مهران محمدی امین

1401\05\24 16:20:06


رژیم صهیونیستی عامل اختلاف بین کشورهای منطقه است

جانشین وزیر دفاع گفت: رژیم صهیونیستی عامل اختلاف بین کشورهای منطقه، تضعیف و فرسایش ظرفیت امت اسلامی است.

سپهبد «سعد مزهر محسن العلاق» رئیس دانشگاه دفاع ملی عراق با حضور در ستاد وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران در تهران، با سردار سید مهدی فرحی دیدار و گفتگو کرد.

سردار سید مهدی فرحی در این ابتدای دیدار با ادای احترام به روح پاک همه شهدای سال‌های مبارزه علیه تروریست‌های تکفیری داعشی به ویژه دو قهرمان و مجاهد نستوه سردار عزیز شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس افزود: به طور قطع در میان کشورهای همسایه، کشور دوست و برادر-عراق، از جایگاه ویژه ای برای جمهوری اسلامی ایران برخوردار است و جمهوری اسلامی ایران همواره بر توسعه و تعمیق روابط با عراق تاکید دارد. وی با بیان اینکه شهادت دو همرزم قهرمان در کنار یکدیگر حاویِ پیام‌های مهمی است افزود: این دو قهرمان تا لحظه شهادت در کنار یکدیگر بودند و آمیخته شدن خون فرماندهان و سربازان دو کشور ایران و عراق در راستای هدف واحد؛ بر استحکام پیوندهای دو کشور افزوده است و نشان داده است جمهوری اسلامی ایران، امنیت عراق را امنیت و ثبات خود می‌داند. جانشین وزیر دفاع با بیان اینکه آمریکا و برخی از رژیم‌ها و دولت‌های همراه با این کشور در صدد تخریب روابط ایران و عراق هستند گفت: دولت‌های منطقه نسبت به زیان‌های ناشی از حضور و مداخلات خارجی و به ویژه آمریکا در منطقه باید هشیار و بیدار باشند.

وی در همین زمینه افزود: رژیم صهیونیستی و تروریسم به عنوان یکی از ابزارهای نظام سلطه، با توجیه حضور خود در منطقه و تلاش برای کسب مشروعیت، عاملی برای اختلاف بین کشورهای منطقه و تضعیف و فرسایش ظرفیت امت اسلامی است. سردار فرحی با بیان اینکه توسعه همکاری‌ها و تفاهم دو کشور ایران و عراق عاملی مهم در جهت خنثی سازی توطئه‌های دشمنان مشترک دو کشور است تأکید کرد: تعامل و ارتباط دو کشور در زمینه‌های مختلف دفاعی به ویژه در حوزه علم و فناوری و دانش باید تقویت و توسعه یابد. جانشین وزیر دفاع با بیان اینکه وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران محصولات مورد نیاز نیروهای مسلح را با تکیه بر ظرفیت‌های بومی طراحی و تولید می‌کند افزود: جمهوری اسلامی ایران برای تولید محصولات دفاعی دارای عقبه و پشتوانه‌های تحقیقاتی و دانشگاهی است و در این زمینه آماده هرگونه همکاری با کشور عراق هستیم.

سپهبد «سعد مزهر محسن العلاق» رئیس دانشگاه دفاع ملی عراق نیز در این دیدار با تسلیت ایام عزاداری امام حسین علیه السلام و درود فراوان به روح شهیدان سپهبد قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندس یاد آور شد: خون شهدای دو ملت در مبارزه با داعش و تروریسم در هم آمیخت و عاملی برای پیوند و دوستی هر چه بیشتر دو کشور شد. وی با اشاره به بازدیدهای اخیر از دانشگاه مالک اشتر وزارت دفاع و دانشگاه عالی دفاع ملی گفت: پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌های مختلف افتخار آمیز است. رئیس دانشگاه دفاع ملی عراق با بیان اینکه ایجاد ارتباط نهادهای نظامی باید بر پایه‌ی توسعه‌ی تعاملات نهادهای آموزشی صورت گیرد بر تقویت و توسعه روابط نیروهای مسلح دو کشور در زمینه‌ی پژوهشی و علمی تأکید کرد..

.


بازنشر از : مهر

وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران

داعش

جمهوری اسلامی ایران

سید