مهران محمدی امین

1401\08\07 22:36:16


موضوع دستگیری دانش آموزان صحت دارد/ آنها به مراکز اصلاح و تربیت فرستاده شده‌اند/ دوری از اسلام و قرآن دلیل رفتار‌های اعتراضی دانش‌آموزان است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: موضوع دستگیری دانش‌آموزان صحت دارد، مسئولان با رافت و مهربانی پیگیر این مسئله هستند. البته تاکید میکنم که دانش‌آموزانی که دستگیر شده‌اند به زندان نرفته‌اند بلکه به مراکز اصلاح و تربیت فرستاده شده‌اند.

با ایجاد اعتراضات پیرامون درگذشت مهسا امینی، ناآرامی‌ها به برخی مدارس رسید و بدنبال آن اخباری در رابطه با وضعیت دانش‌آموزان شرکت کننده در ناآرامی‌ها و دستگیری معترضین در فضای مجازی منتشر شد.

در این بین نماینده تبریز گفته بود که همراه اعضای کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی مجلس از زندان فشافویه بازدید داشتیم حدود ۲۰۰ نفر از دانش آموزان در بین دستگیرشدگان بوده که در اولین فرصت آزاد شده اند و در حال حاضر زندانی دانش آموز درزندان فشافویه و زندان‌های دیگر نداریم.

امانقلیچ شادمهر، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه در ایام کرونا ۲ سال مدارس تعطیل شد به همین دلیل کمبود مربی بهداشت و پرورشی را داشتیم حتی مدارسی بودند که فقط با چند نفر معلم اداره میشدند با این حساب خلا بزرگی در زمینه پرورش دانش‌آموزان ایجاد شده است.

وی ادامه داد: لازم است که ارتباط مستقیم با مبانی اسلامی و آشنایی با دستاورد‌های انقلاب در مدارس بیشتر شود تا تاثیر آن را در رفتار دانش‌آموزان مشاهده کنیم.

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در رابطه با صحت و سقم دستگیری دانش‌آموزان معترض گفت: بله، موضوع دستگیری دانش‌آموزان صحت دارد، مسئولان با رافت و مهربانی پیگیر این مسئله هستند.

البته تاکید میکنم که دانش‌آموزانی که دستگیر شده‌اند به زندان نرفته‌اند بلکه به مراکز اصلاح و تربیت فرستاده شده‌اند.

شادمهر با بیان اینکه این تعداد اندک دانش‌آموزی که دستگیر شدند فقط در تهران و شاید چند کلانشهر بودند نه کل کشور به خبرنگار پارلمانی ما گفت: دوری از مبانی اسلام و قرآن سبب شده تا دانش‌آموزان در این روز‌ها این چنین رفتار‌ها و اعتراض‌هایی را از خود نشان دهند.

سخنگوی قوه قضائیه ایران روز سه‌شنبه سوم آبان در یک نشست خبری مدعی شد که در حال حاضر هیچ کدام از افراد بازداشت‌شده زیر ۱۸ سال نیستند. افراد زیر ۱۸ سال همگی تعیین تکلیف شده‌اند و اگر پرونده‌ای برای آن‌ها تشکیل شده باشد در روند رسیدگی قرار می‌گیرد، اما کسی از آن‌ها الان در بازداشت نیست.

. .


بازنشر از : منبع: دیده بان