مهران محمدی امین

1401\12\09 18:43:22


برنامه استانداران برای تقویت مناسبات تجاری با روسیه

معاون اقتصادی وزیر کشور، گفت: تقویت ارتباطات و مناسبات تجاری با روسیه با هدف گذاری ۲۰ میلیارد دلاری موضوعی است که تمامی استانداران در سراسر کشور برای آن برنامه ریزی خواهند داشت.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن کوشش تبار معاون اقتصادی وزیر کشور در جمع خبرنگاران و در حاشیه برگزاری پنجمین نشست کارگروه مشترک همکاری‌های منطقه‌ای میان ایران و روسیه اظهار داشت: امروز شاهد برگزاری پنجمین نشست کارگروه مشترک همکاری‌های منطقه‌ای میان ایران و روسیه بودیم.

وی با اشاره به مباحث مطرح شده در این نشست گفت: بخشی مربوط به مباحث سرمایه گذاری از طرف روسیه و ایران پرداخته شد تا زمینه حضور سرمایه گذاران مرتفع شود. معاون اقتصادی وزیر کشور گفت: موضوع دوم ارتقای سطح مبادلات تجاری بین ۲ کشور بود. روسیه علاقمند است تا ایران مواد غذایی مورد نیازشان را تأمین کند.

کوشش تبار گفت: حوزه خلیج فارس و دریای عمان فرصتی برای ترانزیت کالاست که مورد توجه طرف روسی هم بود. آنچه که مسلم است انگیزه دو طرف برای افزایش و ارتقای تعاملات تجاری است. وی عنوان کرد: همچنین در این نشست بحث کشتیرانی در دریای خزر جهت استفاده از کشتی‌های روس مورد توجه قرار گرفت.

وی در مورد اجرایی شدن تصمیماتی که در این جلسه گرفته می‌شود، گفت: هرساله این نشست برگزار می‌شود اما از این پس قرار شده که هر ۳ ماه نتایج این نشست رصد شود که آیا پیشرفتی داشته یا خیر. وی ادامه داد: دولت سیزدهم تلاش دارد با تکیه بر دیپلماسی اقتصادی ارتباطات خود را با همسایگان تقویت کند، لذا تقویت ارتباطات و مناسبات تجاری با روسیه با هدف گذاری بیست میلیارد دلاری صادرات موضوعی است که تمامی استانداران در سراسر کشور برای آن برنامه ریزی و هدف گذاری خواهند داشت.. .


بازنشر از : مهر

روسیه

دریای خزر

دولت سیزدهم