مهران محمدی امین

1401\06\16 19:33:29


پروفایل‌های جعلی توییتر؛ ماجرایی که هر روز ابعاد جدیدی پیدا می‌کند

همشهری آنلاین/ مشکلات و اختلافات میان ایلان ماسک و توییتر به نظر پایانی ندارد. مدیرعامل تسلا بار دیگر این شبکه اجتماعی را دوباره مورد حملات لفظی خود قرار داده است و می‌گوید: «۹۰ درصد از کامنت‌های حساب کاربری‌اش در این شبکه اجتماعی جعلی هستند.

همشهری آنلاین/ مشکلات و اختلافات میان ایلان ماسک و توییتر به نظر پایانی ندارد.

مدیرعامل تسلا بار دیگر این شبکه اجتماعی را دوباره مورد حملات لفظی خود قرار داده است و می‌گوید: «۹۰ درصد از کامنت‌های حساب کاربری‌اش در این شبکه اجتماعی جعلی هستند.»ایلان ماسک پیش‌تر نیز ادعا کرده بود که حدود ۲۰ درصد از از کل کاربران تییتر جعلی هستند. او سپس اتهامات بیشتری نیز درباره جعلی‌بودن حساب‌های کاربری در توییتر با به اشتراک گذاشتن «اسکرین شات‌»هایی از پاسخ‌های یک حساب کاربری جعلی که با نام چانگ پنگ ژائو، بنیانگذار و مدیر عامل صرافی ارز دیجیتال بایننس ساخته شده است، مطرح کرد.ماسک علاوه بر به اشتراک گذاشتن این اسکرین‌شات، نوشت که حدود ۹۰ درصد از کامنت‌هایی که ذیل توییت‌های او نوشته می‌شوند، جعلی هستند و توسط روبات‌ها یا پروفایل‌های هرزنامه که در وب‌سایت‌های شبکه‌های اجتماعی شایع هستند، ارسال شده‌اند.ماسک پس از مطرح کردن ادعاهایی در این زمینه که بیش از ۵ درصد از پروفایل‌های توئیتر جعلی هستند قرار داد خرید ۴۴ میلیارد دلاری شبکه اجتماعی توییتر را لغو کرده بود.ایلان ماسک البته مدعی شده است که او در هر صورت می‌خواسته قرار داد خرید توییتر را اجرایی کند، اما گردانندگان این شبکه اجتماعی زمینه دسترسی او به اطلاعات در این شبکه اجتماعی را فراهم نکردند.اوایل این ماه، دن وودز، رئیس بخش اطلاعات جهانی در شرکت امنیت سایبری اف ۵، نیز در گفت و گویی با نشریه استرالین مدعی شد که شرکت او دریافته است که حدود ۸۰ درصد از پروفایل‌های توییتر جعلی هستند. ماسک نیز به این گفت و گو استناد کرده و آن را در توییتر به عنوان مستندات خود انتشار داده است.

در پی انتشار متن این گفت و گو، ایلان ماسک از توئیتر به دلیل ارائه اطلاعات نادرست در طول زمان اجرایی شدن قرارداد تصاحب این شرکت انتقاد کرد.توییتر و ماسک در حال حاضر درگیر یک نبرد حقوقی به دلیل لغو قرار خرید این کمپانی هستند. توییتر از ایلان ماسک به دلیل لغو یکجانبه این قرار داد درخواست غرامت مالی دارد. این دادگاه در ۱۷ اکتبر ۲۰۲۲ آغاز می‌شود..

.


بازنشر از : آخرین خبر