مهران محمدی امین

1401\05\26 13:07:19


توصیه جعفرزاده به مجلسی‌ها

ایلنا/ نماینده ادوار مجلس گفت: امروز تکیه‌گاه مردم قوانین است و قوانین نباید خیلی زود بشکند. توصیه من به مجلسی‌ها این است که روی قوانینی که خود تصویب کرده‌اند، ایستادگی کنند.

نماینده ادوار مجلس گفت: امروز تکیه‌گاه مردم قوانین است و قوانین نباید خیلی زود بشکند.

توصیه من به مجلسی‌ها این است که روی قوانینی که خود تصویب کرده‌اند، ایستادگی کنند. اینکه دولت‌ها نتوانند قوانین را اجرا کنند و بعد بیایند قوانین را تغییر دهند، اتفاق خوبی برای نظام پارلمانی ایران نیست.غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده ادوار مجلس در گفتگو با ایلنا در پاسخ به این سوال که مجلس طرح دولت برای بازگشت قیمت‌ها به شهریور ۱۴۰۰ را امکان‌پذیر نمی‌داند و دولت این طرح را به مجلس تحویل داده است. آیا این طرح قابلیت اجرایی دارد یا خیر، گفت: من به این موضوع خاص کاری ندارم اما بدعت بدی است.

متولی اگر حرمت امامزاده را نگه ندارد، نمی‌توان به دیگران اعتراض کرد. مجلس این کار را با کارشناسی یا غیرکارشناسی انجام داده است. اینکه مجلس بگوید من احساسی رای دادم، منطقی رای دادم، محاسبه شده رای دادم چه توجیهی دارد؟ امروز تکیه‌گاه مردم قوانین است و قوانین نباید خیلی زود بشکند.

توصیه من به مجلسی‌ها این است که روی قوانینی که خود تصویب کرده‌اند، ایستادگی کنند. اینکه دولت‌ها نتوانند قوانین را اجرا کنند و بعد بیایند قوانین را تغییر دهند، اتفاق خوبی برای نظام پارلمانی ایران نیست.وی تصریح کرد: مجلس طرح یا لایحه‌ای را تصویب نکند یا اگر تصویب کرد روی آن بماند. بالاخره یک یا دو نفر که تصمیم نگرفتند.

یک خرد جمعی ۳۰۰ نفره بوده و شورای نگهبان هم آن را تایید کرده و مغایر با قانون اساسی و شرع اسلام نبوده و مجمع تشخیص مصلحت نظام هم به آن اعتراضی نداشته است. به همین دلیل به نماینده مجلس اجازه می‌دهند نقطه نظرات خود را ارائه کند و بعد دولت اگر می‌توانست همان موقع اعتراض می‌کرد. فکر می‌کنم یکی از نکات منفی مجلس یازدهم همین موضوع خواهد بود و برای‌ شأن مجلس خوب نیست و این نقطه ضعف مورد هجمه مجلسی‌ها خواهد بود.ایمن آبادی گفت:‌ اخیرا دیدم یکی از نمایندگان گفت هیچ کسی انتظار ندارد قیمت‌ها به ۱۴۰۰ برگردد این چه حرفی است؟‌ همه انتظار دارند، چون قانون مجلس است و نمایندگان مجلس باید بیشتر از قانون خود دفاع کنند نه کمتر.

این که نماینده مجلسی این حرف‌ها را بزند، اصلا درست نیست. او باید بگوید ما این قانون را تصویب کردیم و در زمان تصویب هم نمایندگان مجلس و نمایندگان دولت حرف خودشان را زدند و بر آن اساس این موضوع به نتیجه رسیده است.این نماینده ادوار مجلس درباره این که طرحی که دولت به مجلس ارائه خواهد کرد اجرایی خواهد شد یا خیر گفت: اگر این موضوع دوباره قانون شود، همانطور که گفتم برای مجلس بد است. یعنی کل کشور نمی‌تواند به هیچ قانونی تکیه کند چون هر زمانی که دولت نتواند قانونی را اجرا کند آن را عوض می‌کند به همین دلیل این موضوع بدعت بسیار بدی را ایجاد می‌کند.ایمن‌آبادی در پاسخ به این سوال که اگر قیمت‌ها به شهریور ۱۴۰۰ برگردد چه کمکی به بعد اقتصادی کشور خواهد کرد، گفت: دولت می‌گوید من یارانه می‌دهم.

اصلا نباید به مردم صدقه داد بلکه باید خدمات ارزان ارائه کرد. یعنی مجلس می‌گوید من نمی‌خواهم به مردم صدقه بدهید و هر ماه اعلام کنید در این زمان یارانه واریز شد. دولت وعده داد فقط چهار قلم گران می‌شود و باید سر قول خود بماند.

مجلس هم به همین دلیل بر اساس قول دولت عمل کرد و غیر از این نیست اما می‌بینیم همه چیز گران شده است. به نظر من مجلس و دولت باید بر سر قول خود بمانند و بعد از آن ملت هم به اجرای قانون راضی خواهد بود.. .


بازنشر از : آخرین خبر