مهران محمدی امین

1401\11\09 17:25:18


موفقیت و ناکامی هر دستگاه اجرایی به پای دولت نوشته می شود

معاون پارلمانی رئیس جمهور وزارتخانه‌ها و سازمانهای دولتی را به هم افزایی در راستای پیشبرد اهداف دولت مردمی فراخواند و گفت: موفقیت و ناکامی هر یک از دستگاههای اجرایی به نام دولت رقم می خورد.

سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور در بیست و دومین نشست شورای معاونان امور مجلس وزارت خانه ها و سازمان های دولتی به میزبانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، اراده دولت برای تعامل حداکثری و نزدیک با مجلس شورای اسلامی را مورد تاکید قرار داد و گفت: رئیس جمهور از معاونان پارلمانی انتظار دارند که حضور فعال و موثری در انجام وظایف خود و تعامل با نمایندگان و پاسخ به سوالات و تذکرات آنان داشته باشند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور خاطرنشان کرد: حضور فعال معاونان در تعامل با تک تک نمایندگان مجلس و ارائه توضیح، رسیدگی و پاسخ به سوالات و تذکراتی که از سوی آنان مطرح می‌شود، ضمن نشان دادن حسن نیت، باعث می شود که دشمنان و بدخواهان نظام اسلامی نتوانند از مواردی که بعضاً ناقص بیان شده، سوء استفاده کرده و دست به سیاه نمایی بزنند. وی ایجاد و تقویت روحیه کار جمعی برای سازماندهی یک تیم منسجم و همدل از معاونان پارلمانی دستگاه ها را اقدامی ضروری دانست و گفت: از آغاز دولت سیزدهم تاکنون ۲۲ نشست با حضور معاونان پارلمانی وزارتخانه‌ها داشته‌ایم که در طول دوران معاونت پارلمانی بی‌سابقه است و آثار مثبت خود را داشته است اما زمانی می توان نتیجه قابل توجهی گرفت که با روحیه کار جمعی درآمیزد و در قالب یک تیم برای پیشبرد ماموریت های خود و تحقق اهداف دولت مردمی اقدام کنیم. حسینی با تاکید بر اینکه قابل قبول نیست معاونان پارلمانی به صورت انفرادی در موضوعات مهمی مانند استیضاح اقدام کنند، تصریح کرد: اقدامات هر معاون پارلمانی فراتر از موفقیت یا ناکامی وزارتخانه متبوعش به عنوان دولت مطرح می شود، از این جهت علاوه بر وظایف سازمانی که هر یک از پارلمانی ها با جدیت دنبال می کنند یک وظیفه عام نیز در قبال دولت و سایر وزارت خانه‌ها دارند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به مطرح شدن استیضاح وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: لازم است با تبیین و تشریح دستاوردهای این وزارتخانه از جمله موفقیت بزرگ در کنترل کرونا که هنوز در کشورهایی چون ژاپن و آمریکا قربانی می گیرد، ابهامات و سوالات نمایندگان و به ویژه استیضاح کنندگان را پاسخ و توضیح دهیم. وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرارسیدن ایام الله دهه فجر اظهار داشت: امام راحل این آیه کریمه (ولقد ارسلنا موسی بایاتنا أن أخرج قومک من الظلمات الی النور) را که در ظاهر خطاب به حضرت موسی است اما در واقع مخاطبش همه مصلحان و عالمان در طول تاریخ است، عینیت بخشید و جامعه ایرانی را از ظلمت استبداد، انحطاط و وابستگی به سمت نور عزت، استقلال و آزادی هدایت کرد و امروز بخش دوم آیه یعنی «و ذکرهم بایام الله إن فی ذلک لایات لکل صبار شکور» خطاب به ماست که یادآور یوم الله ۱۲ و ۲۲ بهمن و دستاوردهای نظام اسلامی باشیم، به ویژه امسال که چندی قبل شاهد توطئه دشمنان در به آشوب کشیدن کشور بودیم، ضرورت دارد برنامه های دهه فجر باشکوه تر از گذشته برگزار شود از جمله لازم است وزارتخانه ها گزارش جامعی از فعالیت‌ها و دستاوردهای خود در طول یک سال و نیم گذشته به مردم ارائه دهند تا فضاسازی‌های معاندان در ناامید کردن مردم خنثی شود و مردم با دلگرمی بیشتر در صحنه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی برای پیشرفت کشور مشارکت نمایند. حسینی گفت: با توجه به تعامل و ارتباط نزدیک نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اقشار مختلف مردم، گزارش وزارتخانه ها در اختیار نمایندگان نیز قرار گیرد تا در جهاد تبیین به آمار دقیق استناد نمایند.

زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز در این نشست با بیان اینکه معاونان پارلمانی مسئولیت بسیار سنگین و دشواری بر عهده دارند نکاتی پیرامون اهمیت تعامل و ارتباط نزدیک با نمایندگان و پاسخ به مطالبات آنان همراه با صبر و سعه صدر ارائه کرد.. .


بازنشر از : مهر

حسینی

مجلس شورای اسلامی

وزارت علوم تحقیقات و فناوری

دولت سی