مهران محمدی امین

1402\10\12 10:35:08


سعید جلیلی: دشمن با تردید افکنی می‌خواهد همراهی مردم با نظام را از بین ببرد

ایسنا/ نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی، همراهی مردم را مهمترین قدرت نظام یاد کرد و گفت: در عصر حاضر دشمن با تردید افکنی می‌خواهد همراهی مردم با نظام را از بین ببرد و به همین خاطر نیاز به جهاد تبیین ضروری‌تر از همیشه است.  سعید جلیلی شامگاه دوشنبه ۱۱ دی ماه در آئین بزرگداشت سالروز شهادت سردار سلیمانی، شهادت سردار رضی موسوی، شهدای مدافع حرم سوادکوه و منطقه سرخ کلای زیراب، با طرح سوالی مبنی بر اینکه چرا دشمنان این نظام بعد از ۴۴ سال هنوز نتوانستند به اهداف خود برسند؟ اظهار کرد: حرکت‌های انقلابی و تغییر حکومت‌های زیادی در طول تاریخ و سال‌های اخیر در دنیا اتفاق افتاد که در مدت کوتاهی توسط مخالفان سرنگون شد.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی، همراهی مردم را مهمترین قدرت نظام یاد کرد و گفت: در عصر حاضر دشمن با تردید افکنی می‌خواهد همراهی مردم با نظام را از بین ببرد و به همین خاطر نیاز به جهاد تبیین ضروری‌تر از همیشه است.

 سعید جلیلی شامگاه دوشنبه ۱۱ دی ماه در آئین بزرگداشت سالروز شهادت سردار سلیمانی، شهادت سردار رضی موسوی، شهدای مدافع حرم سوادکوه و منطقه سرخ کلای زیراب، با طرح سوالی مبنی بر اینکه چرا دشمنان این نظام بعد از ۴۴ سال هنوز نتوانستند به اهداف خود برسند؟ اظهار کرد: حرکت‌های انقلابی و تغییر حکومت‌های زیادی در طول تاریخ و سال‌های اخیر در دنیا اتفاق افتاد که در مدت کوتاهی توسط مخالفان سرنگون شد.وی با اشاره به اینکه در کشور خودمان هم مواردی مانند ملی شدن صنعت نفت را شاهد بودیم که مخالفان این حرکت، دولت را سرنگون کردند، افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، بیش از ۲۰ کشور در جنگی هشت ساله همه امکانات و تجهیزات لازم را در اختیار صدام قرار دادند، ولی نتوانستند حتی یک وجب از خاک این سرزمین را اشغال کنند. بازار سعید جلیلی تصریح کرد: ترور ۱۷ هزار نفر از مسئولان، ائمه جمعه و مردم عادی، تحریم‌های بقول خودشان فلج کننده، فشار حداکثری برای ممانعت از فروش نفت و هر نوع اقدامی که می‌شد را دشمنان این نظام به کار بستند تا انقلاب اسلامی را از بین ببرند، ولی موفق نشدند.نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با اظهار اینکه دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی در محاسبات خود، ملت ایران و جوانان کشور را نادیده گرفتند، یادآور شد: آنها نمی‌دانستند اگر در جمهوری اسلامی یک رای داده می‌شود، ملت ایران تمام قد و با همه وجود در کنار انتخاب خود می‌ایستند، جانشان را هم می‌دهند و به آن افتخار می‌کنند؛ آنها درک نمی‌کنند که اگر جنگی رخ دهد یا اتفاقی در یک گوشه از سرزمین بیفتد، بقیه مردم بی تفاوت نمی‌مانند و برای رفع آن مشکل، از جانشان می‌گذرند.جلیلی تصریح کرد: زمانی که حضرت زهرا (س) در مسجد کوفه اعلام می‌کنند که باید مبارزه کنند و از ولایت دفاع؛ فقط برای مردم آن روزگار نگفت، برای همیشه تاریخ رهنمود دادند.وی افزود: ملت ایران بسیاری از باورهای قرآنی خود را در این سال‌ها تجربه کردند و به این درک رسیده‌اند که یاری خداوند را در کنار خود خواهند داشت.جلیلی با بیان اینکه بر اساس همین باورهای قرآنی و تربیت پدر و مادرهای با ایمان، جوانی را از روستای "قنات ملک کرمان" به بالاترین قله‌های مقاومت می‌رساند . وی ادامه داد: سردار سلیمانی با تکیه بر قدرت همین جوانان توانست در مقابل استکبار جهانی بایستد و آنان را در اهداف شومشان ناکام گذارد.نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی، با اشاره به تلاش دشمن برای ضربه زدن به ایران در کشورهای منطقه، گفت: آنان فکر می‌کردند چهره‌هایی مثل سردار سلیمانی اندک هستند و به همین خاطر در سوریه موفق خواهند شد. ولی یکی از برکات انقلاب اسلامی، تکثیر این باور و نگاه بود و بسیاری از جوانان دهه هفتاد و هشتاد، راه حاج قاسم را ادامه دادند و با نثار خون خود، یکبار دیگر دشمن را ناامید کردند.این مسئول افزود: سال گذشته بخاطر فوت یک زن در ایران، رؤسای جمهور فرانسه و آمریکا و نخست وزیران کشورهای غربی در راهپیمایی‌ها شرکت می‌کردند و اشک تمساح می‌ریختند ولی امروز که روزهای متوالی با بمب و موشک، بیمارستان‌ها را هدف قرار می‌دهند و هزاران زن و کودک را می‌کشند با قاتلان آنها عکس یادگاری می‌گیرند، کمک مالی می‌دهند و آنها را به‌عنوان دموکراسی برتر معرفی می‌کنند.

تبلیغات
فروش چراغ ریسه سیم و کابل و کلید و پریز
لاله زار24 ارائه محصولات برق و روشنایی ساختمان از قلب بازار لاله زار برای سراسر کشور است.
# لاله زار - # لاله‌زار - # برق ساختمان

به خاطر همین مناسبات شیطانی، جوانان محور مقاومت، صحنه را می‌فهمند، نمی‌ترسند؛ وارد میدان می‌شوند و تولید قدرت می‌کنند.وی ادامه داد: پس از ۸۰ روز بمباران وحشیانه، از زیر آوار بیرون می‌آیند و کودک‌شان را روی دست می‌گیرند و می‌گویند: «حَسْبُنَا اللَّهُ وَ نِعْمَ الْوَکیلُ»جلیلی اظهار کرد: وقتی ایمان و آرمان کنار هم قرار می‌گیرند و جوانان انقلاب اسلامی حماسه می‌آفرینند، ملت‌های دیگر هم الهام می‌گیرند و در عراق، افغانستان، یمن، سوریه و دیگر نقاط، مقاومت مردم و شکست قدرت‌های استکباری را شاهدیم.نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با اشاره به وجود برخی ضعف‌ها و مشکلات، گفت: با توجه به تحریم‌های همه جانبه و فشار حداکثری دشمن، در مواردی مانند اقتصاد، صنعت، کشاورزی و غیره مشکلاتی وجود دارد. ولی با تکیه بر نقاط قوت موجود می‌توان آن‌ها را برطرف کرد.این مسئول حوزه هسته‌ای را نمونه موفق حل چالش‌ها دانست و خاطرنشان کرد: همه آنهایی که هسته‌ای ایران را توسعه دادند، در داخل کشور و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تحصیل کردند. ملتی که سردار سلیمانی، سردار رضی، حججی ها، برسنجی ها و دیگر شهدای قهرمان را تحویل جامعه دادند، قطعا می‌توانند این مشکلات را هم حل کنند.جلیلی همراهی مردم را مهمترین قدرت نظام یاد کرد و گفت: امروز دشمن با تردید افکنی می‌خواهد آن را از بین ببرد.

به همین خاطر نیاز به جهاد تبیین ضروری‌تر از همیشه است.وی متذکر شد: باید در مقابل امپراتوری رسانه‌ای دشمن ایستاد و مانند دوران دفاع مقدس، از موجودیت نظام دفاع کرد.. .


بازنشر از : آخرین خبر