مهران محمدی امین

گوگل با قابلیت Nearby Share به شما اجازه می‌دهد انواع مختلفی از فایل‌ها از جمله تصاویر و حتی لینک‌ها را با دیوایس‌های اندرویدی که در اطراف شما وجود دارد به اشتراک بگذارید

1401\06\07 15:30:13


گوگل استفاده از اپ‌های اندرویدی در دستگاه‌های مختلف را راحت‌تر می‌کند

گوگل با قابلیت Nearby Share به شما اجازه می‌دهد انواع مختلفی از فایل‌ها از جمله تصاویر و حتی لینک‌ها را با دیوایس‌های اندرویدی که در اطراف شما وجود دارد به اشتراک بگذارید

گوگل با قابلیت Nearby Share به شما اجازه می‌دهد انواع مختلفی از فایل‌ها از جمله تصاویر و حتی لینک‌ها را با دیوایس‌های اندرویدی که در اطراف شما وجود دارد به اشتراک بگذارید.

اکنون اما این شرکت با عرضه‌ی کیت توسعه نرم‌افزار میان دستگاهی (SDK) جدیدش قصد دارد، استفاده از اپلیکیشن‌های اندرویدی میان دیوایس‌های مختلف را آسان تر کند.

  • تبلت پیکسل و اندروید ۱۴ شاید از اپ‌های ۳۲ بیتی پشتیبانی نکنند

غول موتور جستجو اعلام کرده که حالت پیش‌نمایش توسعه‌دهندگان SDK جدیدش اکنون در دسترس قرار دارد. این کیت توسعه در واقع ابزارهایی را برای طراحی اپلیکیشن‌هایی که هم در دیوایس‌های اندرویدی و غیر اندرویدی کار می‌کنند، به توسعه‌دهندگان ارائه می‌دهد. باید اشاره کنیم که گوگل اولین بار از این کیت جدید در رویداد I/O ماه مه رونمایی کرده بود.

هدف گوگل از عرضه‌ی این کیت توسعه نرم‌افزار میان دستگاهی این است که فرآیند پیدا کردن دیوایس‌های مختلف، برقراری اتصال ایمن بین این دیوایس‌ها و همچنین ارائه‌ی خدمات میان‌ آن‌ها بسیار راحت‌تر و سریع‌تر از قبل شود.

این SDK از وای فای، بلوتوث و باند فوق وسیع برای ایجاد این ارتباط استفاده می‌کند. باند فوق وسیع، فناوری رادیویی است که با کمک سطح اندکی از انرژی در طیف وسیعی از امواج رادیویی، ارتباطات در برد کوتاه و پهنای باند بالا را ایجاد می‌کند.

  • یک دهه سلطنت بر بازار موبایل؛ سامسونگ آبروی اندروید است

گوگل

تبلیغات
نمایندگی یخچال سامسونگ تهران
نمایندگی یخچال سامسونگ تهران

24تعمیر ارائه خدمات تعمیر و نصب محصولات سامسونگ در تهران با تعرفه نمایندگی .

گوگل برخی از قابلیت‌های SDK جدید خود راه با ذکر چند مثال ارائه کرده است. برای نمونه، این قابلیت به کاربران در دیوایس‌های جداگانه اجازه می‌دهد در هنگام ثبت خریدهای گروهی، محصولات را از یک لیست مشترک انتخاب کنند و دیگر نیازی نباشد که یک نفر گوشی خود را به همه بدهد تا بقیه سفارش خود را ثبت کنند.

به‌علاوه، کاربران می‌توانند خواندن یک مقاله را روی گوشی آغاز کنند و سپس بقیه‌ی آن را روی تبلت بخوانند. همچنین شما می‌توانید مسیر دوچرخه‌سواری خود را با دوستانی که با آن‌ها دوچرخه‌سواری می‌کنید به اشتراک بگذارید.

ظاهراً پیش‌تر یکی از افشاگران مطرح حوزه‌ی فناوری یعنی «میشل رحمان»، به بهبود قابلیت اشتراک‌گذاری Nearby Share اشاره کرده بود که به کاربران اندروید اجازه می‌دهد فایل‌ها را میان کروم‌بوک و دیوایس‌های اندرویدی جابه جا کنند. در حال حاضر، این SDK فقط با گوشی‌ها و تبلت‌های اندرویدی ۸ به بالا سازگار است، اما گوگل قول داده که پشتیبانی از این قابلیت را به سیستم‌عامل‌های iOS، ویندوز و همچنین ساعت‌های هوشمند، تلویزیون‌ها و اتومبیل‌ها در آینده‌ی نزدیک گسترش دهد.

  • بدافزار جدید حتی از جدیدترین سیستم امنیتی اندروید ۱۳ هم عبور می‌کند

منبع: Androidcenteral

/*/ .

.


بازنشر از : digimag