مهران محمدی امین

1401\05\26 17:52:18


روبلاکس چیست؟ هم بازی ، هم درآمد

روبلاکس چیست و چطور می‌توان از آن کسب درآمد کرد؟ چند سالی است که زمینه کسب درآمد از بازی رونق گرفته و بسیاری از گیمرها که پیش از این به صورت کاملا تفننی و تفریحی به بازی‌های کامپیوتری و موبایلی مشغول بودند، با وارد شدن به حوزه بازی‌های درآمدزا، ضمن لذت بردن از فرایند بازی، از آن کسب درآمد نیز می‌کنند.

روبلاکس یکی از همین پلتفرم‌های بازی سازی درآمدزا است که توانسته در مدت اخیر به شهرت زیادی دست یابد. در این مطلب با ما همراه شوی تا ببینیم روبلاکس چیست و چطور امکان درآمدزایی از آن وجود دارد.   معرفی بازی روبلاکس به طور کلی در بازی‌ های روبلاکس ساخته شده در محیط موتور بازی ساز آن، گیمرها امکان به دست آوردن آیتم‌هایی را دارند که برای آن‌ها قابل فروش بوده و می‌توانند با فروش این آیتم‌ها به درآمد برسند.

از این روی تلاش کلی در طول بازی به جز پیش بردن مراحل مختلفی که مقابل گیمر قرار می‌گیرد، به دست آوردن این آیتم‌های مطرح شده است که در نهایت امکان فروش آن‌ها وجود خواهد داشت.   تاریخچه روبلاکس به سال 2006 میلادی بازمی‌گردد. در حقیقت این بازی یکی از بازی‌های ویدیویی بسیار جذاب و در عین حال درآمدزا است که برای نخستین بار در سال 2006 میلادی به وسیله کمپانی Roblox Corporation عرضه شد. جالب است بدانید که این بازی در حقیقت یک نوع پلتفرم بازی سازی است که در آن کاربران می‌توانند ضمن آن که از جنبه تفننی و تفریحی بازی لذت می‌برند، خود به بازی سازی بپردازند. این یک زمینه جدید بود که خود کاربر قادر به بازی سازی بوده و در واقع تجربه جدیدی را باز کرد. در این بازی شما کاراکتر مخصوص خود را داشته و می‌توانید با خریدهای مختلفی که در طول بازی انجام داده یا آیتم‌هایی که به دست می‌آورید، این کاراکتر را بارها و بارها جذاب‎‌تر کنید.

به طور مثال با خرید لباس و تغییر لباس اولیه کاراکتر خود یا همان آواتار در بازی، آن را به یک آواتار درجه بالاتر و جذاب‌تر تبدیل خواهید کرد. حال در این میان امکان فروش این آیتم ها، به طور مثال یکی از اکسسوری‌های آواتار شما وجود خواهد داشت. نکته: لازم به توضیح است که برای بهره مندی از امکان فروش در این بازی، لازم است که حتما عضویت شما در روبلاکس، از نوع عضویت دائم باشد. از این روی پیش از این که برای خرید یا به دست آوردن آیتم‌های مختلف هزینه کرده و زمان بگذارید، حتما عضویت خود را به حالت Premium دربیاورید.

در صورتی که هیچ انگیزه‌ای بابت درآمدزایی نداشته و تنها می‌خواهید که از محیط بازی لذت ببرید، نداشتن این عضویت نیز برای شما ایرادی به همراه نخواهد داشت. موتور بازی سازی Roblox Studio   در این بازی، با یک موتور بازی سازی به نام Roblox Studio روبرو هستیم که از طریق آن امکان بازی سازی وجود دارد. به این ترتیب دیگر قرار نیست که شما در بازی از پیش طراحی شده، محصور شده و مجبور باشید که مطابق با قواعد آن پیش بروید. حال با استفاده از این ابزار هوشمند، می‌توانید دنیای خود را در بازی خلق کرده و قواعد خود را در آن به وجود بیاورید.

تبلیغات
نمایندگی یخچال سامسونگ تهران
24تعمیر ارائه خدمات تعمیر و نصب محصولات سامسونگ در تهران با تعرفه نمایندگی .
# سامسونگ - # samsung - # تعمیر یخچال سامسونگ

موضوع حائز اهمیت‌تر این که بازی که شما خواهید ساخت قرار نیست که یک جزیره تنهایی باشد و پس از ساخت آن، می‌توانید این بازی را با سایر کاربران نیز به اشتراک گذاشته و آن‌ها را به بازی دعوت کنید. برای انجام بازی سازی، شما به سیستم عامل حداقل ویندوز 7 یا بالاتر از آن نیاز دارید. همینطور لازم است که حافظه ذخیره سازی 1 گیگابایتی و بیشتر و همین طور کارت گرافیک حداقل AMD Radeon R7 240 داشته باشید. حافظه رم 4 گیگابایتی نیز حداقل حافظه رمی است که برای این بازی سازی نیاز خواهد بود. زبان برنامه نویسی Lua در بازی ساز روبلاکس در پلتفرم این بازی ساز، از زبان برنامه نویسی Lua که تقریبا باید گفت یک زبان برنامه نویسی ناشناخته است، استفاده می‌شود.

با استفاده از این زبان، امکان ساخت بازی‌های جدید و آیتم‌های مختلف وجود دارد. این آیتم‌ها همان‌هایی هستند که بعدها گیمرها امکان به دست آوردن آن‌ها را داشته و با فروش آن‌ها به درآمدزایی دست خواهند یافت. فضای بازی های روبلاکس همان طور که اشاره کردیم؛ روبلاکس یک موتور بازی ساز است که می‌توان در محیط آن، بازی‌های مختلفی را تولید کرده و از این طریق یک دنیای بزرگ از بازی‌ها در حال حاضر ایجاد شده‌اند. اما ببینیم مشخصه‌های اصلی بازی‌های روبلاکس چه هستند: نخستین چیزی که می‌توان در خصوص این بازی به آن اشاره کرد، محیط گرافیکی سه بعدی این بازی‌ها است که باعث می‌شود بارها و بارها جذاب‌تر باشند.

در حقیقت در عصری که به سر می‌بریم انتظار دیگری نیز از این کمپانی بزرگ نمی‌رفت و به درستی نیازمند چنین چیزی بودیم که بازی سازی در یک محیط کاملا سه بعدی انجام بپذیرد. آواتارهایی که در این بازی ساخته می‌شوند، کاملا یونیک بوده و قرار نیست که دو کاربر مختلف، دو آواتار شبیه به هم داشته باشند. یعنی در این بازی ساز، فارغ از بازی‌هایی هستیم که یک سری آواتار و کاراکتر از پیش تعریف شده در آن‌ها وجود داشت و کاربران ناچار بودند که از همان کاراکترها یکی را انتخاب کرده و به مشخصه‌های آن، محدود باشند. به اضافه با توجه به آیتم‌ها و تجهیزاتی که شما می‌توانید برای آواتار خود خریداری کرده و آن را تغییر دهید، یک شخصی سازی کاملا سلیقه‌ای و خارج از چهارچوب‌های بازی شکل گرفته و در نهایت می‌توان گفت که آواتار شما در بازی، به طور کامل مخلوق شما خواهد بود. گیفت کارت روبلاکس گیفت کارت‌ روبلاکس در قیمت‌های مختلف برای بازی‌هایی که در این پلتفرم بازی سازی خلق شده‌اند، کاربرد خواهد داشت و کاربران می‌توانند با خرید گیفت کارت این بازی، برای پرداخت‌های داخل آن، به راحتی اقدام کنند. درآمدزایی از بازی روبلاکس لازم به توضیح است که اگر چه درآمدزایی از بازی روبلاکس یا بهتر بگوییم موتور بازی ساز آن بازار داغی داشته و یک پلتفرم عالی برای درآمدزایی علاقه مندان به دنیای بازی است، اما این درآمد به صورت اشتراکی بین کاربر و کمپانی روبلاکس قرار داشته و نصف خواهد شد. به این معنا که وقتی گیمر در این بازی به درآمدی دست می‌یابد، نیمی از آن برای وی قابل برداشت بوده و نیم دیگر به کمپانی می‌رسد. با توجه به تعداد قابل توجه بازی‌هایی که به طور مرتب از موتور بازی ساز روبلاکس استادیو ساخته می‌شود و میزان گیمرهایی که به این بازی‌ها جذب شده و کسب درامد دارند، می‌توان گفت که عجیب نیست کمپانی روبلاکس به این حد از ثروت از مسیر بازی سازی دست یافته باشد. توکن روباکس یا Robux احتمالا با مواردی که در بالا مرور کردیم، انتظار این مورد را داشتید! بله این موتور بازی ساز، یک ارز دیجیتال مخصوص به خود دارد که آن را به نام رمزارز روباکس یا Robux می‌شناسیم.

این توکن توانسته به رشد نسبتا مناسبی دست یافته و برای افرادی که در این بازی قرار دارند و البته کمپانی بازی ساز، سودآور باشد. گام آخر: عملیات بازی سازی و کسب درآمد در نهایت شما باید با وارد شدن به محیط بازی و وارد کردن اطلاعات شخصی خود، در فضای بازی سازی ثبت نام خواهید کرد. به این شکل می توانید بازی های از قبل ساخته شده را دانلود کرده و با به دست آوردن آیتم های مختلف و فروش آن ها، کسب درآمد مشترک با کمپانی روبلاکس داشته باشید. شما چه تجربه ای از دنیای کسب درآمد از بازی های مختلف دارید؟ نظرات و تجربیات خود در این زمینه را با ما و دیگر کاربران ما که به بازی های ویدیویی علاقه مند هستند، در سایت موبوگیفت به اشتراک بگذارید.    .

.


بازنشر از : خبرفوری