مهران محمدی امین

چگونه بوی سیگار را از بین ببریم؟ یکی از مشکلاتی که برای افراد غیر سیگاری در مهمانی‌ها و دید بازدید‌ها وجود دارد بو گرفتن لباس و منزل آن‌ها می‌باشد اکثر افراد چه سیگاری چه غیر سیگ

1401\10\17 17:54:24


چگونه بوی سیگار را از بین ببریم؟

چگونه بوی سیگار را از بین ببریم؟ یکی از مشکلاتی که برای افراد غیر سیگاری در مهمانی‌ها و دید بازدید‌ها وجود دارد بو گرفتن لباس و منزل آن‌ها می‌باشد اکثر افراد چه سیگاری چه غیر سیگاری همیشه بیان می‌کنند که چگونه بوی سیگار را از بین ببریم برای پاسخ به این سوال تا پایان محتوا همراه ما باشید.

برای از بین بردن بو و دود حاصل از کشیدن سیگار که در فضای خانه پخش شده باید ابتدا اقدام به باز کردن پنجره ها، روشن کردن دستگاه تهویه هوا و هود کنید.

راه‌های از بین بردن بوی سیگار

برای این که از شر بوی ناشی از کشیدن سیگار خلاص شوید، روش‌های مختلفی وجود دارد.

راه‌های از بین بردن بوی سیگار شامل گزینه‌های زیر می‌شوند:

• برای این که بوی این نوع دخانیات که در فضای خانه پخش شده خنثی شود باید در محیط منزل شمع روشن کنید.

• بوی و دود سیگار با استفاده از سرکه سفید از بین می‌رود برای این منظور کافی است درون کاسه‌ای مقداری سرکه بریزید سپس در فضای منزل که دود پخش شده قرار دهید تا بو و دود سیگار جذب آن شود علاوه بر این، این نوع ترکیب را می‌توانید به صورت اسپری در محیط خانه استفاده کنید.

• در ظرف گودی سرکه و آب گرم به مقداری مساوی بریزید در مرحله بعد پارچه حوله‌ای را به طور کامل داخل این محلول قرار دهید سپس پارچه را فشار دهید تا محلول آغشته شده به آن گرفته شود سپس در بالای سر خود پارچه را تکان دهید تا دود و بوی سیگار از بین برود.

• روشن کردن زغال یکی دیگر از روش‌های از بین بردن بو و دود این نوع دخانیات می‌باشد که باید در ظرف فلزی چند زغال گداخته قرار دهید و در نزدیکی منبع سیگار و در قسمتی از فضای خانه که دید نداشته باشد، قرار دهید.

از بین بردن بوی سیگار از وسایل منزل

هنگامی که فردی داخل منزل سیگار می‌کشد نه تنها دود آن در فضا پخش می‌شود بلکه باعث بو و دود گرفتن وسایل منزل خواهد شد برای از بین بردن بوی سیگار از وسایل منزل به روش‌های مختلفی می‌توانید، اقدام کنید.

اگر روکش مبل یا فرش منزل شما دود و بوی سیگار گرفته است باید قبل از این که اقدام به شستن آن‌ها کنید کمی پودر شیرین روی روکش مبل و فرش بریزید و بگذارید چند ساعت بماند، سپس با جارو برقی آن‌ها را تمیز کنید. برای جلوگیری از بو گرفتن روکش مبل یا فرش باید کمی زغال فعال یا جوش شیرین کف زیر سیگاری قرار دهید.

اگر سطوح و دیوار‌ها به دود و سموم ناشی از دخانیات آغشته شده اند باید قبل از این که به شستن آن‌ها اقدام کنید با ترکیب جوش شیرین، سرکه و آب آن‌ها را تمیز نمایید در صورتی که برای شما مقدور است بعد از لایه برداری با استفاده از پلی استر، رنگ یا دیگر پوشانده ها، سطح مورد نظر را بپوشانید.

هوا کش‌ها و دستگاه‌های تهویه که به دود و سموم سیگار آغشته شده اند باید به صورت مرتب تمیز شوند و قسمت‌هایی که قابلیت شست و شوی آن‌ها وجود دارد، شسته شوند. مواد سمی، بو و دود ناشی از کشیدن سیگار با هر روشن و گرم شدن لوستر و لامپ در محیط پخش می‌شوند به همین دلیل تمیز کردن این وسایل امری مهم و ضروری می‌باشد.

چگونه بوی سیگار را از بین ببریم؟

از بین بردن بوی سیگار از لباس

بوی گرفتن لباس یکی از مشکلات افراد سیگاری می‌باشد حتی فردی که نزدیک شخصی که مشغول سیگار کشیدن است، نشسته باشد لباس او هم بو و دود سیگار را می‌گیرد برای از بین بردن بوی سیگار از لباس باید به یک سری نکات طلایی توجه کنید که از این نکات می‌توان موارد زیر را نام برد:

• لباسی که دود و بوی سیگار می‌دهد را باید جدا از دیگر لباس‌ها شسته شود قبل از شست و شو باید در مخلوط آب و مواد شوینده مدتی لباس بو گرفته را قرار دهید داخل این محلول می‌توانید از سرکه و جوش شیرین استفاده کنید.

• فرد سیگاری باید وسایل شخصی و البسه خود را دور از دسترس کودکان قرار دهد.

• تا زمانی که بخواهید اقدام به شستن لباسی که بوی دود سیگار گرفته کنید باید آن را داخل کیسه‌ای در بسته قرار دهید.

• هر گونه بو در هنگام شستن لباس باید از آن خارج شود در این زمان به کار بردن اسپر‌های خوشبو کننده می‌تواند، موثر واقع شود.

• اگر لباسی که دود و بوی دخانیات گرفته است بعد از شستن بوی آن از بین نرفته، باید لباس را به خشکشویی که پاک کننده ارزن دارد، تحویل دهید.

اثر بوی سیگار بر روی جنین و نوزاد

بوی ناشی از کشیدن سیگار می‌تواند به سلامتی جنین و نوزاد آسیب برساند از عوامل خطر ساز اثر بوی سیگار بر روی جنین و نوزاد می‌توان به سندروم ناگهانی مرگ نوزاد، مشکل یادگیری در نوزاد، زایمان زودرس، کمبود وزن نوزاد و سقط جنین اشاره کرد.

مضرات دود سیگار

دود سیگار دارای ۴۰۰۰ ماده شیمیایی می‌باشد که این مواد برای سلامتی مضر هستند و می‌توانند سرطان زا باشند یکی از مضرات دود سیگار اثرات منفی آن روی سیستم قلبی و عروقی می‌باشد و می‌تواند باعث سکته قلبی و عروق کرونری شود.

۲۰ تا ۳۰ درصد افرادی غیر سیگاری که در محل کار یا خانه خود در معرض دود سیگار هستند، دچار سرطان ریه می‌شوند.

خانم‌های باردار اگر سیگار مصرف کنند نه تنها به جنین داخل رحم خود آسیب می‌زنند بلکه باعث افزایش خطر سندروم مرگ ناگهانی نوزاد می‌شوند. موجب اختلال در وضعیت تنفس کودکان می‌شود.

مادران باردار از مصرف سیگار باید جلوگیری کنند اطراف نوزاد فرد سیگاری به هیچ عنوان نباید سیگار بکشد نوزاد را به پشت فردی که در حال سیگار کشیدن است، بخوابانید تا دود سیگار وارد ریه‌ها و دهان نوزاد نشود تا از خس خس کردن سینه و سرفه در نوزاد جلوگیری شود. تحقیقات نشان می‌دهد کودکانی که در معرض دود ناشی از سیگار هستند، نسبت به دیگر کودکان بیشتر دچار عفونت گوش می‌شوند.

.

.


بازنشر از : منبع: رویداد24