مهران محمدی امین

1402\10\12 10:36:43


پیش‌بینی ۱.۶ میلیارد مشترک جهانی ‌۵G تا پایان سال ۲۰۲۳

ایسنا/ براساس اعلام منابع رسمی پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال ۲۰۲۳ تعداد مشترکان تلفن همراه ۵G جهانی به ۱. ۶ میلیارد رسیده باشد.

براساس اعلام منابع رسمی پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال ۲۰۲۳ تعداد مشترکان تلفن همراه ۵G جهانی به ۱.۶ میلیارد رسیده باشد.تکامل اکوسیستم اتصالات، تغییرات چشم‌گیری را رقم زده و فضا را به سمت پویایی کشانده است.

تبلیغات
فروش چراغ ریسه سیم و کابل و کلید و پریز
لاله زار24 ارائه محصولات برق و روشنایی ساختمان از قلب بازار لاله زار برای سراسر کشور است.
# لاله زار - # لاله‌زار - # برق ساختمان

همانطور که عرضه ۵G باعث افزایش ظرفیت، سرعت، پوشش و کاهش تأخیر شده فناوری WiFi هم رفتار مشابه در تمامی این فاکتورها به جز بحث تأخیر، در حال نزدیک شدن به شبکه تلفن همراه است.متوسط سرعت دانلود جهانی ۵G در سه ماهه سوم سال میلادی ۲۰۲۳، افزایش قابل توجه ۲۰ درصدی را تجربه کرد و به ۲۰۳ مگابیت بر ثانیه رسید این نرخ در مدت زمان مشابه سال ۲۰۲۲ حدود ۱۶۸ مگابیت بر ثانیه بود و این در حالیست که نرخ آپلود طی این یک سال تنها یک درصد رشد داشته است. بازار در این راستا به تازگی از سوی اریکسون اعلام شده است بیش از ۴۰ ارائه‌دهنده خدمات ارتباطی ۵G مستقل را در شبکه‌های خود پیاده‌سازی یا مستقر کرده‌اند.پوشش جمعیت باند میانی ۵G از ۳۰ درصد در سال ۲۰۲۲ به ۴۰ درصد در پایان سال ۲۰۲۳ افزایش یافته است و بنابراین انتظار می‌رود مصرف جهانی ترافیک داده تلفن همراه به ازای هر گوشی هوشمند در پایان سال ۲۰۲۹ به ۵۶ گیگابایت در ماه برسد.. .


بازنشر از : آخرین خبر