مهران محمدی امین

سیدابراهیم رئیسی دولت سیزدهم تورم گرانی خباز: دولتمردان رئیسی، از ایرانی گزارش می دهند که با ایران محل زندگی ما متفاوت است / آنان صدای شکستن استخوان‌های مردم، زیر بار گرانی را نمی

1401\10\17 21:27:13


خباز: دولتمردان رئیسی، از ایرانی گزارش می دهند که با ایران محل زندگی ما متفاوت است / آنان صدای شکستن استخوان‌های مردم، زیر بار گرانی را نمی‌شنوند

خباز: دولتمردان رئیسی، از ایرانی گزارش می دهند که با ایران محل زندگی ما متفاوت است / آنان صدای شکستن استخوان‌های مردم، زیر بار گرانی را نمی‌شنوند دولتنامه نیوز نوشت: نماینده ادوار مجلس گفت:دولت آقای رئیسی در عالم رویا زندگی می کند چون امروز صدای شکستن استخوان های مردم زیر بار تورم و گرانی به گوش می رسد ولی از نگاه دولت گویا هیچ اتفاقی در کشور نیفتاده است. از قدیم می گویند «شکم سیر از شکم گرسنه خبر ندارد.» به نظر می رسد دولتمردان ما زندگی مرفهی دارند که متوجه سختی های زندگی مردم نمی شوند.

دولت سیدابراهیم رئیسی طوری از اوضاع و احوال کشور تعریف و از اقدامات خود تمجید می کند که براساس آن می توان اعلام کرد «هیچ مشکلی در کشور وجود ندارد و همه امور در بهترین سطح قرار دارد» اما وقتی پای صحبت کارشناسان و حتی مردم عادی بنشینیم کاملا روایت متضادی را نقل می کنند.

حال این سئوال پیش می آید که چرا روایت دولت و روایت جامعه از اوضاع کشور اینقدر از هم فاصله دارد، یکی دیگری را نقض می کند؟ محمدرضا خباز درباره چرایی تفاوت درک مردم و درک دولت از وضعیت کشور گفت: از گزارش دولتمردان به مردم این طور بر می آید که آنها درباره ایرانی حرف می زنند که با ایران محل زندگی ما کاملا متفاوت است. ما در یک کشوری زندگی می کنیم که تورم مواد غذایی آن در آذرماه به نزدیک ۷۵ درصد رسید؛ این میزان تورم بعد از جنگ جهانی دوم در ایران سابقه نداشته است. وی افزود: دلار به بالای ۴۴ هزار تومان افزایش قیمت داشت که این قیمت نیز در طول تاریخ دلار در ایران بی سابقه است.

امروز ارزش پول ملی به پایین ترین سطح در طول تاریخ پول در ایران رسیده است اما وقتی آقایان دولت گزارش می دهند می گویند «قطار پیشرفت با سرعت به پیش می رود». از صحبت های آنها بر می آید که در ایران دیگری زندگی می کنند. تفاوت ایران محل زندگی ما با ایران محل زندگی آقایان از زمین تا آسمان است.

این فعال سیاسی اظهار کرد: دولت آقای رئیسی در عالم رویا زندگی می کند چون امروز صدای شکستن استخوان های مردم زیر بار تورم و گرانی به گوش می رسد ولی از نگاه دولت گویا هیچ اتفاقی در کشور نیفتاده است. از قدیم می گویند «شکم سیر از شکم گرسنه خبر ندارد.» به نظر می رسد دولتمردان ما زندگی مرفهی دارند که متوجه سختی های زندگی مردم نمی شوند. وی ادامه داد: دولت تصمیمات اشتباهی می گیرد یا تخلف های روشنی انجام می دهد اما حاضر نیست از مردم عذرخواهی کند، حتی برعکس طلبکار هم است و در توجیه این مسئله نیز آمار و گزارش های غیرواقعی منتشر می کند، غافل از آنکه آمار غیرواقعی نمی تواند واقعیت ها تغییر دهد.

این نماینده ادوار مجلس تأکید کرد: امروز کارمندان، بازنشستگان، کارگران و مستمری بگیران در ایران با حقوق ثابت زندگی می کنند اما تورم شناور معیشت آنها را با چالش های جدی مواجه کرده است. در واقع قطار دولت با شتاب دارد زندگی مردم را به ته دره سقوط می دهد. متأسفانه تریبون های نمازجمعه هم که باید مشکلات مردم را به دولت منتقل و از حقوق مردم دفاع کنند و به دولتمردان تذکر دهند که اینقدر حرف بی حساب نزنند چون همان ذره آبروی باقیمانده مسئولان نزد مردم آسیب می بیند، برعکس از تصمیمات و اقدامات دولت حمایت و طرفداری می کنند.

بیشتر بخوانید: دولت رئیسی ثبت کرد / رکورد «ابرتورم قیمت غذا» از جنگ جهانی دوم، تاکنون سقوط آزاد ارزش پول ملی / هر ریال = ۲۶ ده میلیونیوم دلار قیمت کالاها ۲ برابر شد/ کاهش قدرت خرید به مرحله هشدار رسید محسن هاشمی: فهم سخن رئیسی درباره «پیشرفت کشور» برای نخبگان و مردم، دشوار است / ایده‌گرایی خیالبافانه جای همگرایی واقع‌گرایانه را گرفته سخنگوی دولت: بابت کمبود دارو، عذرخواهی می‌کنم/ قبول داریم، فاصله حقوق دریافتی و هزینه‌ها زیاد است/خط فقر۱۸ میلیون تومانی مربوط به تهران بود نه کل کشور. .


بازنشر از : خبرآنلاین

سیدابراهیم رئیسی

دولت سیزدهم

تورم

گرانی