مهران محمدی امین

1401\10\14 11:06:22


قالیباف: شهید سلیمانی برای امت اسلامی تولید قدرت و منزلت کرد

رئیس مجلس گفت: شهید سلیمانی برای امت اسلامی تولید قدرت و منزلت کرد و هر جا آمریکا خواست سیطره خودش را بر امت اسلامی بگستراند، شهید سلیمانی اجازه نداد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در نخستین اجلاس بین‌المللی مکتب شهید سلیمانی که از صبح امروز در سالن اجلاس سران برگزار شد، گفت: شهید سلیمانی برای امت اسلامی تولید قدرت و منزلت کرد و هر جا آمریکا خواست سیطره خودش را بر امت اسلامی بگستراند، شهید سلیمانی اجازه نداد.

وی افزود: شهید سلیمانی امنیت را با کمک مردم و همه گروه‌ها برقرار کرد و به امت اسلامی هویت بخشید. رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: شهید سلیمانی فرمانده‌ای بود که خوب دشمن شناس بود و طراحی‌های منحصر به فردی داشت و شیوه‌های ویژه خودش را در مأموریت‌ها به کار می‌گرفت. قالیباف گفت: ما ثمرات و معجزات بزرگ و زیادی از انقلاب اسلامی در طول بیش از ۴ دهه از انقلاب دیده‌ایم، ولی بنده معتقدم مهمترین معجزه انقلاب اسلامی این بود که این تحول را به وجود آورد، این زمینه تربیتی، اراده و باور را برای جوانان و امت اسلامی به وجود آورد.

رئیس مجلس گفت: امروز تربیت امت اسلامی، کادرهای اسلامی مبتنی بر فرهنگ اسلامی به عنوان مهمترین معجزه انقلاب اسلامی است. وی افزود: امروز آمده‌ایم یکی از فرزندان انقلاب و معجزه انقلاب اسلامی را ببینیم. شهید سلیمانی تا قبل از پیروزی انقلاب و در آغاز انقلاب اسلامی یک جوانی در یک روستای دورافتاده در کرمان، به نام قنات ملک و از یک خانواده روستایی و عشایری ساده بود.

او زمانی می‌گفت فلانی! ما تا ۸ سالگی کفش به پا کردن را نمی‌دانستیم و پا برهنه راه می‌رفتیم. رئیس مجلس اظهار داشت: انقلاب اسلامی با ایمان به خدا و ایمان به مردم، از جوان روستازاده ای که با لقمه حلال زندگی کرده بود چنین شخصیتی را ساخت. این معجزه انقلاب اسلامی است.

قالیباف ادامه داد: اگر امروز اینجا در این همایش حرف می زنیم و از مکتب شهید سلیمانی می‌گوئیم در واقع مکتب شهید سلیمانی تربیت یافته مکتب حضرت امام (رضوان الله تعالی علیه) است. او را شخصیت جامع می‌دانیم. جامعیت شهید سلیمانی از این جهت است که او در انقلاب اسلامی تربیت شده است.

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: لازم است درود بفرستم به روح پرفتوح همه شهدا، شهدای انقلاب اسلامی، شهدای جبهه مقاومت و همه شهدای مظلومی که در راه احیای اسلام و امت اسلامی مجاهدت کردند و به شهادت رسیدند درود می‌فرستم به طور ویژه بر روح شهید سلیمانی که شهید قدس و شهید جهان اسلام است. همینطور درود می‌فرستم به روح پرفتوح حضرت امام (ره)، امامی که با ایمان به خدا و با ایمان به قدرت مردم و با ایمان به راه و روشی که انقلاب کرده بود توانست چنین تحولی را در این مقطع زمانی در جهان اسلام رقم بزند. قالیباف تصریح کرد: امام باعث تجدید حیات مجدد اسلام و عزت آن شد، آن امام بزرگواری که هیچ کلامی جز برای خدا نگفت، آن امام بزرگی که هیچ گامی جز برای خدا بر نداشت.

وی گفت: شهید سلیمانی در مکتب امامی تربیت شد که این مکتب، خودش جامع الاطراف بود و هست. شما به شخصیت شهید سلیمانی نگاه کنید، در موضوعات اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و رفتاری در ارتباط با قشرهای مختلف، او یک جا پدر است، یک جا برادر است، یک جا فرمانده است و یک جا فرمانبر است. وقتی از شخصیت شهید سلیمانی حرف می زنیم یعنی اینکه او جمع اضداد است.

در حال تکمیل…. .


بازنشر از : مهر

شهید سلیمانی

قاسم سلیمانی

محمد باقر قالیباف

جانفدا