مهران محمدی امین

1401\06\30 14:45:23


برگزاری رژه دریایی با شرکت ۱۴۴۴ شناور مردمی و یگان های شناوری نیروهای مسلح در بندرعباس

سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه از برگزاری رژه دریایی با شرکت ۱۴۴۴ شناور مردمی و یگان های شناوری نیروهای مسلح در بندرعباس خبر داد و گفت: پیش قراول یگان‌های شناوری در رژه دریایی، ناو رزمی موشک انداز شهید سلیمانی است که چندی پیش به یگان رزم نیروی دریایی سپاه الحاق شد.

 سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف از برگزاری رژه یگان های نیروهای مسلح در بندرعباس و سواحل نیلگون خلیج فارس به میزبانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خبر داد و گفت: همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و خاطره مجاهدت‌ها و رشادت های فرزندان غیور ملت ایران در آن دوران عزت آفرین؛ براساس تدبیر فرماندهی معظم کل قوا (مدظله العالی) مبنی بر برگزاری رژه ۳۱ شهریور نیرو‌های مسلح در بندرعباس همزمان با تهران که از سال 1395 انجام می پذیرد. 

این رژه صبح فردا (پنجشنبه) با مسئولیت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بندر عباس برگزار می‌شود و یگان‌های برگزیده شناوری ،هوایی، پیاده و محمول نیروهای مسلح و بسیج دریایی ، اقتدار و سیادت دریایی جمهوری اسلامی ایران در خلیج فارس و تنگه راهبردی هرمز را به نمایش خواهند گذاشت.

سردار شریف برگزاری رژه دریایی با شرکت ۱۴۴۴ فروند شناور سنگین، نیمه سنگین و سبک در قالب بسیج دریایی و یگان های برگزیده شناوری نیروی دریایی ارتش و سپاه و دریابانی فراجا درمجاورت سواحل خلیج فارس را برنامه محوری آیین رژه یگان های نیروهای مسلح در بندرعباس اعلام و تصریح کرد :پیش قراول یگان‌های شناوری در رژه دریایی، ناو رزمی موشک انداز شهید سلیمانی است که چندی پیش به یگان رزم نیروی دریایی سپاه الحاق شد.

سخنگوی سپاه در ادامه اظهار کرد: همزمان با رژه شناوری، جنگنده‌های تیزپرواز نیروی هوایی ارتش و هوا فضای سپاه به اجرای رژه هوایی می‌پردازند .

سردار شریف تصریح کرد: در آیین رژه ملی نیروهای مسلح در بندرعباس یگان های برگزیده پیاده از مقابل جایگاه رژه می روند ؛ همچنین توانمندی ها و دستاوردهای عرصه دریایی نیز در قالب رژه یگان های محمول به نمایش در خواهد آمد.

 مسئول روابط عمومی کل سپاه در پایان اعلام کرد: رژه 31 شهریور ماه بندرعباس با حضور فرماندهان عالی رتبه نیروهای مسلح برگزار می شود  و محمد باقر قالیباف ریاست محترم مجلس شورای اسلامی سخنران محوری این مراسم خواهد بود.

.

.


بازنشر از : منبع: برنا