مهران محمدی امین

شهر سخت افزار/ یکی از ویژگی‌های اصلی رایانه‌های رومیزی قابل‌حمل و لپ‌تاپ‌ها اندازه بسیار کوچک آن‌ها است که باعث شده برای کسانی که همیشه در سفر هستند،

1401\08\16 16:54:37


کوچک‌ترین رایانه گیمینگ جهان ساخته شد؛ تنها به اندازه یک قوطی نوشابه

شهر سخت افزار/ یکی از ویژگی‌های اصلی رایانه‌های رومیزی قابل‌حمل و لپ‌تاپ‌ها اندازه بسیار کوچک آن‌ها است که باعث شده برای کسانی که همیشه در سفر هستند، به گزینه ایده‌آل تبدیل شود. بااین‌حال یک مهندس علوم رایانه با استفاده از پرینتر سه‌بعدی توانسته کوچک‌ترین کامپیوتر گیمینگ جهان را تولید کند که تنها به‌اندازه یک قوطی نوشابه است.

شهر سخت افزار/ یکی از ویژگی‌های اصلی رایانه‌های رومیزی قابل‌حمل و لپ‌تاپ‌ها اندازه بسیار کوچک آن‌ها است که باعث شده برای کسانی که همیشه در سفر هستند، به گزینه ایده‌آل تبدیل شود.

بااین‌حال یک مهندس علوم رایانه با استفاده از پرینتر سه‌بعدی توانسته کوچک‌ترین کامپیوتر گیمینگ جهان را تولید کند که تنها به‌اندازه یک قوطی نوشابه است.حتی کوچک‌ترین رایانه شخصی جهان هم به‌اندازه‌ای نیست که شما بتوانید آن را تنها با یک دست حمل کنید. بااین‌حال، یک شخصی به نام Msystems یک تغییر اساسی در این دیدگاه ایجاد کرده و توانسته با استفاده از پرینتر سه‌بعدی رکورد کوچک‌ترین سیستم گیمینگ را از آن خود کند.این مهندس خوش‌ذوق که در زمینه شخصی‌سازی یا اصطلاحاً ماد کردن سیستم‌های گیمینگ فعالیت دارد، به‌تازگی با استفاده از یک پرینتر سه‌بعدی و مادربرد بسیار کوچک ازراک DeskMini x300 توانسته کوچک‌ترین سیستم گیمینگ جهان را با یک پردازنده Ryzen 7 5700G و یک منبع تغذیه 75 واتی بسازد.شاید این سؤال در ذهن شما هم شکل بگیرد که چرا باید یک پی‌سی گیمینگ بسیار کوچک و به‌اندازه یک قوطی نوشابه داشته باشیم؟ خب Msystems به یک رایانه شخصی قدرتمند نیاز داشت که همچنان از لپ‌تاپ‌های مدرن کوچک‌تر و ارگونومیک‌تر باشد، درحالی‌که علاوه بر وزن کم بتواند با استفاده از برق DC و بدون نیاز به اینورتر کار کند.برای شروع کار تنها به مانیتور و کیبورد نیاز داریددر نتیجه دست‌به‌کار شد و کوچک‌ترین سیستم گیمینگ جهان را با پرینتر سه‌بعدی تولید کرد، یک رایانه قدرتمند کوچک که تنها به کیبورد و مانیتور برای استفاده از آن نیاز است و می‌توانید به‌راحتی آن را با خود حمل کنید.Msystems دررابطه‌با این کامپیوتر گیمینگ قابل‌حمل و کوچک اعلام کرده است که:این کامپیوتر گیمینگ در خانواده رایانه‌های کوچک barebone طبقه‌بندی می‌شود. این رایانه‌ها اساساً لپ‌تاپ‌های بدون صفحه‌نمایش یا باتری هستند.

تبلیغات
برق و روشنایی ساختمان
برق و روشنایی ساختمان

SearchBiz ارائه اطلاعات جامع در مورد فروش، اجاره، مشاوره و اجرا، تعمیرات و سرویس در حوزه صنعت و تولید در کشور.

برخی از آن‌ها، مانند این یکی از ترکیب قطعات لپ‌تاپ و دسکتاپ استفاده می‌کنند. استفاده از این رایانه‌های کوچک رومیزی برای همه مناسب نیست، بااین‌حال شما تنها به ۲۰۰ تا ۵۰۰ دلار برای ساخت یکی از آن‌ها نیاز خواهید داشت.. .


بازنشر از : آخرین خبر