مهران محمدی امین

1401\08\23 21:38:25


سفیر آلمان به وزارت خارجه احضار شد

فارس/ سفیر آلمان در تهران باز هم به وزارت امور خارجه احضار شد. در پی اظهارات مداخله جویانه و غیر مسئولانه صدراعظم آلمان در قبال جمهوری اسلامی ایران، «هانس ادو موتسل» سفیر جمهوری فدرال آلمان امروز (دوشنبه) ۲۳ آبان ماه به وزارت امور خارجه احضار شد.

سفیر آلمان در تهران باز هم به وزارت امور خارجه احضار شد.در پی اظهارات مداخله جویانه و غیر مسئولانه صدراعظم آلمان در قبال جمهوری اسلامی ایران، «هانس ادو موتسل» سفیر جمهوری فدرال آلمان امروز (دوشنبه) ۲۳ آبان ماه به وزارت امور خارجه احضار شد.این دومین باری است که سفیر آلمان ظرف روزهای اخیر به وزارت خارجه احضار می‌شود.

در پی مواضع مداخله جویانه وزیر خارجه آلمان و دیگر مقامات این کشور، سفیر این کشور هشتم آبان ماه توسط علی باقری معاون سیاسی وزیر خارجه به وزارت امور خارجه احضار شد.مدیرکل غرب اروپای وزارت امور خارجه در این ملاقات ضمن محکوم کردن اظهارات غیرمسئولانه این مقام آلمانی، مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران نسبت به رویکردهای مخرب آلمان در قبال تحولات داخلی ایران به سفیر ابلاغ کرد. این مقام وزارت خارجه مسئولیت پیامدهای ناشی از تداوم اینگونه اظهارات و اقدامات غیرسازنده بر آینده روابط دو کشور را متوجه طرف آلمانی خواند. وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر عزت و اقتدار و بر اساس منافع و مصالح ملی، مواضع و اقدامات طرفهای مقابل را رصد کرده و پاسخ متناسب را خواهد داد. سفیر آلمان در پاسخ گفت که در اولین فرصت پیام جمهوری اسلامی ایران را به دولت متبوع خود منتقل خواهد کرد.در این دیدار یادداشت اعتراض رسمی جمهوری اسلامی ایران نیز به سفیر آلمان تحویل داده شد.پیش از این نیز ناصر کنعانی به این اظهارات مداخله جویانه واکنش نشان داده بود.. .


بازنشر از : آخرین خبر