مهران محمدی امین

1402\10\12 16:32:07


امیرخان متقی: توطئه دشمنان برای تفرقه میان ایران و افغانستان ناکام ماند

ایسنا/ سرپرست وزارت خارجه افغانستان می‌گوید توطئه‌هایی را که دشمنان اسلام و دشمنان افغانستان و ایران برای ایجاد فاصله میان ۲ کشور به راه انداخته بودند، ناکام مانده و اعتماد بین تهران و کابل حاکم است. «امیرخان متقی» وزیر امور خارجه حکومت سرپرست افغانستان در دیدار با تجار ایران و افغانستان در مشهد، از اعتماد بین تهران و کابل سخن گفت.

سرپرست وزارت خارجه افغانستان می‌گوید توطئه‌هایی را که دشمنان اسلام و دشمنان افغانستان و ایران برای ایجاد فاصله میان ۲ کشور به راه انداخته بودند، ناکام مانده و اعتماد بین تهران و کابل حاکم است.«امیرخان متقی» وزیر امور خارجه حکومت سرپرست افغانستان در دیدار با تجار ایران و افغانستان در مشهد، از اعتماد بین تهران و کابل سخن گفت.متقی که هفته گذشته به‌منظور شرکت در «نشست بین‌المللی تهران در خصوص فلسطین» به ایران سفر کرده بود، در سفر به مشهد با استاندار خراسان رضوی و همچنین تجار ایرانی و افغانستانی دیدار کرد. بازار وزیر خارجه طالبان در اظهارات خود در جمع تجار ایران و افغانستان که به‌تازگی محتوای آن منتشر شده است، می‌گوید: «مژده می‌دهیم تمام توطئه‌هایی که دشمنان اسلام و دشمنان هر ۲ کشور به کار انداخته بودند که مابین ۲ کشور مسلمان و همسابه فاصله بیندازند، ناکام ماند».متقی در ادامه گفت: «فعلا فضای اعتماد حاکم است و این به ما شما امیدواری می‌دهد و امیدوار هستیم که ما و شما مشترکا یک آینده بسیار خوبی داشته باشیم». او همچنین با اشاره به اوضاع امنیتی در افغانستان گفت: «در ۳۴ ولایت افغانستان و همچنین ولسوالی‌ها و روستاها، یک متر زمین هم در دست مخالفین نیست.

تبلیغات
فروش چراغ ریسه سیم و کابل و کلید و پریز
لاله زار24 ارائه محصولات برق و روشنایی ساختمان از قلب بازار لاله زار برای سراسر کشور است.
# لاله زار - # لاله‌زار - # برق ساختمان

مراکزی که داعش در افغانستان در آن حضور داشت و یا تحت سلطه حکومت قبلی و یا اشغالگران بود، در یک‌ونیم سال گذشته از بین رفته است».وزیر خارجه طالبان درباره سرمایه‌گذاری در افغانستان هم گفت: «فساد کاهش یافته و تجار ایران و افغانستان می‌توانند در بخش‌های مختلف از جمله کشاورزی سرمایه‌گذاری کنند».متقی گفت حکومت فعلی افغانستان در سیاست خارجی خود ۲ اصل «سیاست متوازن» و «سیاست اقتصادمحور» را اعلام کرده است.او همچنین جنایات جنگی رژیم صهیونیستی در غزه را محکوم کرد و گفت افغانستان از حقوق مردم فلسطین دفاع می‌کند.. .


بازنشر از : آخرین خبر