شورای نگهبان آیت الله جنتی شهید سلیمانی شهید چمران دبیر شورای نگهبان گفت: هر کسی

1402\03\31 17:46:06


مسئولان خودشان را با الگوهایی مانند شهید چمران بسنجند

دبیر شورای نگهبان گفت: هر کسی که در نظام جمهوری اسلامی ایران مسئولیت دارد، باید خودش را با الگوهایی مانند شهید چمران بسنجد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان در جلسه امروز (چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۲) این شورا با گرامیداشت سالروز شهادت امام جواد (ع)، اظهار داشت: دوشنبه این هفته مصادف با سالروز شهادت امام جواد (ع) بود.

این مناسبت را تسلیت می‌گویم و از خداوند بزرگ می‌خواهم به ما توفیق پیروی از ایشان را عنایت فرماید.

وی افزود: تبیین فرهنگ انتظار و پاسخ به شبهات مهدویت از اقدامات مهم امام جواد (ع) بود.

ایشان هم با سیره عملی، هم با نامه‌هایی که نگاشتند و هم با احادیثی که بیان فرمودند در راستای تبیین فرهنگ انتظار قدم برداشتند.

دبیر شورای نگهبان با اشاره به نامه امام جواد (ع) به یکی از یارانش به نام علی بن مهزیار که از اصحاب امام رضا (ع)، امام جواد (ع) و امام هادی (ع) بود، گفت: ایشان در آن نامه از خواص با بصیرتی که در طول تاریخ وظیفه خود را به درستی انجام می‌دهند، قدردانی کردند.

وی به سالروز شهادت مصطفی چمران نیز اشاره کرد و بیان داشت: ایشان مجاهدی عارف و مصداق هجرت فی سبیل الله بود.

شهید چمران نشان داد نعمت‌های دنیوی اگر عامل تقرب به خداوند نباشند، ارزش دل بستن ندارند.

آیت‌الله جنتی عنوان کرد: در طول تاریخ خیلی کم هستند کسانی که جهاد را بخشی از زندگی عارفانه خود قرار داده باشند و شهید چمران از این معدود انسان‌هاست.

وی با بیان اینکه حیف است جوانان ما با دست‌نوشته‌های شهید چمران مأنوس نباشند، خاطرنشان کرد: شیفتگی و عشق شهید چمران به خداوند در دست‌نوشته‌ها و بخصوص وصیت‌نامه او قابل مشاهده است.

دبیر شورای نگهبان اظهار داشت: وصیت نامه عارفانه شهید سلیمانی و جهاد و شهادت عظیم این شهید نشان داد راه مجاهدانی مانند شهید چمران در این سرزمین ادامه دارد.

آیت‌الله جنتی تصریح کرد: هرکسی که در نظام جمهوری اسلامی ایران مسئولیت دارد، باید خودش را با الگوهایی مانند شهید چمران بسنجد.


بازنشر از : مهر

شورای نگهبان

آیت الله جنتی

شهید سلیمانی

شهید چمران

دبیر شورای نگهبان گفت: هر کسی که در نظام جمهوری اسلامی ایران مسئولیت دارد، باید خودش را با الگوهایی مانند شهید چمران بسنجد.


قفسه فلزی - قفسه انبار