مهران محمدی امین

1401\06\30 17:49:24


عباس‌زاده مشکینی: حضور رئیس‌جمهور در سازمان ملل، فرصت طلایی است

ایسنا/ یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی حضور رئیس جمهور در نشست سازمان ملل متحد را فرصتی طلایی خواند تا در جهت ارتباط با کشورهای مختلف و استفاده از تریبون سازمان ملل برای اعلام مواضع جمهوری اسلامی ایران بهره‌برداری شود. محمود عباس‌زاده مشکینی در گفت‌وگو با اشاره به سفر رئیس جمهور به نیویورک برای شرکت در هفتادوهفتمین نشست سازمان ملل متحد اظهار کرد: اجلاس سازمان ملل به همان اندازه که پدیده سیاسی است، پدیده رسانه‌ای محسوب می‌شود که همه جهان به آن توجه می‌کند.

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی حضور رئیس جمهور در نشست سازمان ملل متحد را فرصتی طلایی خواند تا در جهت ارتباط با کشورهای مختلف و استفاده از تریبون سازمان ملل برای اعلام مواضع جمهوری اسلامی ایران بهره‌برداری شود.محمود عباس‌زاده مشکینی در گفت‌وگو با اشاره به سفر رئیس جمهور به نیویورک برای شرکت در هفتادوهفتمین نشست سازمان ملل متحد اظهار کرد: اجلاس سازمان ملل به همان اندازه که پدیده سیاسی است، پدیده رسانه‌ای محسوب می‌شود که همه جهان به آن توجه می‌کند.

این فرصت خوبی برای ماست تا مواضع‌مان را اعلام کرده و دنیا صدای ما را بشنود.وی با این تشبیه که مجمع عمومی سازمان ملل نسخه سیاسی جام جهانی فوتبال است، اضافه کرد: ما باید برای حضور هوشمندانه در مجمع سازمان ملل متحد برنامه داشته و کار جدی بر روی متن سخنرانی رئیس جمهور شود؛ چون طرف مقابل به دنبال سیاه‌نمایی است و ما می‌توانیم از طریق سخنرانی رئیس جمهور وقایع و اتفاقات را روشن کنیم.این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیدارهای رئیس جمهور در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل گفت: در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل روسای جمهور با یکدیگر ملاقات می‌کنند که این فرصت برای جمهوری اسلامی ایران مهیاست که به دنبال ایجاد روابط متوازن با همه کشورها باشد.وی حضور هیات ایرانی در این اجلاس را بسیار مهم خواند و گفت: اقتصاد در میدان سیاست بازی می‌کند نمی‌توان اقتصاد سیاسی را به عنوان مقوله جدا در نظر گرفت. این اجلاس به عنوان یک پدیده سیاسی بسیار مهم است و یک فرصت طلایی است که باید از آن استفاده کرده و درعین حال مراقب باشیم که برایمان حاشیه ایجاد نشود. میدان سیاست میدان لغزنده‌ای است و باید با اطمینان در آن قدم برداشت سیاست برای افراد کارکشته سخت و برای تازه‌واردها بسیار سخت است.

باید مراقب اصل غافلگیری هم باشیم که دشمنان‌مان زرنگ و مکار هستند پس مراقب باشیم تا در میدان دیگران بازی نکنیم.عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد که باید از فرصت طلایی حضور رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل استفاده کرد و از تریبون سازمان ملل به بهترین شکل بهره برد موضوعی که به پیوست رسانه‌ای احتیاج دارد.. .


بازنشر از : آخرین خبر