1401\06\23 22:11:15


امیرعبداللهیان‌: مرز ایران و ارمنستان باید بدون تغییر حفظ شود

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران صبح امروز در گفت‌وگوی تلفنی با «جیحون بایرام‌اف» وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان، در خصوص تحولات اخیر در منطقه قفقاز جنوبی به تبادل نظر پرداخت.

حسین امیرعبداللهیان در این تماس با ابراز نگرانی شدید از شروع دور تازه درگیری‌ها میان آذربایجان و ارمنستان، بر آمادگی کشورمان برای کمک به حل و فصل موضوع به صورت مسالمت‌آمیز و از طرق سیاسی تاکید کرد.

امیرعبداللهیان اظهار کرد: ما همواره بر حفظ تمامیت ارضی کشورها از جمله آذربایجان و ارمنستان تاکید داریم.

وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد: ما مرز ایران و ارمنستان را نیز یک راه ارتباطی تاریخی می‌دانیم که باید بدون تغییر حفظ شود.

امیرعبداللهیان با تاکید بر این که منطقه تحمل جنگ جدیدی را ندارد، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران طرفین این مناقشه را به خویشتنداری فرامی‌خواند.

جیحون بایرام‌اف نیز در این گفت‌وگو، دیدگاه‌های ایران و آذربایجان درباره آینده منطقه را نزدیک به هم ارزیابی کرد و با قدردانی از تلاش ایران برای کمک به حل مناقشه با ارمنستان، گزارشی از درگیری‌های اخیر ارائه داد.

وزیر خارجه آذربایجان با بیان اینکه کشورش به دنبال ارتقای روابط با همسایگان خود است، به نگرانی‌های ایران درخصوص مسائل مرزی اشاره کرد و افزود: جمهوری آذربایجان چشم‌داشتی به خاک هیچ کشوری ندارد.


بازنشر از : منبع: ايسنا