مهران محمدی امین

1401\07\29 15:40:53


پشتیبانی از اندروید ۱۳ به ویندوز ۱۱ می‌آید

اینطور که به نظر می‌رسد، مایکروسافت می‌خواهد به‌زودی یک آپدیت را برای WSA ویندوز ۱۱ ارسال و طی آن پشتیبانی از اندروید ۱۳ را هم به این سیستم‌عامل اضافه کند

اینطور که به نظر می‌رسد، مایکروسافت می‌خواهد به‌زودی یک آپدیت را برای WSA ویندوز ۱۱ ارسال و طی آن پشتیبانی از اندروید ۱۳ را هم به این سیستم‌عامل اضافه کند.

اگر از ویندوز ۱۱ استفاده می‌کنید، احتمالا می‌دانید که این سیستم‌عامل قادر است یک سری از اپلیکیشن‌های اندرویدی را هم به صورت بومی اجرا کند.

به این صورت که شما از طریق فروشگاه اپلیکیشن آمازون، می‌توانید اپ‌های اندرویدی را که درون این فروشگاه قرار دارند و تعداد آن‌ها هم در مقایسه با اپ‌های موجود در پلی استور بسیار محدودتر است، دانلود و بدون نیاز به یک شبیه‌ساز نظیر بلو استکس، تجربه کنید.

مایکروسافت در طول زمان با آپدیت سیستم WSA (خلاصه عبارت Windows Subsystem for Android) که از طریق آن امکان نصب و اجرای اپ‌های اندرویدی روی ویندوز فراهم می‌شود، وضعیت را بسیار بهتر کرده به گونه‌ای که اکنون سرعت آن به مراتب بیشتر از قبل شده است. حالا هم این شرکت آمریکایی اعلام کرده که برنامه دارد پشتیبانی از اندروید ۱۳ را به ویندوز ۱۱ بیاورد.

به گزارش وب‌سایت Windows Latest، مایکروسافت به‌تازگی در گیت‌هاب، نقشه راه خود را برای WSA منتشر کرده که این موضوع از زمانی که چنین سرویسی به ویندوز ۱۱ اضافه شده تاکنون بی‌سابقه بوده است. طبق آنچه که مایکروسافت منتشر کرده، به نظر می‌رسد این شرکت در حال کار روی WSA مبتنی بر اندروید ۱۳ برای ویندوز ۱۱ است.

  • فایل اکسپلورر ویندوز ۱۱ تب‌دار شد

در رابطه با گوشی‌های هوشمند می‌شود گفت که با دریافت اندروید ۱۳ چقدر تغییر داشته‌‌اند چون این آپدیت در حال حاضر به صورت رسمی یا در مراحل بتا برای گوشی‌های شرکت‌های مختلف در دسترس قرار دارد.

در نتیجه می‌دانیم یک سری تغییرات جدید نظیر امکان تغییر رنگ خودکار تم‌ها بر اساس رنگ غالب تصویر زمینه، بهبود قابلیت کلیپ‌برد، امنیت و حریم خصوصی و… به لطف این آپدیت به گوشی‌ها اضافه شده است. اما درباره‌ی ویندوز ۱۱ نمی‌دانیم چه اتفاقی قرار است رخ دهد. البته فقط درباره‌ی چند چیز اطلاع داریم که یکی از آن‌ها قابلیت اشتراک‌گذاری فایل جدید است که به کاربران اجازه می‌دهد بین ویندوز و محیط WSA به‌راحتی به انتقال اطلاعات بپردازند.

دو قابلیت دیگر هم با آپدیت جدید قرار است به ویندوز ۱۱ بیایند که عبارت‌اند از میان‌برها و تصویر در تصویر.

میان‌برها به کاربران اجازه می‌دهند به‌راحتی به موارد مختلف از طریق ویندوز ۱۱ دسترسی داشته باشند و تصویر در تصویر هم همانطور که از نامش پیداست، به اپلیکیشن‌های اندرویدی اجازه می‌دهد هنگام کار با یک اپلیکیشن ویندوزی، در گوشه‌ای از صفحه به نمایش در بیاید. درست مثل چیزی که در اندروید وجود دارد.

این نقشه راه اصلا به تاریخ دقیقی اشاره نکرده و در نتیجه نمی‌دانیم پشتیبانی از اندروید ۱۳ و قابلیت‌های یادشده دقیقا چه زمانی به ویندوز ۱۱ می‌آید. آخرین آپدیت عمده‌ی ویندوز ماه گذشته عرضه شد و در کنار اضافه کردن یک سری از قابلیت‌های جدید، عملکرد گیمینگ ویندوز را هم بهبود بخشید.

انتظار می‌رود آپدیت بزرگ بعدی در سال ۲۰۲۳ برای کاربران ویندوز ۱۱ عرضه شود.

  • ۴۲ درصد کاربران به دلیل محدودیت‌های ویندوز ۱۱ نمی‌توانند آن را نصب کنند

منبع: Android Authority

/*/ . .


بازنشر از : digimag