1401\08\07 20:54:12


گلکسی S21 فن ادیشن به‌زودی One UI 5.0 مبتنی بر اندروید ۱۳ را دریافت می‌کند

گلکسی S21 فن ادیشن که اوایل امسال و قبل از گوشی‌های سری گلکسی S22 رونمایی و راهی بازار شد به‌زودی به رابط کاربری One UI 5

گلکسی S21 فن ادیشن که اوایل امسال و قبل از گوشی‌های سری گلکسی S22 رونمایی و راهی بازار شد به‌زودی به رابط کاربری One UI 5.0 مبتنی بر اندروید ۱۳ آپدیت خواهد شد.

گلکسی S21 فن ادیشن یکی از محبوب‌ترین گوشی‌های پرچم‌دار اقتصادی سامسونگ به حساب می‌آید که قرار بود سال گذشته راهی بازار شود اما بنا به دلایل مختلف این اتفاق به اوایل امسال موکول شد تا بدین ترتیب قبل از رونمایی از پرچم‌داران سری گلکسی S22، این گوشی را در بازار شاهد باشیم.

گلکسی S22 با اندروید ۱۲ راهی بازار شده و مشمول جدیدترین سیاست سامسونگ در راستای پشتیبانی نرم‌افزاری و امنیتی هم می‌شود. این یعنی شرکت کره‌ای به مدت چهار سال از آن پشتیبانی نرم‌افزاری خواهد کرد و تا یک سال بعد از این مدت هم به پشتیبانی امنیتی آن ادامه خواهد داد. بدین ترتیب گلکسی S21 فن ادبیشن با دریافت اندروید ۱۶ به کار خود پایان خواهد داد.

امسال اما گلکسی S21 فن ادیشن قرار است نخستین آپدیت عمده‌ی خود را دریافت کند. یعنی One UI 5.0 مبتنی بر اندروید ۱۳ که نسخه‌ی بتای آن برای دارندگان گوشی‌های پرچم‌داری نظیر سری گلکسی S22 در دسترس قرار گرفت اما دارندگان گلکسی S21 فن ادیشن نتوانستند آن را زودتر از نسخه‌ی رسمی و پایدار تجربه کنند. اما اینطور که به نظر می‌رسد، سامسونگ قصد دارد با عرضه‌ی زودهنگام این آپدیت برای گوشی یادشده، کاربران آن را خوشحال کند. البته برای دارندگان گوشی‌های سری گلکسی S22 از یک هفته پیش فرایند انتشار آپدیت اندروید ۱۳ آغاز شده است.

  • ۱۳ قابلیت جذاب اندروید ۱۳ که کمتر به آن‌ها توجه شده است

به گزارش وب‌سایت SamMobile، سامسونگ ظاهرا در حال حاضر در حال تست آپدیت یادشده برای گلکسی S21 فن ادیشن است چون بیلدهای آزمایشی اندروید ۱۳ مخصوص این گوشی در سرورهای سامسونگ دیده شده‌اند. به صورت کلی انتظار می‌رود در ماه نوامبر یا نهایتا اواخر سال ۲۰۲۲، شاهد عرضه‌ی نسخه‌ی پایدار رابط کاربری One UI 5.0 مبتنی بر اندروید ۱۳ برای گلکسی S21 فن ادیشن باشیم.

البته سامسونگ رسما چیزی در رابطه با تاریخ عرضه‌ی این آپدیت نگفته و در نتیجه نمی‌توانیم بگوییم تاریخ داده شده قطعی است. از طرفی طبیعی هم هست که این شرکت قبل از عرضه‌ی آپدیت‌های پایدار، روی نسخه‌ی آزمایشی آن‌ها کار کند. این یعنی دیده شدن نسخه‌ی آزمایشی اندروید ۱۳ مخصوص S21 فن ادیشن در سرورهای سامسونگ لزوما اطلاعات خاصی از بابت تاریخ عرضه به ما نمی‌دهد اما از آن‌جایی که این گوشی یکی از جدیدترین نماینده‌های سامسونگ به حساب می‌آید، انتظار می‌رود خیلی زود هم به سیستم‌عامل جدید به‌روزرسانی شود.

گلکسی S21 فن ادیشن با دریافت اندروید ۱۳، سه آپدیت عمده‌ی دیگر را هم دریافت خواهد کرد. این گوشی با دو مدل پردازنده (اسنپدراگون ۸۸۸ و اگزینوس ۲۱۰۰) در بازارهای مختلف در دسترس قرار دارد که توان پردازشی بالایی را برای لذت‌بردن از قابلیت‌هایی که قرار است در One UI 5.0 به گوشی‌های سامسونگ اضافه شوند ارائه می‌دهند.

  • این گوشی‌های سامسونگ تا پایان امسال اندروید ۱۳ را دریافت می‌کنند

منبع: SamMobile

/*/
بازنشر از : digimag