مهران محمدی امین

1401\08\23 19:49:58


یوبیسافت پیش‌خریدهای بازسازی شاهزاده‌ی پارسی را لغو کرد و می‌گوید همه چیز سرجایش است

بازی شاهزاده‌ی پارسی (Prince of Persia) یکی از پرطرفدارترین مجموعه‌های تاریخ بازی‌های ویدئویی است

بازی شاهزاده‌ی پارسی (Prince of Persia) یکی از پرطرفدارترین مجموعه‌های تاریخ بازی‌های ویدئویی است.

این بازی در سبک فانتزی بوده و ظاهر خاصی دارد. حال چندین سال از ساخت آخرین عنوان این مجموعه گذشته و یوبیسافت (Ubisoft) به فکر بازسازی آن افتاد. این شرکت تصمیم گرفت تا عنوان شن‌های زمان (Sands of Time) از مجموعه‌ی شاهزاده‌ی ایرانی را بازسازی کند.

بعد از دو سال از معرفی این بازی، همچنان ما شاهد عرضه آن نیستیم.

در این مدت بازسازی شاهزاده‌ی پارسی با تأخیرهای بسیار زیادی روبرو شده و روند ساخت همواری نداشته است. حال طبق آخرین اخبار منتشر شده، یوبیسافت در حال پس دادن پول افرادی است که شاهزاده‌ی پارسی را پیش خرید کرده‌اند. با این حال اعلام نشده که ساخت این بازسازی منحل شده است.

پس همچنان امید وجود دارد!

حدود بهمن ماه سال گذشته بود که یوبیسافت اعلام کرد عرضه بازسازی شن‌های زمان با تأخیر مواجه است. با این حال اعلام نکرد که این تأخیر تا چه حد طول خواهد کشید. این خبر دقیقاً یک ماه بعد از تاریخ عرضه اصلی این بازی اعلام شد.

چیزی که باعث شد طرفداران در مورد آینده‌ی شاهزاده‌ی پارسی سؤالات زیادی داشته باشند.

یوبیسافت در بیانیه‌ی اخیر خود گفته که مسئولیت ساخت این بازی از شعبه هند و مومبای یوبیسافت به شعبه مونترئال منتقل شده است. با این حال هیچ حرفی از تاریخ عرضه جدید زده نشده است. یوبیسافت در ادامه بیانیه خود نوشت:

بازی شاهزاده‌ی پارسی: شن‌های زمان منحل نشده است.

این بازی در حال حاضر بدست شعبه مونترئال یوبیسافت ساخته خواهد شد. همینطور اینکه هیچ برنامه‌ای برای بازسازی عنوان دیگری از مجموعه شاهزاده ایرانی نداریم.

نداشتن برنامه برای عرضه یک عنوان دیگر از این مجموعه کاملاً منطقی است. به دلیل اینکه یوبیسافت حتی نتوانسته شن‌های زمان که معرفی کرده را عرضه کند.

از آنجایی که بازسازی بازی شاهزاده‌ی پارسی تاریخ عرضه رسمی ندارید، یوبیسافت تصمیم گرفت تا به طول کامل پیش‌خرید آن را منحل کند. همینطور اینکه تمام افرادی که این بازی را پیشخرید کردند، پول خود را پس گرفته‌اند.

بازی Prince of persia منحل

یوبیسافت قصد ندارد به طور رسمی اعلام کند بازی خود منحل شده است. با این حال اینطور به نظر می‌رسد.

زمانی که یک بازی نه تاریخ عرضه دقیق داشته باشد و حتی بازه زمانی عرضه نیز نداشته باشد، هیچ معنای خاصی ندارد. مخصوصاً اینکه دیگر پیش‌خرید شاهزاده‌ی پارسی هم در دسترس نبوده و از این رو یوبیسافت نیز هیچ تعهدی برای ادامه ساخت آن ندارد.

نکته اصلی اینجاست که هیچ شرکتی به طور رسمی اعلام نمی‌کند ساخت بازی خود منحل شده است. مخصوصاً اگر این بازی در یک رویداد بزرگ معرفی شده باشد.

از این رو تلاش می‌کند تا موارد جانبی محصول خود را بسته تا دسترسی افراد رفته رفته به آن کم شود و از یاد طرفداران برود. این روند کلی منحل کردن یک عنوان بازی است.

مشکل اینجاست که افراد بسیار زیادی منتظر بازسازی عنوان شاهزاده پارسی بودند. به همین دلیل قطعاً تعداد زیادی از خبر منحل شدن آن ناراحت خواهند شد.

از طرفی در این مدت ما شاهد ویدئوی گیم‌پلی هم از این بازی بودیم. پس روند ساخت بازی تا حد خوبی پیش رفته بود. اینکه چه اتفاقی درون یوبیسافت افتاده که منجر به حذف توانایی پیش‌خرید و در انتها منحل شدن بازی شده است، هنوز مشخص نیست.

منبع: Polygon.com

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

/*/ .

.


بازنشر از : digimag