مهران محمدی امین

1401\06\30 15:41:13


استاندار کردستان : تبلیغات گسترده و فراخوان به تجمعات اعتراضی بسیار بی‌سابقه است . بسیاری از اظهارنظرهای مسئولان دولتی و نمایندگان مجلس ضرورتی ندارد

استاندار کردستان : تبلیغات گسترده و فراخوان به تجمعات اعتراضی بسیار بی‌سابقه است / بسیاری از اظهارنظرهای مسئولان دولتی و نمایندگان مجلس ضرورتی ندارد دولتهمشهری آنلاین نوشت: اسماعیل زارعی کوشا می گوید: در هیچ مقطعی این حجم از تبلیغات سنگین رسانه‌ای و طراحی رسانه‌ای را نداشته‌ایم. از این رو بسیاری تحت تاثیر فضاهای رسانه‌ای قرار گرفته‌اند. عده‎ ای نیز طراح، لیدر و راهبر این برنامه‌ها و تجمعات هستند، که آنها در حقیقت مهسای امینی را یک ابزار می‌دانند.

در پی مرگ مهسا امینی کردستان یکی از استان‌هایی بود که از روز اول تجمعاتی در آن شکل گرفت.

تجمع هایی که ابتدار از شهر سقز محل زندگی مهسا امینی آغاز شد و اندک اندک به سنندج، دیواندره، قروه، بیجار و دیگر شهر های استان رسید. تجمع هایی که در آنها طبق تایید زارعی کوشا، استاندار کردستان تا کنون ۳ نفر کشته شده اند. استاندار کردستان با تاکید به مردم که مراقب خود و جوانان خود باشند می‌گوید که گروهک‌های تروریستی دنبال کشته‌سازی هستند بنابراین خانواده‌ها مراقب فرزندانشان باشند.

در جایی دیگر استاندار کردستان از دلجویی خانواده مهسا امینی می‌گوید و گفتگو با خانواده امینی را مثبت ارزیابی می‌کند و ادامه می‌دهد که پدر و عمو و خانواده امینی از دلجویی‌های رئیس جمهور ابراز خرسندی کرده‌اند و چشم به پیگیری‌های آقای رئیسی دارند. هرچند که به گفته پدر مهسا امینی او خود به دنبال مسببان مرگ دخترش است. در ادامه گفت‌وگوی با اسماعیل زارعی کوشا استاندار کردستان را بخوانید.

با توجه به اینکه شما به مراسم مهسا امینی حضور یافتید و از خانواده امینی دلجویی کرده‌اید. حضور شما در بین خانواده امینی چقدر تاثیر گذار بود برای تسکین آلام آنها و انتظار این خانواده از دولت و مسئولان چیست؟ و همچنین تماس آقای رئیس جمهور چقدر تاثیرگذار بوده است؟ طبق وظیفه به عنوان هم‌استانی و به عنوان یک هم وطن برای اتفاقی که افتاده بود وظیفه داشتیم که در این مراسم حضور پیدا و در مراسم سوگ خانم امینی همدردی خود را اعلام و ابراز کنیم. بعد از اینکه در مجلس ختم شرکت کردم، در منزل خانواده امینی نیز دیداری با آنها داشتم.

خانواده امینی با بزرگواری برخورد کردند و خواسته‌شان نیز این بوده که موضوعی را که آقای رئیس جمهور دستور داده‌اند به دقت رسیدگی شود و در حقیقت ابعاد این موضوع روشن شود که حقی از این خانواده تضییع نشود. در عین حال موضوعی را با خانواده مطرح کردم در این باب که بعضی از جریان‌های معاند گروهک‌ها و بدخواهان مردم مرگ خانم امینی را فرصتی تلقی می‌کنند برای اینکه بخواهند آسیب و ضربه‌ای به نظام و کشور بزنند. باید مقاومت کرد که فرصتی برای هیچ سو استفاده‌ای پیش نیاید.

پدر و عموی مهسا امینی نیز این موضوع را تایید کرده و تاکید داشته‌اند که ما به هیچ وجه این نوع رفتارها را تایید نمی‌کنیم. پدر مهسا امینی نیز تاکید دارد و همان طور که در مراسم خاکسپاری مهسا اعلام کرده است، خود به دنبال کارهای دخترش خواهد رفت و از هیچ کسی انتظاری ندارد که برای دخترش فعالیتی انجام دهد. به ویژه اینکه به این بهانه آسیبی به مردم و امنیت و آسایش و آرامش آنها برسد.

تماس آقای رئیس جمهور نیز بسیار بسیار در تسلی خانواده امینی تاثیرگذار بوده است. عموی مهسا امینی نیز در تماسی با بنده تشکر کردند از تماس آقای رئیسی جمهور و اطمینانی که برای پیگیری این موضوع داده‌اند. آقای رئیس جمهور بسیار نسبت به این موضوعات اهتمام دارند و اقدام ایشان و نشان دادن وجهه مردمی و واقعی خود برای خانواده امینی و مردم کردستان بسیار ارزشمند و قابل ستایش است.

بین خواسته خانواده امینی و خواسته‌های مردمی که در تجمعات شرکت کرده‌اند، تفاوت هست؟ نمی‌شود همه افرادی که در تجمعات شرکت می‌کنند را یکسان دانست. عده‌ای از قشر نوجوان هستند و احساساتشان تحریک شده است و با توجه به فراخوان‌ها و تبلیغات بسیار گسترده‌ای که از نظر من بسیار بی‌سابقه بوده است در این تجمعات شرکت کرده‌اند. ما در هیچ مقطعی این حجم از تبلیغات سنگین رسانه‌ای و طراحی رسانه‌ای را نداشته‌ایم.

بنابراین بسیاری تحت تاثیر فضاهای رسانه‌ای قرار گرفته‌اند. عده‌ای نیز طراح، لیدر و راهبر این برنامه‌ها و تجمعات هستند، که آنها در حقیقت مهسا امینی را یک ابزار می‌دانند. مرگ او را فرصتی برای عرض اندام و ابراز وجود می‌دانند.

من از جوانان و جوانان می خواهم که بسیار مراقبت کنند. آیا افرادی در تجمعات کشته شده اند؟ در تجمعات دو جوان از دو شهر مختلف در استان کردستان متاسفانه با سلاح جنگی از پشت مورد اصابت گلوله قرار گرفتند و متاسفانه جان دادند. این گزارشات از سوی پزشکی قانونی و کارشناسان سلاح و مهمات مورد تایید قرار گرفت.

یک مورد آن در شهر دیواندره به وقوع پیوست که جوان دیواندره‌ای از پشت و از فاصله بسیار نزدیک مورد اصابت قرار گرفته و کبدش متلاشی شد. فرد دیگری با همان شرایط داخل خودرویی نزدیک بیمارستان سقز رها شده بود. مرگ نفر سوم هم کاملا مشکوک و در دست بررسی است.

در سه روز اخیر نیروهای امنیتی و انتظامی با معترضان مدارا کردند و حتی تعداد زیادی از نیروها کتک خوردند و کار به بیمارستان کشیده شد. جوانان بسیار باید مراقبت کنند چرا که این جریان‌های معاند به دنبال کشته‌سازی هستند. به دنبال این هستند که از این فرصت سوءاستفاده کرده و آتشی ایجاد کنند و با کشتن افراد بیشتر این جریانات را استمرار دهند.

باید بسیار مراقب بود و برای ما ابراز احساسات پاک هموطنان به ویژه جوانان و نوجوانان ارزشمند است. اما باید مراقب باشند که اسیر طراحی دشمن و گروهک‌ها و معاندان نشوند. بیشتر بخوانید : استاندار کردستان اعلام کرد / «مرگ مشکوک» سه نفر در جریان اعتراضات اخیر در شهرهای استان.

.


بازنشر از : خبرآنلاین

استان کردستان

گشت ارشاد

تجمعات اعتراضی

مهسا امینی

حجاب