مهران محمدی امین

1401\06\16 18:40:12


کالبدشکافی مدل جدید پلی‌استیشن 5 از بازطراحی قطعات داخلی حکایت دارد [تماشا کنید]

طبق ویدیوی کالبدشکافی پلی استیشن 5 جدید، سونی برخی قطعات داخلی کنسول خود را تغییر داده تا در مجموع وزن کمتری داشته باشد.

هفته گذشته گزارش‌هایی درباره مدل جدید پلی استیشن 5 منتشر شده بود که ظاهرا نسبت به نسخه‌های قبلی وزن کمتری دارد.

حالا طبق ویدیویی که یک کانال یوتیوب منتشر کرده، سونی ظاهرا طراحی داخلی این دستگاه را کاملا اصلاح کرده و PS5 جدید از یک مادربرد جدید و کوچک‌تر همراه با خنک کننده‌ای متفاوت بهره می‌برد که در آن حتی محفظه SSD نیز تغییر کرده است.

در ویدیویی که توسط یک یوتیوبر با نام «آستین ایوانز» منتشر شده، طراحی داخلی پلی استیشن 5 جدید با هدف کاهش وزن آن تغییر پیدا کرده، اما هیچ تغییر آشکاری در طراحی بیرونی دستگاه دیده نمی‌شود.

تغییر بزرگ این دستگاه، استفاده از یک مادربرد جدید است که حدود 5 سانتی‌متر کوچک شده و خنک‌کننده آن با لوله حرارتی اضافی و هیت سینک کوچکتر، کمی متفاوت از قبل به نظر می‌رسد.

کالبدشکافی پلی استیشن 5 جدید

این اولین باری نیست که سونی سیستم خنک‌کننده کنسول پلی استیشن 5 را دوباره طراحی می‌کند. شرکت ژاپنی سال گذشته نیز یک مدل اصلاح شده از کنسول خود با هیت سینک کوچکتر را روانه بازار کرده بود. مادربرد و هیت سینک جدید مدل 2022 کنسول PS5 طبق گفته ایوانز حدود 1.1 کیلوگرم وزن دارد که تقریبا 0.5 کیلوگرم از نسخه اصلی سبک‌تر است.

علاوه بر این، ظاهرا سونی با وجود طراحی جدید مادربرد، موقعیت برخی قطعات داخلی کنسول را تغییر داده است.

تبلیغات
برق و روشنایی ساختمان
برق و روشنایی ساختمان

SearchBiz ارائه اطلاعات جامع در مورد فروش، اجاره، مشاوره و اجرا، تعمیرات و سرویس در حوزه صنعت و تولید در کشور.

به گفته ایوانز، باتری CMOS دستگاه که قبلا در معرض دید بود، اکنون کاملا در زیر هیت سینک آن پنهان شده که با این وجود، تعویض آن کمی دشوار شده است.

هیت سینک کوچکتر داخل مدل جدید پلی استیشن 5 (1200).

محفظه SSD کنسول نیز تغییر کرده و دیگر مانند نسخه قبلی با یک برد الکترونیکی (PCB) سرتاسری روبرو نیستیم و سونی این بار آن را از جنس فلز ساخته است. هرچند دلیل این تغییر خاص مشخص نیست، اما ایوانز حدس می‌زند که ممکن است به بهبود اتلاف گرما کمک کند.

در نهایت، ایوانز توضیح می‌دهد که این مدل جدید PS5 ممکن است در حین بازی حدود 20 تا 30 وات کمتر برق مصرف کند، در حالی که نویز و خروجی گرما آن به همان اندازه نسخه قبلی است.

مدل جدید PS5 درست زمانی وارد بازار می‌شود که سونی اخیرا قیمت کنسول‌های خود را در خارج از ایالات متحده افزایش داده است.

.

.


بازنشر از : دیجیاتو