مهران محمدی امین

1401\05\24 18:12:12


میرحسین بلندگوی قاتلان شهید سلیمانی و شهید همدانی شده است

شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای آورده است: موسوی امروز آشکارا بلندگوی قاتلان شهید سلیمانی، همدانی و صدها هزار شهیدی است که جان خود را در راه دین و دفاع از میهن فدا کردند.

شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با صدور بیانیه‌ای در محکومیت بیانیه موهن و کینه توزانه میرحسین موسوی واکنش نشان داد.

این بیانیه با بیان اینکه اصلاح طلبانی که تاکنون از موسوی حمایت کرده‌اند و در عین حال خود را حامی انقلاب اسلامی و وفادار به امام (ره) معرفی می‌کنند باید موضع خود را در برابر میرحسین موسوی روشن کنند، آورده است: موسوی امروز آشکارا بلندگوی قاتلان شهید سلیمانی و شهید همدانی و شهید اسکندری و صدها هزار شهید مؤمن و فداکاری است که در انقلاب اسلامی جان عزیز خود را در راه دین و دفاع از میهن و امنیت مردم ایران فدا کرده‌اند. متن این بیانیه به شرح زیر است: یک بار دیگر میرحسین موسوی در ایامی مقارن با عاشورای حسینی با انتشار نوشته‌ای تحت عنوان مقدمه‌ای بر ترجمه عربی بیانیه‌های جنبش سبز در مقابل باورهای دینی و انقلابی ملت ایران ایستاد و بغض و کینه دیرینه خود را نسبت به اصول و ارکان بنیادی انقلاب اسلامی نشان داد. بار اول خرداد ۸۸، موسوی در حالی که هنوز رأی گیری انتخابات پایان نیافته بود خود را با اختلاف زیاد رئیس جمهور خواند و با این قانون شکنی در برابر رأی مردم ایستاد و با " اردو کشی خیابانی" و تخریب و آتش زدن اماکن و اموال عمومی و حمله به مساجد، شیرینی مردم‌سالاری دینی و حضور پرشکوه مردم در پای صندوق‌های رأی را در کام ملت ایران تلخ کرد و سپس در عاشورای همان سال با آتش زدن خیمه‌های عزاداری حسینی و حمله به عزاداران، دشمنی خود را با اعتقادات و مقدسات مردم آشکار ساخت.

این بار نیز در نوشته اخیر خود به دفاع از غرب و بعضی کشورهای عربی منطقه برخاسته و مدافعان حرم را سرزنش کرده و درصدد تخریب چهره روشن شهیدانی مانند قاسم سلیمانی و شهید حسین همدانی برآمده است. موسوی در دهه شصت یک سوپر انقلابی چپ گرا بود که با گرایش‌های سوسیالیستی خود در اقتصاد دم از عدالت خواهی می‌زد تا جوانان و دانشجویان را به سوی خود جلب و جذب کند. او که آن روز خود را مخالف سرسخت امپریالیسم غرب معرفی می‌کرد، امروز آشکارا سنگ غرب و ارتجاع منطقه یعنی آمریکا و گاو شیرده او را به سینه می‌زند و به نیروهای مقاومت در منطقه اعتراض می‌کند که چرا کاری می‌کنند که غرب آن را نمی‌پسندد! اگر قرار بود ملت ایران دست به کاری که غرب با آن مخالف است نزند، اصلاً نمی‌بایست انقلاب می‌کرد.

پیداست او با همین استدلال مردم مظلوم فلسطین نیز را که در دفاع از سرنوشت و سرزمین خود در برابر غرب و رژیم صهیونیستی ایستادگی می‌کنند ملامت و محکوم می‌کند. او این واقعیت روشن را عمداً فراموش می‌کند که داعش را همین غرب و آمریکایی‌ها به وجود آورده‌اند و موسوی حتی اقرار هیلاری کلینتون و ترامپ را بر اینکه داعش با پول و پشتیبانی آمریکا ایجاد شده نادیده می‌گیرد و مدافعان حرم و شهید سلیمانی و شهید همدانی را مقصر می‌داند و کسانی مانند شهید همدانی را که سال‌ها دور از وطن در مقابل خونخواران سنگدل داعشی و حامیان آنها ایستاد و جان خود را بر سر دفاع از امنیت ایران و ملت ایران فدا کرده است را سردار بی افتخار می نامد. کافی است به یاد شکوه حضور مردم همدان در تشییع پیکر حاج حسین همدانی بیفتد و یا حضور ملت ایران را پشت سر پیکر شهید حاج قاسم سلیمانی در نظر آورد تا بداند چه اندازه با آرمان‌های ملت ایران فاصله دارد.

کیست که نداند هدف نهایی غرب از حضور در منطقه ما و حمایت از داعش، نابودی مقاومت و اجرای نقشه‌های شوم استکباری غرب در کشورهای اسلامی است؟ و کیست که نداند امروزه میرحسین موسوی، یعنی همان سوپر انقلابی دهه شصت به بلندگوی غرب سلطه جو و اسرائیل غاصب و داعش خونخوار و سلطنت طلبان منفور مبدل شده است. میرحسین موسوی باید بداند و البته می‌داند که ملت ایران با تجربه تاریخی از مشروطیت تا پیروزی انقلاب اسلامی و از پیروزی انقلاب تا امروز راه خود را در اعتقاد به حکومت دینی و پیروی از آرمان‌های امام خمینی و رهبری آیت الله خامنه ای انتخاب کرده است. غرب رسواتر از آن است که بتوان ملت‌ها را از مقاومت در برابر سلطه گری غربیان بازداشت.

اصلاح طلبانی که تاکنون از موسوی حمایت کرده‌اند و در عین حال خود را حامی انقلاب اسلامی و وفادار به امام راحل معرفی می‌کنند باید موضع خود را در برابر میرحسین موسوی روشن کنند. موسوی امروزه آشکارا بلندگوی قاتلان شهید سلیمانی و شهید همدانی و شهید اسکندری و صدها هزار شهید مؤمن و فداکاری است که در انقلاب اسلامی جان عزیز خود را در راه دین و دفاع از میهن و امنیت مردم ایران فدا کرده‌اند. سکوت حامیان موسوی قطعاً از نظر ملت ایران به معنی رضایت آنان از مواضع موسوی است.

آنها نمی‌توانند در تاریکخانه سکوت پنهان شوند و از کنار این رسوایی به سادگی بگذرند. میانه حق و باطل راه سومی وجود ندارد. شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی.

.


بازنشر از : مهر

عاشورای حسینی

قاسم سلیمانی

اسرائیل

شهید سلیمانی