مهران محمدی امین

1401\05\27 14:27:07


رسالت شهرداران به اداره امور شهرها محدود نیست. دولت موانع مسیر شهرداری‌ها را برطرف می‌کند

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: شهرداران تصور نکنند که رسالت آنها به اداره امور شهر در شرایط عادی محدود است؛ آنها باید ماموریت‌هایی فراتر از وظایف جاری در راستای توسعه کشور برای خود در نظر بگیرند.

محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور در جلسه مجمع شهرداران کلان شهرهای ایران که پیش از ظهر امروز (پنجشنبه) برگزار شد از شهرداری‌ها به عنوان حلقه میانی بین مردم و دولت یاد کرد و گفت: شهرداری‌ها نقش اثرگذار و پراهمیتی در توسعه و پیشرفت کشور دارند.

وی با بیان اینکه دولت به دنبال شکل‌گیری کشوری پیشرفته و قوی است، تصریح کرد: برای تحقق این امر همه دستگاه‌ها و نهادها باید همکاری لازم را انجام دهند و در این میان شهرداری‌ها به عنوان کانون رضایتمندی جامعه، باید نقش و جایگاه خود را در توسعه و پیشرفت کشور معلوم کنند. معاون اول رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه نمای شهرها نباید خسته‌کننده و ملال‌آور باشد، بیان کرد: مبلمان شهری و طراحی نمای شهرهای کشور باید به گونه‌ای باشد که جامعه را به سمت نشاط و شادمانی هدایت کند و شهرداری‌ها باید با جلوگیری از نفوذ زبان و فرهنگ بیگانه در تابلوها و نمای شهرها، به دنبال حفظ و صیانت از زبان فارسی و فرهنگ ایرانی و اسلامی باشند. مخبر با یادآوری اینکه اشتغال‌زایی، تولید مسکن و کاهش تورم از رویکردها و تأکیدات دولت سیزدهم است، از شهرداری‌های کشور خواست با به کارگیری منابع و اختیارات خود، سرمایه‌های مردمی را به سمت تولید و اشتغال هدایت کنند تا با جمع‌آوری نقدینگی موجود در جامعه، شاهد تقویت پول ملی، اشتغال‌زایی و رونق تولید در بخش‌های مختلف و به ویژه در بخش مسکن باشیم.

تبلیغات
نمایندگی یخچال سامسونگ تهران
24تعمیر ارائه خدمات تعمیر و نصب محصولات سامسونگ در تهران با تعرفه نمایندگی .
# سامسونگ - # samsung - # تعمیر یخچال سامسونگ

وی اظهار کرد: شهرداران نباید تصور کنند که رسالت و تکلیف آنها فقط به اداره امور شهرها در شرایط عادی محدود می‌شود؛ بلکه باید ماموریت‌هایی ویژه و فراتر از وظایف جاری برای خود در نظر بگیرند و علاوه بر اجرای دقیق تکالیف روزمره، نقش‌آفرینی جدی‌تری در توسعه کشور داشته باشند. معاون اول رئیس‌جمهور همچنین با تاکید بر اهمیت کلان شهرها در الگوسازی برای کل کشور، عنوان کرد: اگر فرهنگ، سبک زندگی مردم و ساختار کلان شهرها بهبود پیدا کند، شاهد الگوبرداری و اصلاح رویه‌ها در سایر شهرهای کشور نیز خواهیم بود که به تدریج به افزایش نشاط جامعه کمک خواهد کرد. مخبر نقش شهرداری‌ها در توسعه کشور و رضایتمندی جامعه را پررنگ و اثرگذار ارزیابی کرد و افزود: رویکرد دولت این است که مسائل و مشکلات پیش روی شهرداری‌ها باید مرتفع شود تا شاهد بهبود عملکرد شهرداری‌ها و به تبع آن افزایش رضایتمندی در میان مردم باشیم.

گفتنی است، در این جلسه که شهردار تهران و شهرداران کلان شهرهای ایران حضور داشتند، گزارشی از روند اجرای مصوبات جلسات گذشته ارائه و برای رفع موانع پیش روی عملیاتی شدن این مصوبات تصمیم‌گیری شد. در این جلسه همچنین گزارشی از اقدامات شهرداری‌ها در راستای برگزاری مطلوب و مناسب مراسم اربعین ارائه و اعلام شد که شهرداران کلان شهرها جلسات متعددی را با شهرداران شهرهای زیارتی عراق برگزار و تصمیمات لازم را برای همکاری با آنها در مراسم اربعین در حوزه حمل و نقل، آتش نشانی، سلامت و بهداشت و فرهنگ و رسانه اتخاذ کرده‌اند. در ادامه این نشست، شهرداران کلان شهرها در سخنانی ضمن تشکر از رویکرد دولت سیزدهم و پیگیری‌های دقیق معاون اول رئیس‌جمهور در خصوص مشکلات، درخواست‌ها و حوزه‌های مختلف شهرداری‌ها در سراسر کشور، به بیان مشکلات و دغدغه‌های موجود پرداختند و پیشنهاداتی را در زمینه‌های مختلف مطرح کردند که توسعه ناوگان حمل و نقل، تفویض اختیارات بیشتر برای انجام بهتر تکالیف، کمک به به‌سازی بافت فرسوده و جلوگیری از ریزش بناهای ناپایدار و تخصیص بودجه به شهرداری‌ها در سفرهای استانی رئیس‌جمهور از جمله این پیشنهادات بود..

.


بازنشر از : مهر

اربعین

هیئت دولت

دولت سیزدهم

عراق