مهران محمدی امین

1401\07\20 09:43:06


دین به انسان توان ایستادگی در مقابل تهاجم فرهنگی را می‌دهد

رئیس جمهور گفت: جامعیت دین به انسان این قوت را می‌دهد که در مقابل تهاجم فرهنگی و نسخه‌های ارائه شده از غرب و شرق که هیچ تناسبی با زندگی دین‌مدارانه ندارند، ایستادگی کند.

حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی صبح امروز (چهارشنبه ۲۰ مهرماه) در کنفرانس وحدت اسلامی در سالن اجلاس سران ضمن تبریک تبریک ولادت با سعادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) گفت: جامعیت اسلام می‌تواند همه نیازهای بشر امروز را پاسخگو باشد و انسان معاصر می‌تواند با اتکای به خدا و اعتماد به نفس و آموخته‌های دینی زندگی سعادتمندی را برای خود رقم بزند.

وی افزود: جامعیت اسلام پاسخگوی همه نیازهای انسان معاصر است و به او قوت و قدرتی می‌دهد که بتواند در مقابل فرهنگ‌هایی که تناسبی با زندگی دینمدارانه ندارند، ایستادگی کند. رئیس‌جمهور اظهار داشت: این نشست موجب درک مشترک بین همه شخصیت‌های اثرگذار در جهان اسلام نسبت به سرمایه عظیمی به نام دین و ارزش‌های دینی می‌شود؛ سرمایه بزرگی به نام دین‌داران و مسلمانان و معتقدین به دین و نیز سرزمین‌های اسلامی که امروز با همه غنای مادی و معنوی در اختیار مسلمانان است. رئیسی با بیان اینکه بیندیشید که دشمن در چه جایگاهی است و چه ترفندهایی دارد، افزود: به نام دین امروز پرچمی که امام برافراشتند، پرچم اتحاد بین همه مسلمانان در همه اقلیم‌ها با همه گویش‌ها است.

امروز مسلمانان اشتراکات بسیار زیادی دارند. وی گفت: این اشتراکات می‌تواند قدرت بزرگ و مدنی به نام دین پدید آورد و در برابر همه تمدن‌های مدعی امروز عالم سر بلند اعلام کند که برای سبک زندگی انسان معاصر، سخن و مدل داشته باشد. رئیس‌جمهور تاکید کرد: پیام این کنفرانس این است که ما به عنوان دین می‌خواهیم زندگی انسان معاصر رقم بخورد.

شهدای جهان اسلام، بیداری ایجاد کردند. برخی فکر می‌کردند اسلام، امری شخصی است اما به برکت خون شهدای اسلام، بیداری اسلامی ایجاد شد و همه مسلمانان می‌خواهند مسلمان زندگی کنند و در همه شئون زندگی‌شان براساس اسلام عمل شود؛ دشمن هم از همین می‌ترسد. رئیسی خاطرنشان کرد: بعد از جنگ‌های جهانی و ایجاد دو بلوک شرق و غرب و بعد از فروریختن اتحاد جماهیر شوروی و یکجانبه گرایی در دنیا، آن‌چه آنها را واداشت که مقابل مسلمانان توطئه کنند این است که در اتاق‌های اندیشه‌ورزی خود بررسی کردند که چه مانعی می‌تواند مقابل یکه‌تازی غرب و نظام سلطه بایستد و به نتیجه این رسیدند تنها قدرتی که می‌تواند سربلندی مقابل نظام سلطه ایستادگی کند، فقط اسلام است.

وی گفت: آنها نقشه کشیدند تا چه کنند این قدرت عظیم که مرکزیت آن در ایران اسلامی به برکت یک دین‌شناس و اسلام‌شناس و یک مرجع تقلید پا گرفته، در عالم نتواند موج و بیداری ایجاد کند. تکمیل می شود…. .


بازنشر از : مهر

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی

کنفرانس وحدت اسلامی

دین اسلام