تربیت افسران جنگ نرم از مهمترین رسالت‌های اساتید دانشگاه های ارتش است سازمان عقیدتی سیاسی ارتش حجت الاسلام عباس محمد حسنی

1401\07\29 13:17:15


تربیت افسران جنگ نرم از مهمترین رسالت‌های اساتید دانشگاه های ارتش است

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با بیان اینکه تربیت افسران جنگ نرم از مهمترین رسالت‌های اساتید دانشگاه‌های ارتش است، خاطر نشان کرد: اساتید، پیشتازان مقابله با جنگ نرم دشمنان هستند. 

حجت‌الاسلام عباس محمدحسنی، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در سومین همایش جهاد تبیین ویژه استادان دانشگاه‌های افسری آجا که با حضور امیر شیخ معاون تربیت و آموزش ارتش برگزار شد، به اهمیت و جایگاه علم در پیشرفت کشور اشاره کرد و گفت: جامعه علمی، یکی از مهم‌ترین و اثربخش‌ترین گروه‌های مرجع سرنوشت‌ساز در کشور است و باید به آن، اهتمام جدی ورزید.

وی افزود: از جامعه علمی انتظار می‌رود تا با تربیت دانشجویانی در تراز انقلاب اسلامی ایران، موجبات دستیابی جامعه به اهداف متعالی خود را فراهم سازند.

نماینده ولی فقیه در ارتش با اشاره به اینکه جهاد تبیین، تناسب عملکرد میان دین و علم است، اظهار کرد: باید دین و علم را همسو متناسب با هم، به دانشجویان آموخت و اگر این دو به موازات هم مورد توجه قرار نگیرند، پیامدهای خطرناکی را در پی خواهد داشت.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با تأکید بر فرمایشات فرماندهی معظم کل قوا که دانشگاه‌های افسری ارتش را کانون علم و جهاد دانستند، افزود: آن‌چه که روز به روز بیش‌تر در محیط این دانشگاه‌ها استشمام می‌شود، عطر معنویت، تدیّن و علم است که موجب شده تا محیط دانشگاه‌های افسری ارتش، محیطی دینی و علمی باشد.

حجت‌الاسلام محمدحسنی با بیان اینکه علم و دانش، شاه‌کلید پیشرفت کشور است، تصریح کرد: تنها راه کم‌تر شدن فاصله کشورها با جوامع پیشرفته، ارتقای سطح علم و دانش است و بی شک شما اساتید، نقشی جدّی در ارائه دانش با عیار بالا دارید.

وی ادامه داد: باید توسط اساتید به دانشجویان دلگرمی داده شود چرا که ممکن است برخی دانشجویان به نقش جایگاه علم در پیشرفت کشور به خوبی پی نبرند.

جهاد تبیین نیز در پی این است تا حرمت و جایگاه علم بیان شود و اساتید این عرصه وظیفه دارند تا این عظمت را به دانشجویان نشان دهند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه علم دیر بازده است ولی در تاریخ ماندگار خواهد ماند، عنوان کرد: اساتید باید این دیربازدهی را برای دانشجویان دلپذیر کنند تا آن‌ها با انگیزه باقی بمانند و به عنوان قوه عاقله کشور، پیشرفت و آینده را تضمین کنند.

حجت‌الاسلام محمدحسنی با تأکید بر تقویت روحیه مسئولیت‌پذیری افراد جامعه تصریح کرد: باید با تقویت این روحیه و ارتقای نقاط قوت خود، امانت‌های شهدا را حفظ کنیم و موجب یکپارچگی، استقلال و حفظ هویت ملی و معنوی شویم.

وی با اشاره به مسئولیت سنگین جوانان در بیانیه گام دوم انقلاب بیان کرد: حفظ هویت ملی که شامل دین، مذهب و آداب و رسوم است طبق منویات مقام معظم رهبری با تربیت نسل غیرتمند دین‌دار و دارای شخصیت ممتاز و جریان ساز ممکن می‌شود.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در پایان با بیان اینکه تربیت افسران جنگ نرم از مهمترین رسالت‌های اساتید دانشگاه‌های ارتش است، خاطر نشان کرد: اساتید، پیشتازان مقابله با جنگ نرم دشمنان هستند.

چرا که بی شک شیوه بیان و تدریس آنان، نقش چشمگیری در تربیت افسران تراز نظام اسلامی دارد.


بازنشر از : مهر

سازمان عقیدتی سیاسی ارتش

حجت الاسلام عباس محمد حسنی

انقلاب اسلامی ایران

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با بیان اینکه تربیت افسران جنگ نرم از مهمترین رسالت‌های اساتید دانشگاه‌های ارتش است، خاطر نشان کرد: اساتید، پیشتازان مقابله با جنگ نرم دشمنان هستند. 


قفسه فلزی - قفسه انبار