مهران محمدی امین

1401\07\20 02:48:21


لاریجانی مُهر سکوت را شکست؛ حرف های رئیس مجلس سابق درباره حوادث اخیر

اطلاعات/ رئیس سابق مجلس در مصاحبه ای با اشاره به حوادث اخیر در بخشی از سخنانش تاکید کرد: باید حکومت و افراد دست‌اندرکار بدانند که افراط در پرداختن به امور اجتماعی، واکنش‌های افراطی هم دارد. اینها مسائلی است که باید با ملایمت و مدارا به آن توجه داشت.

اطلاعات/ رئیس سابق مجلس در مصاحبه ای با اشاره به حوادث اخیر در بخشی از سخنانش تاکید کرد: باید حکومت و افراد دست‌اندرکار بدانند که افراط در پرداختن به امور اجتماعی، واکنش‌های افراطی هم دارد.

اینها مسائلی است که باید با ملایمت و مدارا به آن توجه داشت.بخش هایی از مصاحبه علی لاریجانیموضوع حجاب راه حل فرهنگی دارد، به احکام و رفراندوم نیاز نداردهرچه زودتر مسأله پرونده هسته‌ای حل شود، به نفع جمهوری اسلامی استمردم نباید به این اندازه تحت فشار باشندافرادی و جوانانی که به خیابان آمدند، فرزندان خودمان هستندبه نظر من با کم حجابی برخی افراد حادثه‌ای رخ نداده است. ️مسأله حجاب را در این شرایط یک مرتبه بزرگ کردند، نمی گویم باید بی اعتنا بود، باید به اندازه به آن توجه داشت.  در دانشگاه صنعتی شریف که من به دلیل تحصیل خودم در آنجا با این دانشگاه ارتباط دارم، یک سری از تظاهر ‌کنندگان شعارهای زشتی دادند که در شأن محیط دانشگاهی نبود؛ البته ممکن است افرادی غیردانشجو این شعارها را سر داده باشند اما به‌ هرحال دانشجویان بسیجی خیلی با متانت عمل کردند و شعارهای خودشان را دادند. اگر در جامعه‌ای، جوانان از نظر فکری و اجتماعی یکی از احکام شرعی را به درستی اجرا نکردند، این صددرصد خلاف نیست.قانون حجاب مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است و من فکر نمی‌کنم پناه بردن به قانون، مسأله اصلی در این زمینه باشد.سیاست خارجی جمهوری اسلامی این نیست که ما یک مرتبه فرمان را به یک سمت بکشیم. این اصلاً در عالم روابط خارجی امکان‌ ندارد.

تبلیغات
نصب و تعمیر چیلر و داکت اسپلیت
24تعمیر ارائه خدمات تعمیر و نصب چیلر ، مینی چیلر و داکت اسپلیت ، یخچال و فریز، ساید بای ساید، کولر گازی، پکیج گرمایشی در تهران با تعرفه نمایندگی .
# چیلر - # اسپلیت - # تهویه

سیاست جمهوری اسلامی اولاً این است که نسبت به همسایگان یک روابط نزدیک داشته باشد. دوم این که با کشورهای اسلامی، روابط دوستانه و برادرانه داشته باشد. سوم این که نسبت به همه کشورها منهای آمریکا و اسرائیل،‌ ما براساس منافع، دیپلماسی خود را تعریف می‌کنیم.

ممکن است در یک زمانی منافع ما اقتضا کند بیشتر از چین خرید کنیم یا زمانی اقتضا کند بیشتر از آلمان خرید کنیم. ما نمی‌خواهیم هم‌پیمان جایی بشویم.. .


بازنشر از : آخرین خبر