مهران محمدی امین

1402\10\15 11:43:08


سردار غیب‌پرور: حاج قاسم بسیج را در بلاد اسلامی تکثیر کرد

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در قرارگاه امنیتی امام علی (ع) گفت: حاج قاسم بسیج را در بلاد اسلامی، خاصه غرب آسیا تکثیر کرد.

سردار غلامحسین غیب‌پرور امروز در تجمع محکومیت اقدام تروریستی کرمان و گرامیداشت چهارمین سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی در شیراز با بیان اینکه این جلسه به نام شخصیتی منعقد شده که‌ همه‌ ما او را الگو می‌دانیم، اظهار داشت: این جلسه مضاعف شد با گرامیداشت شهدایی که دیروز‌ در‌ کرمان در‌ کسوت شهید با پروردگار خود ملاقات کردند و امروز رهبری فرزانه انقلاب این مسیر حکمت را رهبری می‌فرمایند.

وی تصریح کرد: حق برملا نمی‌شود مگر با مجاهدت و این سنت الهی است و هیچ پیغمبری موفق نشد مگر اینکه لباس مجاهدت را پوشید و شهیدان با روی سرخ فام پروردگار خود را ملاقات کردند. 

سردار غیب‌پرور گفت: حاج قاسم عزیز ما برای جهان الگو شد، ولی آیا فقط از 4 سال پیش در 13 دی‌ماه؟ به هیچ‌وجه؛ یک‌عمر خالصانه و بی ادعا و بی هیاهو کار کردن او را به چنین الگویی تبدیل کرد.

وی با یادآوری سرآغاز آشنایی با حاج قاسم در زمان هشت سال دفاع مقدس و با اشاره به حضور این فرمانده در عملیات‌های مختلف، ادامه داد: حاج قاسم همیشه ملجأ و پناه و تکیه‌گاه بود و با شهادت احمد کاظمی، بی‌تابی حاج قاسم هم شروع شد. 

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در قرارگاه امنیتی امام علی (ع) گفت: حاج قاسم به این باور رسیده بود که اوج تقرب او باید با شهادت باشد و در نهایت به دست شقی‌ترین افراد زمان به شهادت رسید.

سردار غیب‌پرور با یادآوری اینکه ما سحرگاه خبر شهادت حاج قاسم را شنیدیم، افزود: دفتر سردار سلامی در این نیمه شب دیدنی بود و جمع فرماندهان مختلف سپاه جمع بود، هر کسی میخواست به دیگران دلداری دهد، اما امکان‌پذیر نبود، نمی‌توانستیم باور کنیم که حاج قاسم رفته است.

وی با اشاره به خصلت‌های خاص حاج قاسم، تواضع را یکی از شاخص‌ترین این خصلت‌ها دانست و تاکید کرد: ابراز ارادت او به مردم واقعا دلی بود، حاج قاسم بسیج را در بلاد اسلامی، خاصه غرب آسیا تکثیر کرد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در قرارگاه امنیتی امام علی، حزب الله در لبنان، حشدالشعبی در عراق و تشکیل هسته‌های مقاومت در سراسر جهان اسلامی و بیداری به معنای تام و تمام را از ثمرات کار حاج قاسم عنوان کرد که خود را سرباز مقام معظم رهبری می‌دانست.

وی گفت: امروز نیروی قدس سپاه، یک‌جریان دشمن شکن است و هرجا این نیرو حاضر می‌شود، دشمن نابود می‌شود.

سردار غیب پرور ادامه داد: ایزدی‌‌ها در منطقه‌ای از سوریه هستند و وقتی داعش متوجه این اقلیت شد، به فروش زن‌های اینان روی آورد و قاسم‌سلیمانی وقتی این مسئله را شنید،نتوانست تحمل کند به کمک آن‌ها شتافت.

تبلیغات
خرید اینترنتی لباس بچه
فروشگاه اینترنتی دُرین کیدز فروش اینترنتی لباس کودک با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت .
# کودک - # بچه - # فروش اینترنتی لباس بچه

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در قرارگاه امنیتی امام علی (ع) با بیان اینکه ما باید شهدا را بر سر دست گرفته و به عالم نشان دهیم، تاکید کرد: این‌ها انسان‌های آخرالزمانی هستند که تاریخ مثل آن‌ها ندیده است.

وی با اشاره به اینکه وقتی از سوریه چیزی نمانده بود، حاج قاسم سوریه را نه به عنوان یک کشور و حکومت، بلکه به عنوان سرزمینی از بلاد اسلامی نجات داد، گفت: حاج قاسم عزیز! همه ما و قبل از ما، رهبر فرزانه انقلاب در فراق تو‌ سوختیم، ما نقش تو را در‌مردم‌داری، محرومیت‌زدایی، سیل، زلزله، رسیدگی به خانواده‌های شهدا دیدیم.

سردار غیب پرور گفت: مردم! شما یک گوشه‌ای از لطف خدا به خاک قاسم را در تشییع او در حرم‌های مطهر عراق و ایران دیدید.

وی با یادآوری تشییع شهدای مقاومت در مشهد، افزود: برادر نظری بالای ماشینی بود که پیکر شهدا را حمل می‌کرد و من پایین، گفتم این پیکر با این جمعیت به این زودی برنمی‌گردد، پس از زیرگذر به فرودگاه رفتیم، در حال حرکت بودیم که گفتند تولیت پیام داده که ما منتظر حاج قاسم هستیم. 

وی با بیان اینکه پیام‌ شهیدان ما ترقی، پرواز، حیات، غلیان در امت اسلام و شادابی است، تصریح کرد: دشمنان اسلام، پست هستند که اگر پست نبودند،به میان زن و کودک و‌ پیر و جوان نمی‌رفتند و بی‌گناهان را نمی‌کشتند.

وی با بیان اینکه نیرو‌های مقاومت، با دست خالی تونل‌های زیر زمینی حفر کردند با طول بیشتر از هزار کیلومتر، آنان را مجاهدان راه خدا دانست و افزود: آن روزی که همه امت اسلام به میدان بیاید، آمریکا و اسرائیل چه می‌خواهند بکنند؟

وی گفت: برجسته ترین ویژگی حاج قاسم عزیز ما، ولایتمداری است و کسانی که دست به قلم و تریبون دارند باید بگویند که قاسم، قاسم‌نشد مگر در مکتب امامین انقلاب.

به گفته سردار غیب پرور، ولایتمداری و حضور در صحنه‌های مختلف انقلاب، از جمله ویژگی های انتخابات است، دفاع از دستاورد‌های مختلف انقلاب در عرصه‌های مختلف است، پس با چند ناهنجاری در سطح شهر، فریب نخورید، ما امید داریم که فرج نزدیک است و ما باید آماده باشیم، طوری نباشد که اگر منجی آمد، جلوی رویش سرافکنده باشیم.

.

.


بازنشر از : منبع: فارس