مهران محمدی امین

1401\12\09 21:24:13


واکنش تند عضو هیات رئیسه مجلس به انتقاد خبرگزاری دولت از «هزینه‌تراشی نمایندگان در بودجه ۱۴۰۲»

واکنش تند عضو هیات رئیسه مجلس به انتقاد خبرگزاری دولت از «هزینه‌تراشی نمایندگان در بودجه ۱۴۰۲» مجلس خانه ملت نوشت: سلیمی با بیان اینکه قرار نیست دولت به مجلس دیکته کند و مجلس نیز آن را بنویسد، زیرا مجلس نمایشی نیست و واقعی است، افزود: طرح این موضوعات پرت کردن حواس مردم از مسائل اصلی کشور است؛ ما نیز موارد فراوانی داریم که دولت پیشنهاد گرانی آن را در لایحه داده است.

علیرضا سلیمی درباره گزارش خبرگزاری دولت مبنی بر هزینه‌تراشی نمایندگان در بودجه ۱۴۰۲، گفت: افرادی که این مباحث را مطرح می‌کنند با قانون اساسی آشنایی ندارند؛ دولت و مجلس با همکاری فکری و جدی موضوعات را به پیش می‌برند.

نماینده محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی افزود: مجلس مقلد دولت نیست و اگر برخی می‌پندارند که مجلس مقلد دولت است، باید بدانند که اشتباه می‌کنند و به نظر می‌رسد که قانون اساسی رامطالعه نکردند. وی اضافه کرد: در اصل ۵۸ قانون اساسی مجلس و دولت مستقل هستند، بنا نیست هرچه دولت گفت مجلس بله قربان‌گو باشد، مجلس امروز در عین استقلال با دولت همکاری دارد و باید به مصوبات مجلس احترام گذاشت؛ اینکه برخی با ادبیات ناشایست درباره مجلس، دولت یا قوه قضائیه صحبت می‌کنند، با قانون اساسی آشنا نیستند و باید ماده ۱۸۲ قانون آئین نامه داخلی را یکبار مطالعه کنند. این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: براساس قانون اساسی روشن است و براساس آن‌ها دولت باید بودجه را تدوین و به مجلس برای تصویب ارائه کند، در اصل ۵۲ قانون اساسی عین کلمه «تغییر» براساس مراتب مقرر در قانون آمده است.

سلیمی با بیان اینکه قرار نیست دولت به مجلس دیکته کند و مجلس نیز آن را بنویسد، زیرا مجلس نمایشی نیست و واقعی است، افزود: طرح این موضوعات پرت کردن حواس مردم از مسائل اصلی کشور است؛ ما نیز موارد فراوانی داریم که دولت پیشنهاد گرانی آن را در لایحه داده است. عضو هیات رئیسه مجلس تصریح کرد: مجلس تعدادی از گرانی‌های عجیب و غریب موجود در لایحه دولت را حذف کرده آیا اینکه مجلس اجازه گرانی و سخت‌تر شدن زندگی مردم را نداده، گناه کرده است؟ بیشتر بخوانید: حمله شدید خبرگزاری دولت به مجلس / اتهام: «دست و دلبازی برای کاخ‌نشینان». .


بازنشر از : خبرآنلاین

مجلس یازدهم

دولت سیزدهم

ارز

گرانی