مهران محمدی امین

1401\07\20 04:06:14


مقابله با اغتشاش در اروپا عملی پسندیده اما در ایران سرکوب قلمداد می‌شود!

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به رفتار غرب در توسل به استانداردهای دوگانه گفت: جای تعجب است که مقابله با اغتشاش در اروپا عملی خوب و پسندیده است اما همین کار در ایران سرکوب قلمداد می‌شود!

در گفتگوی تلفنی دکتر امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و خانم کاترین کولونا، وزیر امور خارجه فرانسه، در خصوص آخرین تحولات مناسبات دو جانبه و مذاکرات لغو تحریم‌ها تبادل نظر بعمل آمد.

دکتر امیر عبداللهیان در بخشی از این گفتگو ضمن انتقاد شدید از اظهارات مداخله جویانه خارجی در قبال ایران اظهار داشت: قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران اعتراض مسالمت‌آمیز را حق مردم می‌داند، اما صف این مطالبات مشروع از اغتشاشگران و تروریست‌هایی که بصورت سازماندهی شده، امنیت ایران و جان و مال مردم ما را هدف گرفته‌اند، کاملاً جداست. وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به رفتار غرب در توسل به استانداردهای دوگانه اظهار داشت، جای تعجب است که مقابله با اغتشاش در اروپا عملی خوب و پسندیده است اما همین کار در ایران سرکوب قلمداد می‌شود! رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان افزود: اجازه نمی‌دهیم هیچ طرفی از داخل یا خارج، امنیت ملی کشور را هدف قرار دهد. طرفین در این گفتگوی تلفنی بر اهمیت حفظ و توسعه مناسبات دو کشور تاکید کردند.

‌ همچنین آخرین وضعیت گفتگو برای لغو تحریم‌ها را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند و آن‌را مثبت و روبه جلو ارزیابی کردند. ‌ خانم کاترین کولونیا وزیر خارجه فرانسه برخی موضوعات کنسولی را نیز مطرح کرد.. .


بازنشر از : مهر

حسین امیر عبداللهیان‌

کاترین کولونا

وزیر خارجه فرانسه