مهران محمدی امین

1401\06\30 22:04:15


تجمع شماری از طلاب تهران برگزار شد. دشمن به دنبال فتنه قومی است

جمعی از طلاب حوزه‌های علمیه تهران در واکنش به هتک حرمت مقدسات و آتش زدن پرچم ایران به بهانه درگذشت مهسا امینی تجمع کردند.

به نقل از صداوسیما، جمعی از طلاب حوزه‌های علمیه تهران از دستگاه‌های امنیتی و قضائی خواستند با بررسی دقیق، ابعاد جریان درگذشت مهسا امینی را روشن کنند.

در تجمع اعتراضی که امروز در واکنش به هتک حرمت مقدسات و دفاع از حریم خانواده برگزار شد، طلاب حوزه‌های علمیه تهران از مردم خواستند پیش از مشخص شدن ابعاد این واقعه، قضاوت عجولانه نکنند. در بیانیه سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور آمده به علت سهل انگاری و بی توجهی سالیان متمادی مسئولان در مدیریت فضای مجازی و فضای رسانه‌ای کشور، دشمن می‌خواهد از درگذشت «مهسا امینی» فتنه قومی- جنسیتی و التهاب آفرینی به وجود بیاورد. این بیانیه تأکید کرد: فارغ از همه مجادلات و بحث‌ها در رابطه با شیوه و روش تأمین امنیت اخلاقی از سوی نیروی انتظامی، غفلت از رسالت این نیرو و سایر دستگاه‌های ذیربط، به تزلزل روابط صحیح انسانی و اجتماعی خواهد انجامید.

در این تجمع مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) بر ادای حق و حقوق خانواده مهسا امینی تأکید کرد. حجت‌الاسلام ابوالقاسم علیزاده خواستار اظهارنظر اندیشمندان و مراجع تقلید در مورد حجاب و عفاف شد و گفت: حدود حجاب شرعی و عرفی در جامعه اسلامی ایران ابهامی ندارد. وی افزود: ما با خانواده امینی ابراز همدردی می‌کنیم و اگر خطایی رخ داده باید رسیدگی شود؛ اما متأسفانه برخی به بهانه دفاع از خانم امینی به مساجد و نهادهای دینی اهانت می‌کنند و پرچم ایران را آتش می‌زنند.

مسئول دفتر نمایندگی، ولی فقیه در سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) همچنین از فرماندهی انتظامی خواست درباره برنامه‌هایش گزارش دهد. او گفت: اگر فرماندهی انتظامی از برنامه‌های روزمره گشت ارشاد گزارش شفاف و درستی بدهد، همه حامی آن می‌شوند. در مفهوم گشت ارشاد برخورد فیزیکی وجود ندارد.

در این تجمع، از سوی معترضان شعار «گشت ارشاد بهانه است، اصل حجاب نشانه است» سرداده شد.. .


بازنشر از : مهر

مهسا امینی

تجمع طلاب و روحانیون

گشت ارشاد