه داریم ...

اگر قرار باشه وارد جنگ جهانی سوم بشیم خرید توییتر هم منطقی نیست»، وکلای این شبکه اجتماعی پس از خواندن این نقل قول در ادامه گفتند این همان دلیل اصلی آقای ماسک برای عقب‌نشینی از معامله است و موارد مطرح شده مثل بات‌ها، مورد mDAU و جریان زاتکو همگی دستاویز هستند.

در سوی دیگر اما وکلای ماسک زاتکو را یک کارمند اجرایی شاخص خواندند و عنوان کردند که این فرد برای فرصت شغلی در دولت آمریکا پیشنهاد کار داشته است، آنها همچنین ارتباط میان ماسک و افشاگری‌های زاتکو را هم انکار کردند.

در پایان گفتنی است که با وجود موارد مطرح شده از دو طرف، همچنان رای قاضی نامشخص است، با این حال به نظر می‌رسد وکلای ماسک در تلاشند تا جلسه دادرسی ماه اکتبر را برای بررسی بیشتر اظهارات زاتکو به تعویق بیاندازند؛ امری که ممکن است سرنوشت این پرونده ده‌ها میلیارد دلاری را تغییر دهد.

. .


بازنشر از : دیجیاتو