نمایش گوشه ای از توانایی نیروهای مسلح در رزمایش منطقه ارس خطبه های نماز جمعه تبریز سردار پورجمشیدیان تبریز-معاون

1401\07\29 16:18:08


نمایش گوشه ای از توانایی نیروهای مسلح در رزمایش منطقه ارس

تبریز-معاون هماهنگ‌کننده سپاه با اشاره به رزمایش یک هفته‌ای نیروهای زمینی در منطقه ارس اظهار کرد: این گوشه‌ای از توانایی نیروهای مسلح بود.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار علی‌اکبر پورجمشیدیان در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز تبریز با اشاره به آشوب‌های اخیر اظهار کرد: آنهایی که در خیابان روسری از سر برمی دارند و بلوا می‌کنند بدانند این انقلاب مزین به خون هزاران شهید است و با در آوردن چند روسری خدشه‌ای به آن وارد نمی‌شود.

وی ادامه داد: ما ۳۰۰ هزار جوان از دست دادیم؛ حالا با بلوای خیابانی فکر می‌کنید مردم این انقلاب را رها می‌کنند؟ ما جانمان را فدای سلامت این کشور می‌کنیم و به فدایی بودن مردم افتخار می‌کنیم.

وی با اشاره به شهادت بسیجیان در فتنه اخیر، یادآور شد: شهادت برادر بسیار عزیزم حسین اوجاقی را به همه قهرمان تبریک می‌گویم؛ افتخار ما این است که چنین جوانانی سینه سپر کردند.

سردار پورجمشیدیان با اشاره به رزمایش یک هفته‌ای نیروهای زمینی در منطقه ارس اظهار کرد: این گوشه‌ای از توانایی نیروهای مسلح بود، نیروهای مسلح با توکل بر خدا و اتکا به نیروهای نخبه خود و تجهیزات به روز بومی در حال خدمت رسانی است.

وی ادامه داد: پهپاد پیشرفته و انتحاری شناسایی و رزمی انواع موشک سلاح و تجهیزات و ماشین آلات زرهی و رزمی از جمله برنامه‌های این رزمایش بود که به نمایش گذاشته شد و این رزمایش در اوج اقتدار و در منطقه حساس قفقاز و حاشیه رود ارس برگزار شد و چندین پیام داشت.

وی با اشاره به پیام این رزمایش خطاب به دوستان و دشمنان کشور افزود: پیام این رزمایش نسبت به دوستان و کشورهای همسایه پیام دوستی، همکاری و صلح است و نسبت به دشمنان ما که در بخش‌های از کشورهای همسایه ما حضور نحس دارند و می‌خواهند فتنه در کشورمان ایجاد کنند، بدانند که در هر نقطه از این سرزمین که باشند با مشت محکم وگره زده ما روبه‌رو خواهند شد؛ بنابراین باید تکلیف خود را مشخص کنند.

سردار پورجمشیدیان خاطرنشان کرد: کشورهای همسایه ادعا کردند که حضور صهیونیست‌ها توهمی است که ایران دارد و ما هم امیدواریم که این توهم باشد چراکه اگر واقعیت داشته باشد تبعات حضور رژیم صهیونیستی را خواهند دید و در زمان خودش باید پاسخگو باشند.

وی تاکید کرد: امنیت مردم مرزنشین برای ما مهم است و منافع حیاتی و اقتصادی برای ما مهم بوده و جزو خط قرمز است و امروز عملاً اخطار دادیم که حضور نیروهای مسلح در منطقه مرزنشین حاکی از این اهمیت می‌باشد.

وی گفت: مردم کشورهای آذربایجان و ارمنستان تهدیدی برای ما نیستند بلکه همسایه ما هستند اما آنچه تهدید است، اتفاقاتی است که آنجا رخ می‌دهد و صهیونیست و ناتو حضور دارد که ما از کنار این موضوع نخواهیم گذشت.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه تاکید کرد: تغییر مرزها بسیار مهم است؛ کشور آذربایجان به دنبال آنچه بود به آن رسید و قره باغ آزاد شد و ما هم تبریک گفتیم اما امروز اگر بخواهد تجاوزی انجام شود، مرزهای ما تغییر کند و راه‌های چندین هزار ساله اتصال ایران به اروپا را خدشه دار کنند، ما حساس هستیم و برخورد قاطعانه خواهیم کرد.

وی در پایان بیان کرد: جوانان جنگ اول ایران و روس و عهدنامه گلستان را با دقت مطالعه کنند، جنگ‌های عباس میرزای قاجار را مطالعه کند چراکه مطالعه اینها برای تصمیم‌گیری در کشور و مرزها بسیار اهمیت دارد.


بازنشر از : مهر

خطبه های نماز جمعه

تبریز

سردار پورجمشیدیان

تبریز-معاون هماهنگ‌کننده سپاه با اشاره به رزمایش یک هفته‌ای نیروهای زمینی در منطقه ارس اظهار کرد: این گوشه‌ای از توانایی نیروهای مسلح بود.